Wykończenia wnętrz

Wpisy zawierające słowo kluczowe wykończenia wnętrz.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pomysły na niewielki przedpokój Ekologiczne konstrukcje

Korytarz jest wizytówką domu. Zachęca do wejścia w jego klimat , ale musi być także dobrze urządzony. Najlepiej tak, żeby pierwsze wrażenie w progu domu nakłaniało do wejścia w głąb. Jeżeli wnętrze jest nieduże można wykorzystać kilka sposobów na jego wzrokowe powiększenie. Na przykład jasne barwy na ścianach optycznie powiększają hol . Wyśmienicie sprawdzi się tutaj biel, pastele lub kość słoniowa. Warto korzystać z farb zmywalnych, o wysokiej zawartości żywic, aby w razie zanieczyszczeń przy pomocy zwilżonej ściereczki usunąć zabrudzenia. Natomiast jednolita podłoga, np. z takimi samymi płytkami lub panelami jak w innym pomieszczeniu doda korytarzowi przestronności . (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Metody na mały przedpokój Ekologiczne konstrukcje

Korytarz jest wizytówką domu. Wprowadza w jego świat, ale musi być także dobrze urządzony. Najlepiej tak, żeby pierwsze wrażenie w progu domu pobudzało do wejścia dalej . Jeżeli lokum jest ciasne można wykorzystać kilka pomysłów na jego optyczne powiększenie. Przykładowo jasne kolory ścian optycznie powiększają przedpokój. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku biel, pastele albo kość słoniowa. Warto używać farb zmywalnych, o wysokiej zawartości żywic, aby w razie zanieczyszczeń za pomocą mokrej ściereczki usunąć zabrudzenia. Z kolei jednolita podłoga, np. z takimi samymi płytkami lub panelami jak w salonie dorzuci korytarzowi przestronności . Ważne jest także prawidłowe oświetlenie, które może zmienić (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sposoby na nieduży korytarz Ekologiczne konstrukcje

Korytarz jest wizytówką mieszkania . Wprowadza w jego klimat , ale musi być też umiejętnie zaplanowany . Najlepiej tak, żeby pierwsze wrażenie w progu domu zachęcało do wejścia w głąb. Jeśli lokum jest niewielkie można wykorzystać parę pomysłów na jego wizualne powiększenie. Przykładowo jasne kolory na ścianach optycznie powiększają pomieszczenie . Dobrze sprawdzi się tutaj biel, pastele lub kość słoniowa. Warto używać farb zmywalnych, o wysokiej zawartości żywic, żeby w razie zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej ściereczki usunąć zabrudzenia. Z kolei jednolita podłoga, np. z takimi samymi płytkami lub panelami jak w innym pomieszczeniu dorzuci korytarzowi przestronności . (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niezwykle modny trend na lofty Ekologiczne konstrukcje

W obecnym budownictwie mieszkaniowym popularna jest moda na lofty. Trend przyszedł do Polski od razu z Ameryki, gdzie do   projektowania ciepłych mieszkań   wykorzystywano lokale po opuszczonych zakładach. Można, zatem je   ogólnie opisać jako zasiedlone , stare hale lub magazyny.           Dzisiejsze obecne w polskich granicach lofty   mają jednak niedużo wspólnych cech z tymi typowymi, nowojorskimi.   Bardziej są one na ich wzór tworzone i standardem architektonicznym   przypominają one bardziej doskonale   urządzone mieszkania .   Bardzo często ich   budowanie w zupełności nie   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wyjątkowo modny trend na lofty Ekologiczne konstrukcje

We współczesnym budownictwie mieszkaniowym popularna jest moda na lofty. Trend dotarł do naszego kraju prosto z Ameryki, gdzie do projektowania przytulnych mieszkań wykorzystywano miejsca po opustoszałych zakładach. Można, zatem je najogólniej opisać jako zasiedlone , stare hale lub magazyny. Współczesne w kraju lofty mają jednak niedużo wspólnych cech z tymi typowymi, nowojorskimi. Przeważnie są one na ich wzór projektowane i standardem architektonicznym przypominają one bardziej z gustem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Materiały remontowe przeznaczone do prac wykończeniowych - transport i magazynowanie. Budowniczy - Remontowiec

Każdy z nas wie że materiały budowlane używane do remontów czy wykończenia wnętrz należy gdzieś przechowywać oraz ich transport powinien być dobrze zaplanowany. Spoiwa hydrauliczne, stosowane przy pracach remontowych takie jak cement oraz spoiwa powietrzne czyli gips, który jest stosowany głównie przy wykończeniach wnętrz. Powinny być dostarczane luzem w pojemnikach lub w trójwarstwowych  worach papierowych o pojemności 25 kg lub 30 kg. Worki należy oznakować, to znaczy że muszą zawierać na sobie notatkę, określającą producenta oraz rodzaj spoiwa i czas pakowania. Podczas transportu i rozładunku chronimy spoiwo przed deszczem poprzez rozścielenie na nim foli brezentowej. Podczas odbioru należnej nam partii spoiwa, musimy sprawdzić stan liczebny oraz wagę worków. Materiały budowlane przeznaczone do remontów  jak spoiwa magazynujemy w suchych, przewiewnych pomieszczeniach z reguły na jakiej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kruszywa Budowniczy - Remontowiec

Kruszywa   Kruszywo jest podstawową częścią składową betonu stosowaną gdy robimy remont i stanowi od 60 do 80% objętości. Często jest określane jako wypełniacz. Właściwości kruszyw takie jak: ·        Kształt ·        Uziarnienie ·        Porowatość ·        Nasiąkliwość ·        Wilgotność ·        Wytrzymałość na rozdrabnianie Maja zasadniczy wpływ na cechy charakterystyczne betonu a także decydują o urabialnoś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozpoczynamy remont. Budowniczy - Remontowiec

W życiu bywa chwila,gdy wreszcie mamy dość tych kolorów  mieszkania, rozwalonych podług, nieciekawej łazienki, jest to super moment na przebudowę . Remont kłopotliwa sprawa. Przed rozpoczęciem nadchodzi ogrom zapytań - co zamierzamy przekształcić, jak ma wyglądać pokój, jak korytarz. Musimy pomyśleć czy chcemy gruntownych zmian, bądź wymyśliliśmy małe prace jak odświeżenie mieszkania. jeśli chodzi o zmiany całkowite jak - wyburzenia ścian, murowanie nowych, wykonanie włazów w ścianach nośnych należało by zaczerpnąć porad architekta, czy firmę budowlaną która z takim współpracuje.  Jeśli chcemy całościowy remont, lub rozplanowanie nowego mieszkania wtedy przyda się jest pomoc projektanta wnętrz, który zrobi nam precyzyjny projekt.  Kolejnym etapem będzie stworzenie precyzyjnego planu finansowego robót - zlecamy to firmie którą chcemy współpra (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawe pomysły architektów Ekologiczne konstrukcje

Dzisiaj marzenia o prywatnym domu da się zrealizować w ciągu krótkiego czasu i tanio . Wystarczy ociupinka wyobraźni, by zbudować ładny dom. Twórczy projektanci umieją nawet z porzuconych kontenerów transportowych stworzyć cudowne budowle . I nie jest to oznaką niedostatku tylko wyjątkowości . Oferta stawiania domów z kontenerów jest bardzo korzystna pod wieloma aspektami. Przede wszystkim jest to inwestycja niezwykle szybka i łatwo dostępna, która nie potrzebuje pobierania pożyczek . Są w stanie z niej spokojnie skorzystać ludzie młodzi, którzy nie mają dużych pieniędzy na budowę. Domy z kontenerów to doskonałe rozwiązanie dla środowiska . Nie dosyć, że sprzyjają recyklingowi, to są w dodatku ekologiczne w eksploatacji . Z kontenerów można budować różne parterowe i piętrowe budynki zaadaptowane do indywidualnych potrzeb . Standardowo wnętrza tego rodzaju domów wyposażane są w kuchnię i łaz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »