Ziołolecznictwo

Wpisy zawierające słowo kluczowe ziołolecznictwo.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czym są i jak działają herbatki konopne z mieszanką ziół ? Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Moc która jest w naturze jest w stanie być na tyle silna, by opanować liczne dolegliwości zdrowotne. Jednym z najcenniejszych darów natury są zioła, z których pochodną herbatki ziołowe. Najważniejsza jest jednak wiedza na temat tego, jak wykorzystywać je, aby przyniosły oczekiwane rezultaty.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zioła najlepsze dla człowieka Zioła lecznicze

Rośliny od dawna znane są ze swoich właściwości terapeutycznych. Przez stulecia rdzenne kultury na całym świecie stosowały tradycyjną ziołolecznictwo w leczeniu niezliczonych chorób. Natomiast rozwój nowoczesnego przemysłu farmaceutycznego w ostatnim stuleciu opierał się na wykorzystaniu poszczególnych aktywnych związków o precyzyjnych mechanizmach działania.   Ten wzrost przyniósł wysoce skuteczne leki, które są szeroko stosowane w klinice, w tym wiele naturalnych produktów roślinnych i analogów pochodzących z tych produktów, ale nie udało się zapewnić skutecznych leków na złożone choroby ludzkie o skomplikowanych przyczynach, takich jak rak, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne zaburzenia i choroby zwyrodnieniowe. Podczas gdy królestwo roślin nadal jest ważnym źródłem dla podmiotów chemicznych wspierających odkrywanie leków, bogate tradycje ziołolecznictwa opracowane metodą prób i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maść w płynie domowej roboty na zapalenie stawów Szeptuchy Wiedza Tajemna

Niektóre rośliny lecznicze mają właściwości, które można wykorzystać do wytworzenia ziołowej maści na bazie alkoholu w celu zmniejszenia bólu stawów oraz zapobiegania bólu. Ból stawów może wystąpić przy wysiłku fizycznym, podczas urazu lub podczas starzenia się. Ból stawów jest częstym problemem. Chociaż zwykle nie jest poważny, zakłóca codzienne życie ludzi i pojawia się podczas reakcji zapa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Miód na włosy i skórę Szeptuchy Wiedza Tajemna

Przeciw wypadaniu włosów jest skuteczny środek domowy, który może zrobić każdy w swoim domu, najczęściej na tę dolegliwość stosuje się maseczkę z miodu, która, ma o wiele więcej właściwości, niż nam się wydaje. Miód nasyca włosy witaminami i minerałami, które posiada.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bylica na ochronę Szeptuchy Wiedza Tajemna

W praktyce magicznej uważa się, że bylica chroni posiadacza przed wszelkimi duchowymi i cielesnymi obrażeniami, i była używana od czasów starożytnych jako ochronna przed wszelką złą magią. Mieszanka liści i korzenia bylicy była często wrzucana do torebki i umieszczona pod poduszką, aby zapewnić spokojny sen, woreczek wytwarzał silne zapachy z liści i korzeni bylicy działając jako halucynogen, aby zachęcić umysł do świadomego śnienia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rycyna tajemnicze właściwości w Ziołolecznictwie i magii Szeptuchy Wiedza Tajemna

Rycyna, tak skuteczny w codziennych czynnościach, a założę się, że nigdy nie zdawałeś sobie sprawy, że pochodzi ona z jednej z najbardziej trujących roślin na świecie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jałowiec w magii i zielarstwie Szeptuchy Wiedza Tajemna

Jałowiec jedno ze świętach drzew druidów, ma szeroką listę zastosowań zdrowotnych i w  szczególności magicznych.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nagietek w magii i zielarstwie Szeptuchy Wiedza Tajemna

  Nagietek lekarski jest świetny do oczyszczania energetycznego oraz do odbijania wszelkich złych wibracji. Pijąc napar z nagietka Twoja (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pokrzywa Zioła dla wszystkich

  Pokrzywa to nie tylko chwast. Na wsi od wieków traktowano ją z szacunkiem ze względu na właściwości lecznicze i wartości odżywcze.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
STRES Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

STRES 139. Stresując się blokujemy w części lub w całości funkcje ludzkiego organizmu. Stres potrafi doprowadzić do chwilowej utraty świadomości, omdlenia ziemskiego ciała. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »