17_luna51

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gniezno
Główny blog al-le-lu-ja17.blogi.pl »
Data urodzenia 1966-09-02
Wiek 55 lat
Ostatnia aktywność 282 dni temu

Najciekawsze wpisy 17_luna51

Zastanawiające... W scenie na pierwszym treningu widzę podobieństwa do wzgórza Wounded Knee (Zranione Kolano) i wodza indiańskiego Wielkiej Stopy... W scenie pierwszej walki z wampirem w ślepym zaułku podobieństwo do bitwy pod Little Big Horn (Mały Wielki Róg... Czyli ślepa uliczka...).  W windzie najlepsza była jej mina gdy zamykały się drzwi... Prz (...)

Zobacz pełny wpis »
     Trochę mnie niepokoi wspomnienie serialu "Daleko od noszy". No wiecie... "Daleko od NASZEJ" (w domyśle planety) ... Czyli peryferie Układu słoneczego... Taka gra słów... Doktor Wstrząs... Nie wątpię, że odkrycie czarnej dzióry w Układzie Słonecznym mogłoby wywołać wstrząs... Pacjent o nazwisku Nowak, w serialu jego łóżko sta (...)

Zobacz pełny wpis »
"Szklane piekło"   Pomijając wszystkie podobieństwa do "Szklanej pułapki " (płonący wieżowiec, strącony śmigłowiec, dzieci, reporterów... itp.) to i tak zastanawia kilka innych analogii...       Kobieta strącona w bezdenną otchłań i zalana betonem... Chłopak wciśnięty w ciemną i ciasną dziórę... Trzy liny nośne wind (...)

Zobacz pełny wpis »
"Raport z Europy "  Do Koryntian jak do Koryntian ale jako żywo (albo nie żywo) przypomina się "Boska komedia " Dantego... Podobno w ostatnim kręgu piekieł dusze ludzkie cierpią zatopione w zamarzniętym jeziorze... Rozumiem, że filmowcy sugerują podobieństwo filmowego potwora z głębin do trójgłowego Szatana z książki Dantego... Można się domyślać KO (...)

Zobacz pełny wpis »
Ciekawe... Nadprzewodniki wymagają temperatury zera bezwzględnego... Zamarznięte zwłoki zrzucone z dużej wysokości odbijają się... Te rozbicie zamrożonych zwłok na mnóstwo małych kawałków kojarzy mi się z dezintegracją i rozbiciem lustra. Lustro... Odbicie... Urszula Beata Kasprzak z "Budką Suflera" śpiewała: Skąd wziął się ten śnieg pośrodku l (...)

Zobacz pełny wpis »
"Kości" s04e14 15 lutego 2020 Zaraz, zaraz... Podsumujmy... Rodzaj żeński od "grabarz" brzmi "grabarka"... W Polsce jest sanktuarium prawosławne na Świętej Górze Grabarce... Stoi na niej mnóstwo krzyży... W odcinku o cyrkowcach Booth udawał rosyjskiego nożownika... Inne skojarzenie... Zatopiony okręt wojenny... Booth... U-Boot... Jego brata gra facet kt&oacu (...)

Zobacz pełny wpis »
 "Ostatnie godziny Ziemi" W Apokalipsie św. Jana jest mowa o trzech dniach ciemności w kraju bestii... Może gdy ustaną obroty Ziemi wokół własnej osi to nastanie nie wieczny dzień... "Słońce co nie zna zachodu "... "Światło nigdy nie gasnące " jak w tym filmie tutaj, tylko wręcz przeciwnie- trzy dni mroku a potem totalna zagłada...  Parę tygodni te (...)

Zobacz pełny wpis »