27 kwietnia 2021, 21:27
Schyłkowa niewydolność nerek vs leki.

Schyłkowa niewydolność nerek vs leki.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wszyscy chorzy na nerki wiedzą, że trzeba uważać z lekami. Jednak czasem może pojawić się konieczność zażycia czegoś co nie do końca może służyć nerkom.

W natłoku badań przygotowujących mnie do przeszczepu pojawiła się kolonoskopia w wyniku tzw. krwi utajonej (nie będę wnikał w szczegóły). Po perypetiach w czasie badania (miało być w znieczuleniu ogólnym jednak środek nie zadziałał) wycięto 4 polipy które okazały się łagodne i stwierdzono tzw. uchyłki w jelicie grubym. Wyjaśniła się więc kwestia krwi utajonej, pochodziła z uchyłków. Zalecenie „ przeleczyć uchyłki przez 7 dni lekiem o nazwie Xifaxan”.

Podszedłem ostrożnie do tematu, nawet Nefrolog zalecił aby brać 1 tabletkę co 8 godzin gdyż normalnie powinno się brać 2 tabletki 2 razy dziennie.

Pierwszym błędem było to że w ogóle wziąłem ten lek a drugim, zacząłem w piątek po dializie. W sumie zdążyłem wziąć tylko 3 tabletki żeby zorientować się w sytuacji. Niestety była sobota wieczorem a kolejna dializa dopiero w poniedziałek.

Lek całkowicie wyłączył pracę jelit! Wywołało to katastrofalne wzdęcia, nudności i ból brzucha i głowy. Sytuacje uratowała dopiero poniedziałkowa dializa, dziś jest wtorek i jeszcze nie wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że po jutrzejszej dializie pozbędę się tego z organizmu całkowicie i że nie doszło do trwałych uszkodzeń.

Tak oto PRZELECZONO mi uchyłki w jelicie grubym.

Nie wypowiem słów jakie same cisną się na usta..

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Sosta oleje
15 września 2021, 11:30
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiemy, że jakość produktów jest podstawą naszej relacji z klientem, dlatego kolejny rok z rzędu dbamy o to, aby nasze oleje były z certyfikatem BIO, co dodatkowo utwierdza nas w fakcie, że są z najwyższej półki.
Jak wzmocnić odporność na jesień?
24 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jesień i zima to dwie pory roku, w których najczęściej dopada nas przeziębienie bądź różne choroby, typu grypa. Dlatego szczególnie wtedy należy zadbać o nasze zdrowie od zewnątrz i oczywiście od wewnątrz.
Rak chce go zabrać, ale on tak bardzo chce żyć!
8 sierpnia 2021, 15:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Hubcio przeżył już 17 operacji. Podczas tych operacji uszkodzeniu uległ żołądek, drogi żółciowe i jelito grube chłopczyka. Prawie 3 miesiące Hubercik spędził pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim. Malec choruje na neuroblastomę, groźny nowotwór!
DIETA NASTOLATKA
9 czerwca 2021, 21:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak powinna wyglądać dieta nastolatka? Ile kalorii dziennie powinien spożywać nastolatek? Jakie produkty powinien spożywać, a jakich unikać?      
Olejowanie włosów - jak zacząć, na czym polega
16 maja 2021, 10:58
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na czym polega olejowanie włosów i po co ono jest? Olejowanie włosów to bogaty rytuał pielęgnacyjny. Przynosi mocne odżywienie skóry głowy, przyspiesza wzrost włosów, wspiera przy walce z łupieżem i ŁZS, zamyka nawilżenie we wnętrzu włosa.
Techniki świadomego śnienia
2 maja 2021, 13:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli chcemy śnić świadomie, przede wszystkim powinniśmy się dowiedzieć i nauczyć, jak to zrobić – odpowiednie techniki pozwalają stosunkowo łatwo wejść w świadomy sen.
Podejrzenie zawału serca
22 kwietnia 2021, 09:00
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdlenia
22 kwietnia 2021, 09:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdleniem nazywamy stan krótkiej utraty świadomości, zazwyczaj spowodowanej stresem, zbyt wysoką temperaturą, niedotlenieniem mózgu lub innymi czynnikami. Jest to stan chwilowy.
Złamania, skręcenia i zwichnięcia
22 kwietnia 2021, 09:35
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak rozpoznać złamanie, zwichnięcie i skręcenie i jak działania należy podjąć?