11 maja 2021, 10:37
Myśli

Myśli

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Samo zobaczenie działania ludzkiego systemu doświadczania sprawia, że możliwe staje się pozostawanie w równowadze bez względu na okoliczności. Podświadomie mamy mniej tendencji do uciekania przed jakimkolwiek doświadczeniem.
 
Przykłądowo:
* przeżywasz spokojnie tydzień pracy, dzięki czemu nie musisz już żyć od weekendu do weekendu i od wakacji do wakacji;
* wiedząc, że nie doświadczasz zachowań innych, a jedynie swoich myśli na ich temat, nie reagujesz już tak emocjonalnie na świat zewnętrzny. Twoje relacje z innymi ulegają poprawie, bo odpuszczasz kontrolę i próby zrozumienia i zmieniania innych;
* nie wierząc w trwożne myśli o przyszłości, wychowanie dzieci staje się prostsze i pełne miłości.
Krótko mówiąc, te "trzy kroki do szczęścia" dbają na wszelkich poziomach twojego życia o całkiem innego rodzaju doświadczenie.
 
Spójrzmy więc ponownie na te Kroki:
Krok 1. Uświadom sobie, że zawsze doświadczasz jedynie własnego myślenia.
Krok 2. Każda myśl jest z natury neutralna, nie posiada mocy, władzy czy znaczenia.
Ilu z was pomyślało kiedykolwiek: "Chyba go/ją zabije!" Większość raczej tego nie zrobiła. Prawdopodobnie nie uwierzyliście dosłownie w tę myśl. Nie miała ona siły sprawczej.
Ale myśli typu: "Muszę to dziś dokończyć, bo inaczej mnie zwolnią" lub "Niedługo moje dziecko zawali egzaminy, nie dostanie się na studia, a wtedy czeka go tylko ciężka praca".
Tego typu myśli bierzemy czasem zbyt serio!
Jednak wszystkie myśli są jednakowo prawdziwe i fałszywe, i same w sobie nic nie znaczą, dopóki nie nadamy im znaczenia, nie uwierzymy w nie!
Dzieje się to zwykle niezauważenie. Wierzymy w przypadkową niepewną myśl, a następnie dochodzimy do wniosku, że cierpimy z powodu niepewności. Pojawiają się stresujące myśli i stwierdzamy, że cierpimy z powodu stresu. Nadajemy sobie etykietki: "jestem niepewny", "jestem zestresowany".
Ale!!! niepewność i stres nie istnieją poza twoim niepewnym i stresującym myśleniem! To jest dosłownie POMYŚLANE! To nie jest Prawda. To nie jest realne.
Nie jestem już zwolenniczką poszukiwania myśli, które najbardziej mi przeszkadzają lub przekonań, które najbardziej mnie ograniczają. Coraz mniej obchodzi mnie treść myślenia. Chodzi o to, że widzę, iż one wszystkie są tylko myślami, bez wewnętrznej wartości.
 
Krok 3. Zobacz, jak działa Prawo Życia.
Jesteś wyrazem Umysłu, tej niesamowicie inteligentnej energii, która umożliwia wszelkie życie. Jesteś tą energią. Zawiera się w niej wszystko, czego potrzebujesz do życia. I jest Świadomość - niemal nie do opisania. Zawsze obecna w tle istnienia. Wyraża się we wszystkim i sprawia, że nasze doświadczenia i percepcje są realistyczne: czujemy, widzimy, słyszymy, wąchamy, smakujemy, używając zmysłów jako narzędzi.
Twoje up`s & down`s mają również związek ze świadomością. Twoja osobista świadomość, twój stan bytu, zmienia się jak pory roku. To naturalny ruch. Czasem jesteś w dobrym nastroju i masz szerokie horyzonty, szersze spojrzenie na życie. Czasem jesteś w gorszym nastroju i masz zawężone postrzeganie, pojawiają się niespokojne myśli. Widzisz tylko przeszkody i zaczynasz kręcić się w kółko. Wydawałoby się więc dobrym pomysłem popracować nad poprawą samopoczucia. Ale, jak już mówiłam, to naturalny ruch, zawsze mający na celu powrót do równowagi i spokoju - twojej PRAWDZIWEJ NATURY

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Olśnienia
2 czerwca 2022, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata.
Dlaczego związki upadają?
10 stycznia 2022, 20:32
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jako osoba, która sporo doświadczyła w relacjach między ludźmi, stale otrzymuje pytania od ludzi o tym, przez co przechodzą i jak mogą to naprawić.
Wszystko zatacza koło, czyli co dajesz - to dostajesz...
13 września 2021, 14:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W naturalnym świecie istnieje zachowana równowaga w 100%, oczywiście kiedy człowiek nie ingeruje. Flora i fauna są przystosowane do radzenia sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. To jest prawo naturalne.
Magiczna tabletka.
30 lipca 2021, 13:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Chciałam opowiedzieć dzisiaj historię, o magicznej tabletce, która jest odpowiedzią na wszystkie wasze problemy, rozterki oraz pomoże wam wznieść wasze życie na inny, wyższy poziom. Jak to mówią w Anglii, let's go!
Motywacja siedzi w Twoim mózgu
22 czerwca 2021, 15:36
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Twój mózg to niesamowita maszyna, dzięki której możesz osiągać niesamowite cele. Jeśli tylko naprawdę chcesz się czegoś nauczyć to Twoja motywacja wytworzona w mózgu powoduje wzrost energii, napędzającej Cię do działania, pobudzającej ciekawość i chęć poszukiwania informacji.
Mowa 6 - latka
15 czerwca 2021, 09:34
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Niezwykle istotne w procesie przygotowania dziecka do realizacji obowiązku szkolnego, nauki czytania i pisania jest kształcenie poprawnej i wyraźnej mowy. Dziecko 6–letnie powinno poprawnie i dokładnie wymawiać wszystkie głoski mowy polskiej wypowiadane w sylabach, wyrazach i zdaniach, jeżeli nie ma wady słuchu, wad w budowie narządów artykulacyjnych (języka, warg, policzków podniebienia twardego i miękkiego) lub innych wad, np.: nieprawidłowy zgryz.
19 maja 2021, 08:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
"Małe kobietki" to powieść amerykańskiej autorki Louisy May Alcott przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt, choć nie tylko.
Jak odkryłam w sobie Szczęście i Zdrowie
9 maja 2021, 10:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Zobaczyłam życie "od środka", z serca. Dziś już wiem, że nie znajdujemy Miłości, ale odkrywamy Miłość, która leży ukryta w labiryncie naszych myśli. Jutro mogę znów zostać oszukana przez mój umysł żyjący w iluzji, ale iluzja słabnie. Traci swoją moc. Rzeczywistość staje się solidna i silna, zawsze obecna we mnie. Jestem rzeczywistością.
Nieznośna lekkość bytu
30 kwietnia 2021, 10:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czasem uciekamy w młodość i tam próbujemy odnaleźć coś co dawno minęło. Ranimy się ,przeciskając się poprzez coraz węższe parkany czasu który  nam ucieka i nie sposób go zatrzymać.