18 kwietnia 2021, 21:04
Parasite

Parasite

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Doceniony na całym świecie. Jest to tragikomedia wyreżyserowana przez Bonga Joon -Ho. Koreański film, o którym stało się głośno w 2020 roku.

Zdobywca 4 nagród Oscara i 32 nominacji: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy oraz najlepszy scenariusz  oryginalny. 

Historia opowiedziana w filmie 

Główni bohaterowie to: kierowca niemający pracy, biedny student, bezdomna gospodyni oraz dziewczyna bez perspektyw. Łączą oni siły w drodze do sukcesu. Ich celem jest zmiana kiepskiej sytuacji i zajęcie miejsca bogaczy. Jest to brutalny świat, w którym liczy się tylko wydajność i osiąganie kolejnych szczebli kariery. Oni są jednak gotowi na wszystko, aby osiągnąć swój cel, nawet jeśli będą musieli przekroczyć pewne granice.Bong Joon-Ho mówi o tym, że prawie każdy z nas marzy o tym, żeby lepiej mu się żyło, o spełnieniu zawodowych ambicji. Jednak nie każdy ma dość determinacji i wyobraźni, aby to sięgnąć.  

Dlaczego ten film jest taki ważny? 

W filmie  jest wyraźnie widoczny podział na biednych i bogatych. Żyjących w suterenie i pięknej willi.  Zderzenie dwóch światów, pięknie zilustrowane przez kompozycje występującą w filmie. Bogacze to sympatyczni, naiwniacy, choć wyraźnie strzegący granic między nimi a biedakami. Żyją oni w oderwaniu od codziennych problemów biedaków, w hermetycznym świecie. Biedna rodzina z kolei charakteryzuje się sprytem, przebiegłością, nie mają, żadnych skrupułów, aby,,wykiwać'' bogaczy. Sama nazwa filmu Parasite, czyli pasożyt, może być ilustracją, w jaki sposób bogacze patrzą na ludzi z nizin społecznych.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Wywiad z Kamilą Halicką TYLKO U NAS!
31 sierpnia 2021, 20:11
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wywiad petarda nie istn...A jednak istnieje. Czekaliście na to. Prezentujemy pierwszy wywiad z Kamilą Halicką, polską reprezentantką w konkursie Young Singers Contest 2021!
Kamila Halicka w barwach Polski!
11 sierpnia 2021, 10:29
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
To jest już koniec oczekiwania. Dotarliśmy do tej magicznej daty..To dzień 11 sierpnia 2021 roku. W końcu mamy już 2 reprezentantów wyłonionych przez ekipę Young Singers Contest, ale wciąż musimy uzebrać 14 pozostałych wokalnych śmiałków, którzy w listopadzie zawalczą o wygraną! 
Recenzja: Farming Simulator 15
5 lipca 2021, 11:44
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Witaj dziś przedstawiam starą już grę Farming Simulator 15.               Nie od dziś wiadomo, że rolnicze symulatory w kraju nad Wisłą cieszą się ponadprzeciętną popularnością. Grają wszyscy - najmłodsi, gdy
Biurko dla gracza - jak znaleźć najlepsze?
26 czerwca 2021, 10:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W obecnych czasach sklepy oferują cały szereg asortymentu dopasowanego do potrzeb graczy. W ofercie wielu sklepów można znaleźć słuchawki, klawiatury czy myszki, a także akcesoria, które mają pomóc zachować poprawną postawę podczas długich godzin przed komputerem.
Odpoczynek po pracy. Zło z baśni.
6 czerwca 2021, 19:51
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W każdej bajce czy baśni przeważnie skupiamy się na pozytywnych, głównych bohaterach. A tym razem przyjrzyjmy się drugoplanowym, negatywnym bohaterom.
Wyniki Young Singers Contest 2021 uczestnicy odkryją..w SWOICH KRAJACH
3 czerwca 2021, 10:18
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Ekipa Young Singers Contest coraz bardziej przyzwyczaja się, że nie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość przylotu do wybranego państwa-organizatora. Pandemia koronawirusa wciąż panuje, a przyszli kandydaci muszą orientować się, kto będzie miał możliwość wylotu do państwa organizatora.
Janusz Christa - twórca komiksów
24 maja 2021, 15:07
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Janusz Christa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców komiksów. Kojarzymy go głównie z komiksu Kajko i Kokosz.
Young Singers Contest 2021 - jakie kraje wezmą udział?
9 maja 2021, 14:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W 2021 pojawi się konkurs, w którym młodzi, utalentowani wokaliści zaśpiewają swoje autorskie piosenki. Ekipa Young Singers Contest wraz ze stażystką Amelią Dankowską będzie odpowiedzialna za konkurs, i wybór reprezentantów.
Enchanting Table (Stół do zaklinania)
22 kwietnia 2021, 17:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com