8 czerwca 2021, 14:09
Kredyt mieszkaniowy – jak starać się o finansowanie?

Kredyt mieszkaniowy – jak starać się o finansowanie?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Zakup mieszkania jest poważnym wydatkiem. Gdy zamierzasz kupić własne M na kredyt, sprawdź, jak znaleźć najlepszą ofertę, złożyć swój wniosek i dowiedz się, o czym jeszcze trzeba pamiętać po uzyskaniu środków.

 

Jak wybrać najlepszy kredyt na mieszkanie?

Aktualnie kredyt na zakup mieszkania można wziąć w niemalże każdym banku obsługującym klientów indywidualnych. Co warto wiedzieć o finansowaniu kupna własnego M z użyciem kredytu mieszkaniowego? Kredyt na mieszkanie pozwala na uzyskanie do 80% kwoty potrzebnej do kupna nieruchomości. Reszta wymagana jest w formie wkładu własnego. Istnieje możliwość otrzymania kredytu na 90% wartości nieruchomości przy wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Aby wybrać najlepszy kredyt, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjalista ten sprawdzi oferty kredytów w wielu bankach i wskaże, gdzie warto złożyć swój wniosek. Co ważne, pomoc doradcy jest bezpłatna, dlatego też nie trzeba ponosić wtedy żadnych dodatkowych kosztów.

Jak złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy?

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, konieczne jest złożenie swojego wniosku wraz z odpowiednimi dokumentami służącymi do potwierdzenia zdolności kredytowej. Wśród dokumentów wymaganych do wzięcia kredytu na mieszkanie znajdują się poniższe: - Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, - Wyciąg z konta bankowego za wskazany okres, na przykład 3, 6, 12 ostatnich miesięcy, - Deklaracja PIT za ostatni rok, - Umowa przedwstępna zawarta ze sprzedawcą, - Odpis z księgi wieczystej nieruchomości. W zależności od tego, czy mieszkanie będzie kupowane z rynku pierwotnego czy wtórnego, konieczne jest dostarczenie do banku innych dokumentów. Wniosek o udzielenie kredytu na zakup mieszkania może pomóc przygotować doradca kredytowy.

Co po uzyskaniu kredytu na zakup mieszkania?

Bank udzielił pozytywnej odpowiedzi na wniosek o kredyt na mieszkanie? Gratulacje! Teraz wystarczy tylko podpisać umowę kredytową i zaczekać na przelew środków. Po uzyskaniu kredytu mieszkaniowego warto także pamiętać o tym, by jak najszybciej złożyć wniosek o wpis do hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości. Dodatkowo zaleca się także ubezpieczyć mieszkanie – warto wskazać, że wiele banków traktuje ubezpieczenie jako dodatkowe zabezpieczenie kredytu, dlatego jego wykupienie może być jednym z warunków uzyskania środków na zakup lokalu.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak nowe technologie zmieniają osiedla mieszkaniowe
25 sierpnia 2021, 16:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Po jakie rozwiązania sięgają deweloperzy przy projektowaniu nowych inwestycji? Jakie nowości technologiczne wdrażają, by zapewnić mieszkańcom komfort? W jaki sposób infrastruktura osiedli podąża za stylem życia? Jakie udogodnienia i rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo wprowadzane są w nowych projektach?
Z jakiego powodu opłaca się zdecydować na doradcę kredytowego?
22 sierpnia 2021, 14:55
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wzięcie kredytu jest skomplikowane i podczas niego pojawia się mnóstwo pytań. Z tych względów właśnie w dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy doradcy kredytowego. Dzięki niemu można skrócić całą procedurę i uniknąć zbędnego stresu. O czym zdecydowanie warto wiedzieć odnośnie doradcy kredytowego?
Nowy mural w Łodzi zachęci do tworzenia sąsiedzkich relacji
9 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na pograniczu łódzkiego Śródmieścia i Widzewa powstaje mural promujący budowanie dobrosąsiedzkiego klimatu. Praca o wielkości 550 m kw. zdobić będzie ścianę kamienicy przy Targowej 55, usytuowanej naprzeciwko Diasfery Łódzkiej, inwestycji firmy Duda Development 
Szybka przeprowadzka - jak ją zaplanować?
8 sierpnia 2021, 09:44
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Każdy, kto kiedykolwiek się przeprowadzał wie, jak trudne może być przeniesienie wszystkich rzeczy. Pakowanie, odpowiednie zabezpieczanie i przewożenie rzeczy wymaga dużo zaangażowania i pochłania mnóstwo czasu. Trudności może dostarczy także rozkręcanie i późniejsze składanie mebli. Można jednak przyśpieszyć oraz ułatwić przeprowadzkę.
Jak koszt zakupu gruntów wpływa na ceny mieszkań
3 sierpnia 2021, 16:33
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jakie ceny osiągają grunty pod budowę mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast? Jak wartość ich zakupu przedkłada się na rentowność inwestycji i ceny mieszkań? Jaka jest dostępność ziemi? Czy firmy planują zakupy gruntów? Jakich działek poszukują? Gdzie?
Czy lokale usługowe w nowych osiedlach mają wzięcie
22 lipca 2021, 15:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czy zmiany wywołane pandemią i zwiększone zapotrzebowanie na kompleksowe usługi w pobliżu miejsca zamieszkania w myśl zasady 15 minutowego miasta spowodowały wzrost popytu na lokale usługowe na terenie osiedli? Czy w nowych inwestycjach projektowanych jest więcej powierzchni usługowo-handlowych? W jakiej cenie są oferowane?
Co jest lepsze – wynajem czy kupno mieszkania?
5 lipca 2021, 09:05
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiele osób będących w progu dorosłości zastanawia się - kupno czy wynajem mieszkania? Jest to decyzja, która będzie rzutować na całe przyszłe życie, dlatego przed jej podjęciem warto dokładnie się zastanowić. Warto w tym momencie rozważyć wszystkie swoje przyszłe plany, także te związane z założeniem rodziny oraz możliwymi przeprowadzkami, aby podjąć taką decyzję, której po czasie nie będzie się żałować.
Kraków wciąż najlepszy w regionach
1 lipca 2021, 16:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na rynku krakowskim, podobnie jak na innych rynkach regionalnych, możemy obserwować przyspieszenie procesów renegocjacji umów najmu. Rośnie jednocześnie ilość ofert dotyczących podnajmów. Część firm określiło już tryb pracy, jaki najlepiej sprawdza im się w nowym środowisku biznesowym, zweryfikowało zapotrzebowanie dotyczące ilości stanowisk i zdecydowało o kształcie nowego biura. - Na rynku krakowskim, podobnie jak na innych rynkach regionalnych, możemy obserwować przyspieszenie procesów renegocjacji umó
Sektor magazynowy na prowadzeniu
21 czerwca 2021, 16:48
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Popyt na magazyny wzrósł w ostatnich miesiącach o jedną czwartą. Największym zainteresowaniem najemców cieszy się Wielkopolska i Mazowsze. Rynek rośnie średnio o 16 proc. rocznie, w budowie pozostaje aż 2,5 mln mkw. powierzchni magazynowych