27 kwietnia 2021, 11:29
Dlaczego warto wybrać koszulkę polo?

Dlaczego warto wybrać koszulkę polo?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Być może obecnie trudno w to uwierzyć, ale koszulki polo wywodzą się z męskiej, jednoczęściowej bielizny, która przypominała duże śpioszki. Oczywiście z upływem czasu jej forma ewoluowała.

 Jednak przełomowym momentem były lata dwudzieste ubiegłego wieku, kiedy w zapinanej na guziki koszulce z krótkimi rękawami zaprezentował się najlepszy ówczesny tenisista, Rene Lacost. Przełamał on kanon mody obowiązujący na kortach tenisowych. W tamtych latach gracze w tenisa byli zobowiązani do występowania w koszulach z podwijanym długim rękawem i obowiązkowym krawatem. Zaprezentowany pomysł początkowo szokował, lecz bardzo szybko stał się nową modą. Lacoste wykorzystując trend, stworzył sygnowaną przez siebie linię odzieży. Oczywiście do dzisiaj każdy zna koszulki polo tej marki. 

Pomysł na nowy rodzaj koszulki przyjął się na tyle dobrze, że wkrótce inne firmy zaczęły naśladować projekt. Najbardziej znaną marką był Ralph Lauren, który w latach pięćdziesiątych całą linię swojej odzieży nazywał po prostu "Polo".

Dzisiaj koszulka stała się tak popularna, że większość znanych marek posiada w swojej ofercie koszulek polo. 

Fenomenem koszulek polo jest to, że stanowią swoisty pomost pomiędzy nieformalnym T-shirtem a bardziej eleganckim ubraniem. Polo to doskonałe uzupełnienie casualowych stylizacji w letnie i gorące dni. Używana przy produkcji tych ubrań bawełniana pika sprawia, że koszulka jest niezwykle przewiewna, czyniąc ją idealnym wyborem na lato.

Oprócz marek utożsamianych z polo, takich jak wymieniony powyżej Lacoste, czy Ralph Lauren ciekawe projekty prezentują też firmy takie jak Adidas, Nike czy polska firma 4F. Dzisiaj chciałem zwrócić uwagę właśnie na produkt marki 4F.

koszulka polo 4f

Koszulka polo 4f wyróżnia się doskonałą ceną, często niższą niż wymienionych konkurentów, która jednak jest poparta doskonałą jakością. Koszulki polo 4F cechuje klasyczny design, wysoka jakość przewiewnego, bawełnianego materiału użytego do jej produkcji i ciekawy wybór kolorów.

Polecam :)

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Hamulce tarczowe czy hamulce obręczowe: co jest lepsze?
17 sierpnia 2021, 09:10
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Hamulce to bez wątpienia jedna z najważniejszych części roweru. Od sprawnie działającego układu hamulcowego zależy nie tylko zdrowie i życie rowerzysty, ale także życie wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.
Czy błotniki rowerowe to zbędny gadżet?
17 sierpnia 2021, 09:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Duża część osób uważa, że rower bez błotników to nie maszyna, na której będzie można przemierzać wielkie ilości kilometrów, ale czy to prawda ?
Jak wybrać pompkę do roweru?
15 czerwca 2021, 09:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Sezon rowerowy rozpoczął się pełną parą, więc wiele osób decyduje się na długie wycieczki rowerowe. Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch, jednak przed wyruszeniem w podróż należy sprawdzić stan swojego roweru. Dla bezpiecznej trasy ważne jest, aby sprzęt był sprawny, a opony napompowane. Dobra pompka rowerowa to podstawa! Jak wybrać najlepszą?
Wszystko zgodnie z ,,planem
15 czerwca 2021, 10:51
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Polska reprezentacja w inauguracyjnym meczu na EURO 2020 przegrała ze Słowacją 1-2.
Skocznia w Planicy
13 czerwca 2021, 20:02
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Trochę słów o największej skoczni na świecie. Letalnica braci Gorišek (dawniej Velikanka, słoweń. olbrzymka).
PIŁKA RĘCZNA
9 czerwca 2021, 22:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Krótkie przypomnienie zasad, tej dość popularnej dyscypliny.
Lewandowski pobił rekord Muellera
23 maja 2021, 18:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Roberd Lewandowski strzelił 41 bramek w Bundeslidze i tym samym pobił pięćdziesięcioletni rekord Gerda Muellera.
Kubica i karting
16 maja 2021, 14:39
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W tym blogu chciałbym poruszyć temat kartingu i osiągnięć Kubicy w tej dziedzinie motorsportu.
Akrobatyka
13 maja 2021, 08:39
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W tym artykule chciałabym poruszyć temat akrobatyki sportowej, co to wogóle jest z czym się wiąże i w jakim wieku należy zacząć ją trenować jest to sport mało popularny wśród ludzi.