2 czerwca 2021, 13:19
Organizacja poszukiwań nieruchomości dla siebie

Organizacja poszukiwań nieruchomości dla siebie

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wybór nieruchomości dla siebie często oznacza wiele tygodni poszukiwań. Będziemy brali pod uwagę nie tylko wielkość mieszkania czy domu, ale także interesujące nas osiedla, tereny zielone czy odległość od przedszkola, szkoły lub pracy. Jeżeli poruszamy się komunikacją miejską, bardzo istotna będzie dla nas także bliskość przystanków autobusowych czy stacji metra.

 

Kolejnymi czynnikami, mającymi wpływ na naszą decyzję, mogą być:

– stan nieruchomości – to, czy mieszkanie pochodzi od dewelopera, czy z rynku wtórnego jest szczególnie istotne w momencie rozważania funduszy, które chcemy przeznaczyć na remont. W przypadku mieszkań i domów z lat 80 i starszych bardziej prawdopodobna będzie potrzeba wymiany instalacji oraz pojawiające się w trakcie remontu niespodzianki. Mogą to być na przykład pęknięte rury, spróchniałe deski czy zacieki na suficie, pokazujące się podczas obfitych opadów,

– obecność windy – czwarte piętro w bloku z windą może być nie lada gratką. Jeśli jednak kupimy mieszkanie mieszczące się na czwartym piętrze w bloku bez windy, to pierwsze tego skutki odczujemy już w trakcie przeprowadzki,

– salon połączony z kuchnią – jest to zawsze ryzyko zapachów roznoszących się po całym mieszkaniu. Kuchnie takie niejednokrotnie znajdują się w głębi pomieszczenia i nie posiadają okna, co jeszcze bardziej utrudnia cyrkulację powietrza,

– ekspozycja okien – jeżeli nie jesteśmy rannymi ptaszkami, to okna sypialni skierowane na wschód mogą okazać się dla nas utrapieniem. Podobnie jest w sytuacji, gdy nie znosimy upałów, a wybierzemy nieruchomość z oknami pokoju dziennego lub biura umieszczonymi od strony południowej.

Może się zdarzyć, że nie znamy okolicy mieszkania lub domu, który wzbudził nasze zainteresowanie. Tutaj z pomocą przychodzą nam mapy Google. Są one cały czas rozwijane, w związku z czym coraz częściej mamy możliwość obejrzenia z perspektywy przechodnia wybranego otoczenia. Jest to bardzo duża oszczędność czasu, ponieważ może okazać się, że w pobliżu nieruchomości znajduje się coś, czego nie jesteś w stanie zaakceptować, na przykład zakład karny lub plac budowy, który przez najbliższe miesiące będzie źródłem frustrującego hałasu.

Podczas poszukiwania mieszkania lub domu bardzo pomocne może okazać się zebranie swoich oczekiwań na spójnej liście. Punkty, co do których nie będziesz chciał ustąpić, pozwolą ci odsiać oferty niespełniające twoich oczekiwań. Nie będziesz więc tracił czasu na przykład na rozmowy z pośrednikiem o nieruchomościach z ceną przekraczającą twój budżet lub oglądanie lokali o zbyt niskim standardzie, ze zbyt małą liczbą pomieszczeń czy bez przynależnej piwnicy. Pamiętaj, że zakup nieruchomości to inwestycja na długie lata, dlatego zbyt wiele kompromisów może skutkować ciągłym niezadowoleniem i narastającą frustracją.

 

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak nowe technologie zmieniają osiedla mieszkaniowe
25 sierpnia 2021, 16:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Po jakie rozwiązania sięgają deweloperzy przy projektowaniu nowych inwestycji? Jakie nowości technologiczne wdrażają, by zapewnić mieszkańcom komfort? W jaki sposób infrastruktura osiedli podąża za stylem życia? Jakie udogodnienia i rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo wprowadzane są w nowych projektach?
Z jakiego powodu opłaca się zdecydować na doradcę kredytowego?
22 sierpnia 2021, 14:55
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wzięcie kredytu jest skomplikowane i podczas niego pojawia się mnóstwo pytań. Z tych względów właśnie w dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy doradcy kredytowego. Dzięki niemu można skrócić całą procedurę i uniknąć zbędnego stresu. O czym zdecydowanie warto wiedzieć odnośnie doradcy kredytowego?
Nowy mural w Łodzi zachęci do tworzenia sąsiedzkich relacji
9 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na pograniczu łódzkiego Śródmieścia i Widzewa powstaje mural promujący budowanie dobrosąsiedzkiego klimatu. Praca o wielkości 550 m kw. zdobić będzie ścianę kamienicy przy Targowej 55, usytuowanej naprzeciwko Diasfery Łódzkiej, inwestycji firmy Duda Development 
Szybka przeprowadzka - jak ją zaplanować?
8 sierpnia 2021, 09:44
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Każdy, kto kiedykolwiek się przeprowadzał wie, jak trudne może być przeniesienie wszystkich rzeczy. Pakowanie, odpowiednie zabezpieczanie i przewożenie rzeczy wymaga dużo zaangażowania i pochłania mnóstwo czasu. Trudności może dostarczy także rozkręcanie i późniejsze składanie mebli. Można jednak przyśpieszyć oraz ułatwić przeprowadzkę.
Jak koszt zakupu gruntów wpływa na ceny mieszkań
3 sierpnia 2021, 16:33
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jakie ceny osiągają grunty pod budowę mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast? Jak wartość ich zakupu przedkłada się na rentowność inwestycji i ceny mieszkań? Jaka jest dostępność ziemi? Czy firmy planują zakupy gruntów? Jakich działek poszukują? Gdzie?
Czy lokale usługowe w nowych osiedlach mają wzięcie
22 lipca 2021, 15:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czy zmiany wywołane pandemią i zwiększone zapotrzebowanie na kompleksowe usługi w pobliżu miejsca zamieszkania w myśl zasady 15 minutowego miasta spowodowały wzrost popytu na lokale usługowe na terenie osiedli? Czy w nowych inwestycjach projektowanych jest więcej powierzchni usługowo-handlowych? W jakiej cenie są oferowane?
Co jest lepsze – wynajem czy kupno mieszkania?
5 lipca 2021, 09:05
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiele osób będących w progu dorosłości zastanawia się - kupno czy wynajem mieszkania? Jest to decyzja, która będzie rzutować na całe przyszłe życie, dlatego przed jej podjęciem warto dokładnie się zastanowić. Warto w tym momencie rozważyć wszystkie swoje przyszłe plany, także te związane z założeniem rodziny oraz możliwymi przeprowadzkami, aby podjąć taką decyzję, której po czasie nie będzie się żałować.
Kraków wciąż najlepszy w regionach
1 lipca 2021, 16:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na rynku krakowskim, podobnie jak na innych rynkach regionalnych, możemy obserwować przyspieszenie procesów renegocjacji umów najmu. Rośnie jednocześnie ilość ofert dotyczących podnajmów. Część firm określiło już tryb pracy, jaki najlepiej sprawdza im się w nowym środowisku biznesowym, zweryfikowało zapotrzebowanie dotyczące ilości stanowisk i zdecydowało o kształcie nowego biura. - Na rynku krakowskim, podobnie jak na innych rynkach regionalnych, możemy obserwować przyspieszenie procesów renegocjacji umó
Sektor magazynowy na prowadzeniu
21 czerwca 2021, 16:48
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Popyt na magazyny wzrósł w ostatnich miesiącach o jedną czwartą. Największym zainteresowaniem najemców cieszy się Wielkopolska i Mazowsze. Rynek rośnie średnio o 16 proc. rocznie, w budowie pozostaje aż 2,5 mln mkw. powierzchni magazynowych