Ziemia

Wpisy zawierające słowo kluczowe ziemia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Stowarzyszenie Miłośników Ziemii Tarnogórskiej Moje miasto - Tarnowskie Góry

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej to jedna z najstarszych i najbardziej zasłużonych organizacji pozarządowych w Polsce. Jej początki sięgają lat 50-tych XX w. Bez pracy społeczników nie byłoby dziś dwóch sztandarowych zabytków techniki związanych z górnictwem kruszców srebra, ołowiu i cynku tj. Sztolni Czarnego Pstrąga i Zabytkowej Kopalni Srebra. Z inicjatywy Stowarzyszenia powstał także Skansen Maszyn Parowych, święto miasta „Dni Gwarków” i tygodnik „Gwarek”. Bogatą pracę organizacji odzwierciedlają liczne sprawozdania, biuletyny informacyjne, kroniki i wydawnictwa. Jako strażnicy dziedzictwa, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej uratowało od zniszczenia i zapomnienia wiele miejsc i obiektów zabytkowych, tablic pamiątko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy bóg kiedyś przyjdzie na ziemie? Czy Bóg Istnieje?

Czy bóg zejdzie na ziemie? Otóż nie. Ale spytasz się dlaczego. Jest dowód na to, że go nie ma. Otóż pamiętasz jak czytałeś Tajemnice? Jedna z nich brzmiała. Wniebowstąpienie Jezusa, a Druga Wniebowzięcia Maryji. Jest to fikcja, aby nie znaleźć ciał Jezusa i jego matki. I jeszcze jedno. Czy widziałeś kiedykolwiek w Biblii wzmianke o Matce Maryji?

Zobacz cały wpis na blogu »
Czysty Bałtyk Czysty Bałtyk

                   Ratujmy Bałtyk!!!!

Zobacz cały wpis na blogu »
ODERWANIE KSIĘŻYCA Prawo, nauka, technika…

Pewnego razu porównałem siły grawitacji Słońca, Ziemi i Księżyca, okazało się, że słońce przyciąga księżyc z siłą dwukrotnie większą niż ziemia. Intuicja podpowiada, że w takim razie słońce powinno wyrwać ziemi księżyc albo przynajmniej mocno zakłócać jego tor lotu. Tymczasem uczy nas się, że księżyc krąży wokół ziemi, a tor jego lotu jest mocno zbliżony do okręgu. Czyżby nas okłamywano ? Postanowiłem sprawdzić, czy ta teoria trzyma się kupy i napisać program symulujący ruch ciał niebieskich. Algorytm pochodzi z czasopisma Bajtek 1995/03 str. 16. dostępny tutaj: http://www.atarionline.pl/bibli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dziki szał ziemi, nieba i słońca. Obrazy dla zuchwałych.

Obraz na gipsie, 17 X 12 cm.

Zobacz cały wpis na blogu »
Niebo na Ziemi Teksty piosenek

Raz, dwa, trzy, piję sam,Raz dwa trzy, jestem dzban,Cztery pięć tracę chęć,Sześć, siedem, jestem w niebie   Nowy w braży ram pam pam,Na krytykę VAR, ha ha,Spadam do pierwszej ligi,Brzydki jak świnka Piggy   Jestem tu z przymusu,Jestem tu dla kasy,Jestem tu dla rasy,Nie daję przykładu dla masy

Zobacz cały wpis na blogu »
Księga Rodzaju 1,11-13 Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

"Potem rzekł Bóg: Niech się zazieleni ziemia" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji dla zieleni "zieloną trawą," Czyli rodzaj informacji o jednej częstotliwości wibracji w formie energetycznej, "wydająca nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji " i drzewem owocowym" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji z produktem rodzaju zamieszczonej informacji," rodzącym według rodzaju" Czyli zamieszczonej informacji swojej "owoc," Czyli produkt rodzaju zamieszczonej informacji, "w którym jest jego nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji "na ziemi " Czyli rodzaj zamieszczonej informacji! "I tak się stało" jak powiedział Bóg. "I wydała ziemia" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji "zieleń" Czyli jedna częstotliwość wibracji - nośnik informacji dla zieleni,"ziele" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji "wydające nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji według rodzaju zamieszczonej informacji jego," (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Interpretacja Ewangeli św. Marka i św. Matusza enchanted collection

Każdy z nas nosi w sobie pewien obraz Jezusa , takim odbiciem jest ewangelia świętego Marka. Sw. Marek pomija narodzenie Jezusa tak jakby nie miało to dla niego znaczenia. Swoją ewangelie rozpoczyna od opisu Jana Chrzciciela Bowiem tylko świety Marek gdy chce opisać działalnośc Jezus używa opisów ziemi " cała judzka kraina " Czytając opis Jana chrzciciela można zauważyć jakby pięknem była ziemia na której żyli. Ziemia utosamiana jest z Chrystusem. Nawet opis ubioru Jana chrzciela miało znaczenie używa takich przymiotników jak "nosił odzienie z sierści wielbłądziej żywił się szarańczą. Co interpretować możemy z postem. Najciekawiej jest opisane prawo ojcostwa Jezusa mozemy zwrócić uwagę ile razy Anioł Objawia się Józefowi. Niczym narodzi sie Jezus Józef stanie przed ciężarem adopcji. Rola Anioła jest ważna w życiu Józefa napierw ukazuje się by utwierdzić go w przekonaniu że Maryja jest dobra za drugim razem anioł ostrzega Józfa by wzioł dziecie i uciek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nasza Ziemia Układ Planetarny

Dzisiaj poznamy naszą Ziemie    Ziemia jest to trzecia, licząc od Słońca, oraz piąta pod względem wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i objętości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego. Ziemia jest zamieszkana przez miliony gatunków, w tym przez człowieka. Jest jedynym znanym miejscem we Wszechświecie, w którym występuje życie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
COŚ ODE MNIE Szczere teksty

Kazdy ma swoje miejsce na ziemi Jedni dobrze je znają Inni go szukają

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Rozdział I Sanktuarium 11

07/08/2018---ROZDZIAŁ ILata ’90, Poznań, Polska. Naprawdę piękne miasto. Wspaniali ludzie. Wspaniała Energia. Choć wiemto dziś. Wtedy, życie było cholernie trudne. Po rozstaniu rodziców zamieszkaliśmy z Mamą uDziadków. Dawny Dom Rodzinny pamiętałem z ostatniej sytuacji, gdzie pod domem pojawili sięDziadkowie ‘z dwóch stron’, od Taty i Mamy, po czym zaczęli się naparzać po gębach. Mnie trafiło dobagażnika i niemalże jak w ‘szybkich i wściekłych’ w szaleńczym pościgu po mieście, wylądowałem warchiwum jednej z większych firm telekomunikacyjnych tamtych czasów (praca babci, stąd możliwośćwejścia). Dziadek został ze mną, a cała wręcz Scena Rodzajowa rozgrywała się przed wejściem. Nic niewidziałem, bo w archiwum były tylko małe, zakratowane okna niemalże przy samym suficie iniemożliwym było wyjrzenie przez nie, nie będąc kilkumetrowym olbrzymem, lub po prostu bez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Wstęp i Prolog Sanktuarium 11

07/08/2018---WSTĘP-O kurwa!To pierwsze słowa, które wypowiedziałem tamtego dnia, po tym, co się stało. Dość prymitywnareakcja, patrząc z perspektywy czasu. Ale na tamten moment, to musiało wystarczyć.Co się stało?Nie wiem, czy dowiecie się tego w tej książce. Nie wiem, czy dowiecie się tego w kolejnych. Nie wiem,czy kolejne powstaną. Ba! Nie wiem, czy ta powstanie. Choć, jeśli to czytasz, Drogi Czytelniku, tocieszę się, bo powstała. A w tej chwili tylko to się liczy.Postaram się zatem opowiedzieć Ci, Drogi Czytelniku, co doprowadziło do powyższego momentu.A wszystko zaczęło się... PROLOGWszystko o czym teraz opowiem, zaczęło się w latach ’90, w Polsce. Choć tak naprawdę zaczęło siędużo, naprawdę dużo wcześniej. A mówię tu o czasach Antycznej Grecji, Starożytnego Egiptu,Atlantydy, a nawet jeszcze wcześniej! Ale o tym kiedy indziej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na początku było |Słowo| Sanktuarium 11

07/08/2018 --- To pierwszy wpis na tym blogu. --- Moją Misją jest przakazać tę Wiedzę, a to najlepszy na to sposób. Trafi ona do tych, do których trafić ma. Zrozumieją ją nieliczni, którzy są gotowi. --- "Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego, z wyjątkiem uszu zrozumienia" - Kybalion. To pierwszy, lecz nie ostatni cytat z tej skarbnicy wiedzy, którym posłużymy się na tym blogu. Jakże on pięknie pasuje do tego wstępu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DO LUDZKICH TWORÓW NA ZIEMI! Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

  DO LUDZKICH TWORÓW NA ZIEMI! 13. Gdzie jesteście, co robicie? Przyszliście na Ziemie cieszyć się tylko dobrami materialnymi? Dlaczego zapomnieliście, po co naprawdę na Ziemię przyszliście? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
BRAK W WAS ŻYCIA! Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

BRAK W WAS ŻYCIA! 154. Ludzkie twory, chodzicie po planecie ziemia, zanieczyszczacie ją, a duchowo nie ma w was życia. Wiedziecie leniwe duchowo życie i myślicie, że po to jesteście na tej Ziemi. Rozum podsuwa wam myśli dotyczące tylko rzeczy materialnych. Od rana do wieczora pracujecie, aby nagromadzić jak najwięcej rzeczy materialnych. Czym bardziej bogatsi jesteście w rzeczy materialne, tym biedniejsi jesteście duchowo. Nie dopuszczacie do swojego wnętrza żadnych światłych informacji. Po blokowaliście sobie przepływy energetyczne i wasze ciało daje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »