22 kwietnia 2021, 21:40
Jak dietetyk może pomóc w leczeniu cukrzycy

Jak dietetyk może pomóc w leczeniu cukrzycy

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli masz szanse na cukrzycę, czy masz zespół opieki zdrowotnej, który doradzi Ci, jak sobie z tym poradzić, co musisz jeść, ćwiczenia, które powinieneś wykonywać i tym podobne.

A przynajmniej masz do tego swojego lekarza. Jednakże, chociaż twój lekarz może pozostać z przodu i pośrodku, w rzeczywistości są inne osoby, które w taki czy inny sposób mogą być tak samo nieocenione dla ciebie jak lekarz. Jednym z nich jest dietetyk. Dlaczego dietetyk jest dla Ciebie ważny w walce z cukrzycą? Cóż, jest wiele bardzo dobrych powodów. Ale zanim się w to zagłębimy, najpierw określ, czym właściwie jest dietetyk.

 

Według Europejskiej Federacji Stowarzyszenia Dietetyków, dietetykiem jest osoba posiadająca kwalifikacje z zakresu żywienia i dietetyki uznane przez władze krajowe. Dietetyk stosuje naukę o żywieniu w żywieniu i edukacji grup ludzi i jednostek, zarówno pod względem zdrowia, jak i choroby.

 

Istnieje kilka powodów, dla których dietetyk jest ważny i może pomóc w leczeniu cukrzycy. Po pierwsze, ponieważ dieta jest kluczem do leczenia cukrzycy, dietetyk może w tym pomóc, pomagając w opracowaniu planu posiłków dostosowanego do Twoich potrzeb. W ten sposób dietetyk zapyta Cię, jak jesteś aktywny i co lubisz jeść. W razie potrzeby może również dostosować plan posiłków, jeśli zwiększyłeś lub zwiększyłeś intensywność lub czas trwania ćwiczeń.

 

Po drugie dietetyk nauczy Cię skutecznej techniki liczenia węglowodanów, dlaczego jest to ważne oraz jak śledzić ilość węglowodanów w każdym gramie pożywienia. W równym stopniu poinformuje Cię, ile węglowodanów jest dla Ciebie odpowiednich w porze posiłków i przekąsek, abyś mógł utrzymać poziom cukru we krwi w docelowym zakresie.

 

Część liczenia węglowodanów wiąże się z umiejętnością prawidłowego odczytywania list składników żywności i etykiet na opakowaniach żywności. Dietetyk również nauczy Cię, jak to zrobić. Umożliwi to podjęcie świadomej decyzji dotyczącej oferowanej zdrowszej żywności.

 

Jeśli masz cukrzycę typu 2, dietetyk może pomóc Ci w najważniejszym obszarze utraty wagi. Ponieważ nadwaga jest czynnikiem ryzyka cukrzycy, jej utrata w rzeczywistości poprawia rokowania dotyczące wyzdrowienia lub leczenia. Twój dietetyk może pokazać, jak ocenić ilość energii, którą spożywasz w ciągu dnia w pożywieniu, w porównaniu z ilością, którą wydatkujesz poprzez codzienną aktywność.

 

Ponadto dietetyk będzie wybierał dla Ciebie pokarmy, które nie spowodują dużych wahań poziomu cukru we krwi. Zmniejszy to zatem ryzyko wystąpienia hiperglikemii (zbyt dużo cukru we krwi) lub hipoglikemii (zbyt mało cukru we krwi).

 

Dietetyk może również zasugerować, co należy zjeść i co robić podczas jednego z tych epizodów.

 

Oprócz tego dietetyk może również pokazać, jak monitorować postępy, prowadząc dziennik żywności i odnotowując wpływ spożywanego jedzenia na organizm.

 

Wszystko to dobrze wykonane z pewnością pomoże Ci skutecznie zarządzać, a nawet w niektórych przypadkach odwrócić cukrzycę.

 

Materiał w partnerstwie z https://przyprawiona.com/

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Sosta oleje
15 września 2021, 11:30
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiemy, że jakość produktów jest podstawą naszej relacji z klientem, dlatego kolejny rok z rzędu dbamy o to, aby nasze oleje były z certyfikatem BIO, co dodatkowo utwierdza nas w fakcie, że są z najwyższej półki.
Jak wzmocnić odporność na jesień?
24 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jesień i zima to dwie pory roku, w których najczęściej dopada nas przeziębienie bądź różne choroby, typu grypa. Dlatego szczególnie wtedy należy zadbać o nasze zdrowie od zewnątrz i oczywiście od wewnątrz.
Rak chce go zabrać, ale on tak bardzo chce żyć!
8 sierpnia 2021, 15:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Hubcio przeżył już 17 operacji. Podczas tych operacji uszkodzeniu uległ żołądek, drogi żółciowe i jelito grube chłopczyka. Prawie 3 miesiące Hubercik spędził pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim. Malec choruje na neuroblastomę, groźny nowotwór!
DIETA NASTOLATKA
9 czerwca 2021, 21:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak powinna wyglądać dieta nastolatka? Ile kalorii dziennie powinien spożywać nastolatek? Jakie produkty powinien spożywać, a jakich unikać?      
Olejowanie włosów - jak zacząć, na czym polega
16 maja 2021, 10:58
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na czym polega olejowanie włosów i po co ono jest? Olejowanie włosów to bogaty rytuał pielęgnacyjny. Przynosi mocne odżywienie skóry głowy, przyspiesza wzrost włosów, wspiera przy walce z łupieżem i ŁZS, zamyka nawilżenie we wnętrzu włosa.
Techniki świadomego śnienia
2 maja 2021, 13:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli chcemy śnić świadomie, przede wszystkim powinniśmy się dowiedzieć i nauczyć, jak to zrobić – odpowiednie techniki pozwalają stosunkowo łatwo wejść w świadomy sen.
Podejrzenie zawału serca
22 kwietnia 2021, 09:00
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdlenia
22 kwietnia 2021, 09:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdleniem nazywamy stan krótkiej utraty świadomości, zazwyczaj spowodowanej stresem, zbyt wysoką temperaturą, niedotlenieniem mózgu lub innymi czynnikami. Jest to stan chwilowy.
Złamania, skręcenia i zwichnięcia
22 kwietnia 2021, 09:35
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak rozpoznać złamanie, zwichnięcie i skręcenie i jak działania należy podjąć?