Zamówienia publiczne

Wpisy zawierające słowo kluczowe zamówienia publiczne.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zamówienia publiczne: przetarg ograniczony Ludzkie podejście do prawnych aspektów

W naszym kraju w tym momencie realizowane są i przygotowywane gigantyczne inwestycje budowlane. Jak wynika z wyliczeń, aż 3/4 wszystkich publicznych zamówień w 2011 roku zostało udzielonych firmom w toku przetargu nieograniczonego. Znacznie mniejszą ilość inwestycji poprzedzono przetargami mającymi formę ograniczoną. Postępowanie w przetargu ograniczonym zakłada udział w nim precyzyjnie określonej grupy podmiotów gospodarczych, które spełniają szczegółowe wymagania. Tego typu przetarg będzie dzielił się na dwa etapy. Pierwszym z nich jest złożenie wniosku o kwalifikację do postępowania przetargowego. Podmioty, które będą włączone do przetargu, zostają poproszone w przebiegu kolejnego etapu o zaprezentowanie w drobiazgowy sposób przygotowanych przez siebie ofert. Warto zaznaczyć, że liczba firm zaproszonych do składania ofert jest ściśle określona (dokładnie: 5–20). Ze względu na rygorystyczny charakter ograniczeń (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jakie rzeczy powinniśmy wiedzieć w kwestii zamówień publicznych? Ludzkie podejście do prawnych aspektów

Obecnie w Polsce jest w trakcie realizacji naprawdę dużo spektakularnie skonstruowanych inwestycji z branży budowlanej. Samorządy, wykorzystując dotacje z UE, zapraszają firmy z budowlanego sektora do składania ofert. O czym w głównym stopniu musi wiedzieć firma, która jest zainteresowana aktywnym uczestnictwem w przetargu? W przetargu nieograniczonym na wykonanie robót budowlanych można wziąć udział w terminie do 14 dni. W tego rodzaju przetargowym postępowaniu otwarcie ofert nie ma klauzuli poufności i mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane firmy. Zamawiający przetarg nie może zatem ograniczyć udziału w otwarciu jedynie do reprezentowania podmiotów, które postanowiły złożyć oferty usługowe. Co nie bez znaczenia, organizator przetargu przed procesem otwarcia ofert musi podać kwotę, którą będzie chciał przeznaczyć na proces realizowania inwestycji. O ile patrząc na powyższe najkorzystniej skonstruowana oferta nie będzie przekraczać środkó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kilka słów o obsłudze prawnej branży budowlanej, ze szczególnym naciskiem na zamówienia publiczne Ludzkie podejście do prawnych aspektów

Profesjonalna prawna obsługa w budowlanej branży powinna objąć szeroki wachlarz aspektów. Nie bez znaczenia jest już regularne weryfikowanie treści różnych ogłoszeń o przetargach, na co nie zawsze przedsiębiorcy zwyczajnie będą w stanie znaleźć czas. Ważne jest kompleksowe wsparcie w czasie przygotowywania samej oferty na przetargi typu publicznego. Niezależnie od poziomu atrakcyjności zgłoszonego wniosku, bardzo ważne będą elementy formalne, o poprawność ich zaś powinni zadbać profesjonalnie działający doradcy. To samo będzie dotyczyć wszystkich załączników w tej ofercie. W zakresie niezbędnej obsługi prawnej powinny znaleźć się bieżącego typu konsultacje poprzedzające przetarg. W przypadku podmiotów, które są odpowiedzialne za zamówienie bardzo istotne jest doradztwo w zakresie wyboru trybu postępowania, a także sporządzenie wzorów dokumentacji przetar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co można zyskać na zamówieniach publicznych? Ludzkie podejście do prawnych aspektów

Liczna grupa przedsiębiorców z budowlanej branży czyni starania, by wypracowywać nowe kontrakty, śledząc często obwieszczenia o zamówieniach publicznych. Z wykorzystaniem ogromnych środków z funduszy unijnych struktur, które są dysponowane na budowlane przedsięwzięcia, to dla nich naprawdę gigantyczna szansa na gwarantujące spory zysk zamówienia. Jednak prawo zamówień publicznych jest złożonym aspektem. Jego nieznajomość prawdę mówiąc eliminuje z możliwości startowania w przetargu. Nic dziwnego zatem, że wiele firm korzysta z wsparcia  wyspecjalizowanych podmiotów z tej dziedziny. Zakres realizowanych usług pod tym względem jest szeroki: począwszy od śledzenia ogłoszeń przetargowych, przez tworzenie ofert, aż po negocjacje umów i kontraktów. Obsługa prawna firm budowlanych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »