Złomowanie pojazdów

Wpisy zawierające słowo kluczowe złomowanie pojazdów.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Złomowanie motocykla - jak to zrobić? Złomowanie pojazdów Śląsk

Jak zełomować motocykl? Czym jest proces złomowania pojazdu? Złomowanie motocykla polega na przekazaniu go do specjalistycznej placówki zajmującej się demontażem i recyklingiem pojazdów. Jest to istotny krok w dbaniu o środowisko, ponieważ umożliwia ponowne wykorzystanie surowców i elementów z motocykla. Jak wyrejestrować motocykl przed złomowaniem? Aby przeprowadzić legalne złomowanie motocykla, konieczne jest najpierw dokonanie wyrejestrowania pojazdu z ewidencji. Załatwienie tej formalności pozwoli uniknąć niepotrzebnych kłopotów związanych z dalszym użytkowaniem dowodu rejestracyjnego. Co zrobić ze skuterem do złomowania? Skuter, podobnie jak motocykl, powinien być przekazany do profesjonalnego skupu i złomowania pojazdów. W ten sposób zapewniamy odpowiedni demontaż oraz recyk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Złomowanie auta bez przeglądu Złomowanie pojazdów Śląsk

Złomowanie auta bez waznego przeglądu - czy jest możliwe? Większość starych samochodów, które trafiają na złom, nie posiada ważnego przeglądu technicznego. Często są to pojazdy, które już od dłuższego czasu nie są używane i ich właściciele nie inwestują w ich stan techniczny. W takich przypadkach stacje demontażu pojazdów często przyjmują samochody bez ważnych badań technicznych. Jednak istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Jeśli zamierzamy samodzielnie dojechać samochodem na złom, musimy pamiętać, że będziemy poruszać się po drogach publicznych i w takim przypadku nasz pojazd musi spełniać pewne wymagania. Nawet jeśli ostatnia podróż naszego samochodu będzie miała miejsce na niewielkim odcinku, konieczne jest posiadanie ważnego przeglądu. Warto wtedy skorzystać z usług lawety, która bezp (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy jest możliwe złomowanie samej karoserii? Złomowanie pojazdów Śląsk

  Złomowanie wyłącznie samej karoserii samochodu Temat złomowania samej karoserii jest nieco złożony. Wpierw należałoby się zastanowić jak doszło do tego, że do złomowania została nam jedynie "buda" pojazdu. Jeśli jest to tylko sytuacja hipotetyczna i np. chodzi nam po głowie całkowita rozbiórka pojazdu na części i późniejsze przekazanie karoserii na złomowisko, warto wpierw rozważyć opłacalność takiego rozwiązania.  Inaczej sprawa ma się w przypadku gdy już jest po fakcie i z jakiegoś względu została nam sama karoseria auta. Może tak się stać w wyniku licznych uszkodzeń, kradzieży, czy zewnętrznych, niezależnych od nas czynników. Wtedy jedynym co nam pozostanie to zgłosić się do lokalnego auto złomu i zezłomować pozostałości po samochodzie. A (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak to jest ze złomowaniem pojazdu bez silnika? Złomowanie pojazdów Śląsk

  Złomowanie auta, które nie posiada silnika Nie istnieje wymóg, aby pojazd oddawany do demontażu posiadał zamontowany silnik. Samochody niezawierające jednostki napędowej mogą być przyjmowane do złomowania. Właściciele takich aut mogą zwrócić się do legalnej stacji demontażu pojazdów w celu zezłomowania pojazdu. Pomimo tego, że można zezłomować samochód bez silnika, decydując się na taki krok, warto wiedzieć, że wraz z brakiem tego podzespołu możemy zaniżyć masę pojazdu. Dla samochodu osobowego, silnik stanowi procentowo sporą wagę. Nie można tego określić jednoznacznie, bo będzie się to różniło w zależności od modelu i marki, ale przy konkretnych sytuacjach, może dojść do tego, że auto ze zdemontowanym silnikiem zostanie zakwalifikowane jako niekompletn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kasacja aut - dokumenty potrzebne do złomowania Złomowanie pojazdów Śląsk

Właściciel pojazdu, który chce legalnie zezłomować swoje auto, powinien zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne dokumenty z tym związane. Pracownik stacji demontażu sprawdzi własność pojazdu - czy dane auto na pewno należy do nas, oraz czy jest ono zarejestrowane. Niezbędny będzie dowód osobisty a także karta pojazdu i dowód rejestracyjny oraz tablice. Czy coś jeszcze powinniśmy ze sobą zabrać na złomowisko? Jakie dokumenty są potrzebne by zlecić złomowanie samochodu?   Złomowanie samochodu: potrzebne dokumenty Do zezłomowania pojazdu będziemy potrzebować dokumenty potwierdzające, że samochód jest naszą własnością, a jeżeli robimy to w czyimś imieniu - pełnomocnictwo. W sytuacji, gdy auto ma kilku właścicieli, współwłaściciel musi wyra (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lepiej wybrać skup aut czy złomowanie pojazdu? Złomowanie pojazdów Śląsk

Większość osób, które posiadają stary samochód prędzej czy później rozmyśla nad jego sprzedażą lub kasacją. Skoro firmy specjalizujące się w tych tematach oferują atrakcyjną wycenę, nie warto samodzielnie wystawiać ogłoszeń i marnować czasu na żadną z alternatyw. Jednak na co lepiej się zdecydować? Oddać auto do skupu samochodów czy zlecić jego kasację na złomowisku? Rozważmy te dwa rozwiązania.   Gdzie oddać swój stary samochód? Pozbycie się starego auta jest możliwe w miejscach takich jak skupy aut oraz złomowiska samochodowe. Wybór między nimi pozornie może wydawać się trudny, jednak gdy zagłębimy się w ten temat, to nie powinniśmy mieć większych dylematów. Istotne jest aby wybrać rozwiązanie dobrane pod kątem samochodu, kt&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »