Zsrr

Wpisy zawierające słowo kluczowe zsrr.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Я могу знать почему нет moj blog o moskwie

привет дружки приветствую вас в моем следующем посте (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
bogactwo moj blog o moskwie

nie wiem mama mowila ze w rosji to bogactwo ja nie wiem ocb jej ale no w rosji sa ladne i bogate budynki jesli w rosji to i w moskwie tez XDD ogolnie to jak tam u was? jak sie trzymacie wszystko ok? siema zobaczymy sie w next wpisie a no i pozdro barcikow1 dzieki za super tagi elo

Zobacz cały wpis na blogu »
hymn B) moj blog o moskwie

hymn tego jakze pieknego panstwa w języku rosyjskim Россия – священная наша держава, Россия – (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
mocarz z poteznej rosjii moj blog o moskwie

mocarz z rosjii elo

Zobacz cały wpis na blogu »
cos o rosji moj blog o moskwie

Siemaneczko tym razem cos o rosji bo to chyba wazne no nie??? historia nazwy panstwa W latach 1991–1992 wprowadzono 2 równorzędne nazwy Rosja i Federacja Rosyjska (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Flaga oraz herb moj blog o moskwie

Aby dowiedziec sie wiecej o Moskwie, musimy wiedziec cos na temat Rosjii. Oto flaga tego pieknego panstwa.   Nastepnie pokaze wam herb. dzieki to nA TYLE WIDZIMY SIE W NASTEPNYM WPISIE!!!!!!!!!!!! BUZIAKI

Zobacz cały wpis na blogu »
Miasto 39. Narodziny i obrona Starachowic-Wierzbnika No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Miasto patchworkowe Starachowice, leżące w połowie drogi między Radomiem a Kielcami, są dzisiaj trzecim pod względem wielkości miastem w województwie świętokrzyskim. Jednakże historia tego, co dziś rozumiemy pod pojęciem Starachowic, jest stosunkowo krótka. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do książki “Starachowicki Wrzesień 1939” Adama Brzezińskiego (udostępnionej w kilkunastu kawałkach na stronie internetowej UM Starachowice). Autor podaje, że miasto, o którym rozmawiamy, powstało 1 kwietnia 1939 roku. Geneza miejscowości jest dość prosta: władze II Rzeczypospolitej podjęły decyzję o połączeniu w jedną całość osady fabrycznej Starachowice (tzw. Starachowic Fabrycznych), wsi Starachowice Górne (tzw. Starachowic Górniczych) oraz miasteczka Wierzbnik (istniejącego od XVII wieku i mającego charakter sztetla, gdyż znaczną część jego ludności stanowili Żydzi. Według polskojęzycznej Wikipedii, w 1935 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Albania Floty wojenne od 1860 roku do współczesności

Albania Albania nie ma już marynarki wojennej jako takiej. W 2015 roku w jek skład wchodziły stare okręty  otrzymane od b. ZSRR i Chin w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, głównie jednostki pomocnicze. Z ostatnich informacji wynika, że Albania zrezygnowała z posiadania marynarki wojennej na rzecz rozwoju swojej straży granicznej - Roja Bregdetare. Prawdopodobnie trwa już proces jej likwidacji zatwierdzony decyzją rządu No. 1403 z dnia 27-10-2008. Roja Bregdetare Morska służba powstała w 2002 roku przy pomocy Włoch i USA. W ramach ostatnio podjętej modernizacji sił zbrojnych Albanii postawiono na rozwój i modernizację straży granicznej. Po likwidacji marynarki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wojna koreańsko-koreańska. Wybrane wizje filmowe No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Śmiertelny mecz Wojna w Korei nie była tym, czym mogła (i nadal może) się wydawać. Aby to zrozumieć, wystarczy zajrzeć do książeczki “Korea i Wietnam 1950-1975” opublikowanej w ramach cyklu wydawniczego “Wojny, które zmieniły świat. Wielka kolekcja” (Edipresse Polska 2009). Konflikt zbrojny, którego skutki są odczuwalne do dzisiaj, był czymś więcej niż bratobójczą walką między Koreańczykami podzielonymi politycznie i rozdzielonymi geograficznie. Można nawet się zastanawiać, czy faktycznie było to starcie Koreańczyków z Koreańczykami, czy pierwsza poważna próba sił między Sowietami a Amerykanami. Chociaż konflikt, będący tematem niniejszego artykułu, nazywany jest wojną koreańską, Korea była w nim tylko tłem. Scenerią, w której przedstawiciele bloków wschodniego i zachodniego realizowali swoje interesy. Półwysep Koreański stanowił murawę, na której toczył się śmierte (...)

Zobacz cały wpis na blogu »