1abrataje

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Chodzież
Główny blog dzumablog.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-02-07
Wiek 20 lat
Ostatnia aktywność 196 dni temu

Najciekawsze wpisy 1abrataje

Ludzie coraz częściej atakują bramy miasta, są zdesperowani i zbuntowani. Wzmocniono straże i zezwolono na strzały. Kilku buntowników zostało rannych i sytuacja ataków się ustabilizowała. Inni desperanci zaczęli podpalać domy, co zaowocowało licznymi pożarami. Cały ten zabieg rzekomo miał zabić bakcyl dżumy. Władze zareagowały grożąc naszym mieszk (...)

Zobacz pełny wpis »
Ceremonie chowania bliskich wyglądają całkiem inaczej. Początkowo cała uroczystość była przeprowadzana w pośpiechu, rodzina często nie uczestniczyła w niej z powodu kwarantanny. Rozwój choroby spowodował, że w naszym mieście zaczęło brakować trumien i miejsc na cmentarzu. I w ten sposób powstały zbiorowe mogiły. Jak dla mnie to brak szacunku dla zma (...)

Zobacz pełny wpis »
Choroba jest nie do przewidzenia. Nikt nie wie komu i kiedy może zagrażać. Miasto objęła kwarantanna, więc nikt nie może stąd uciec aby ratować siebie i rodzinę. Ostatnio odwiedziłem jedną z kawiarni, w której zobaczyłem kartkę z komentarzem "nie mamy cukru, proszę przynieść swój". Skandal. Wiele atrakcji zniknęło. Nawet kąpiele w morzu są teraz z (...)

Zobacz pełny wpis »
Na ulicach wreszczie słychać naszych współobywateli. Po części nauczyliśmy się żyć z dżumą. Weszliśmy w rytm życia. Kawiarnie i opera, w której ciągle grano tylko jedno przedstawienie ( "Orfeusz i Eurydyka" ) stały się miejscem spotkań ludzi. Nasze miasto z mieszkańcami o bardzo znudzonym spojrzeniu przypomina trochę poczekalnię. Mimo wszystko wida (...)

Zobacz pełny wpis »
Psy i koty zabijano, jako potencjalnych roznosicieli dżumy. Nie zważając na status społeczny ludzi i ich majątek wszyscy jesteśmy zagrożeni. Choroba z biednych dzielnic zaczęła przenosić się do  centrum Oranu. Władze podjęły kolnejny krok. Zamknięto dzielnice, w których zanotowano największe straty ludności. Tylko ludzie, których praca była nie (...)

Zobacz pełny wpis »
Od kilkunastu dni w Oranie doświadczamy bardzo wysokich temperatur. Brak deszczu i silny wiatr również nie pomagają w walce z chorobą.  Liczba zgonów gwałtownie wzrasta. W czasie zaledwie 48 godzin dżuma zabrała 11 osób

Zobacz pełny wpis »