3toss

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog 3toss.blogi.pl »
Data urodzenia 1982-05-28
Wiek 41 lat
Ostatnia aktywność 25 dni temu

Najciekawsze wpisy 3toss

Dzień dobry.  Zacznę od mojego doświadczenia na przestrzeni mojej współpracy z dziećmi i rodzicami. Zauważyłam, że duża część dzieci, które już są w stanie wyrażać się mniej lub bardziej zrozumiałe ma tendencję do: -kłamania, -ubarwiania/dramatyzowania, -traktowania fantazji jak rzeczywistości  Często wersja zdarzeń opowiadana rodzicom przez dziecko by (...)

Zobacz pełny wpis »
Tak bardzo mi ..... To obojętne... Taki byłby mój cel samorozwoju. To chciałabym osiągnąć - csłkowitą odporność na pogardę, nienawiść, lekceważenie, stronniczość, karynkowość. Jestem w drodze, ale jeszcze nie osiągnęłam tego zupełnego stania po swojej stronie, dbania o swoje dobro, spokój,.... (...)

Zobacz pełny wpis »
Postępuj wobec innych tak, jakbyś chciała aby postępowali wobec ciebie. Tak było kiedyś. Długie lata i dekady. Stopniowo i coraz szybciej zmienia się w: Będę postępować z tobą, tak jak ty postępujesz że mną. Jest limit ciosów, które można przyjąć zanim się padnie, albo odda z większą siłą. (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli nie znasz osoby bardzo dobrze, to nie przypisuj im wymyslonych przez siebie intencji, schematów,.... To, co o nich twierdzisz jest z Twojej głowy i subiektywne. Nawet jeśli objawy zdają się pasować do tych osób których już doświadczyłeś/aś. To bardzo wysokie ryzyko pomyłki. (...)

Zobacz pełny wpis »