Wydatki

Wpisy zawierające słowo kluczowe wydatki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Jak sobie radzić z wydatkami nieregularnymi. Oszczędzanie nawyków

Wracam już do zdrowia, a dziś na warsztat weźmiemy taki temat, jak fundusz wydatków nieregularnych.   Poza comiesięcznymi wydatkami w naszym życiu zdarzają się wydatki niereguralne. Jeżeli zaczniemy skurpulatnie je zapisywać okaże się, że zajmuje on sporą część naszych wydatków w każdym miesiącu. A w jaki sposób uwzględnić je w budżecie? Polecam zapisywać te które ci się przypomną w trakcie miesiąca a następnie wpisać je w budżet na następny miesiąc. FUNDUSZ Aby sobie radzić z tymi wydatkami które ni jak nie możemy przewidzieć, polecam stworzyć fundusz wydatków nieregularnych. Są to oszczędności które stanowią naszą pierwszą linie obrony. Sprawiają, że przy pilnej potrzebie nie musimy pakować się w kartę kredytową lub kredyt. To te nieprzewidziane wydatki najczęściej rozpoczynają spirale długów. Awaria lodówki? Raty zero procent w sklepie elektronicznym, i tak powoli środki które idą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Równanie które decyduje o życiu. Oszczędzanie nawyków

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego finanse i bardzo często życie definiuje jedno z pozoru łatwe, ale gdy bliżej się mu przypatrzy okazuje się skomplikowane równanie. Chcesz go poznać? Oczywiście zaraz ci je przedstawię jednak w tym miejscu chcę cię prosić abyś polubił tą stronę na facebooku i polecił ją znajomym abym mógł zwiększyć skalę uświadamia ludzi jak ważne w ich życiu są finanse. Gotowy?   Zarobki-Wydatki=Oszczędności   Proste? No pewnie, że proste ale gdyby tak faktycznie było mógłbym w tym miejscu zakończyć ten post i zamknąć bloga. A jednak ludzie cały czas mają problem z finansami. Z czego się to bierze? W większości przypadków (Przynajmniej ludzi których obserwuje w moim gronie) z wydatków które to są wyższe od zarobków. Jak to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieprzewidziane wydatki..... MAGIA PIENIEDZY

Taką swoistą zarazą dla oszczędzania są nieprzewidziane wydatki finansowe, które rujnuja nasze oszczędności....wprowadzają chaos i powodują, że tracimy wiarę w oszczędzanie.....wówczas należy wziąść się w garść.....na nowo wytyczyc sobie nowy porządek oszczędzania i powrócić do rutyny.....wiem, że nie jest to łatwe....sam miałem w życiu wiele takich wydatków.....po których trzeba było się pozbierać...najgorsze jest kiedy dwa duże wydatki są wymagalne w tym samym czasie.....pamiętajcie aby myśleć pozytywnie i rozsądnie, nie wolno korzystać z pożyczek, należy znaleźć najlepsze wyjście z punktu widzenia finansowego....  Można być przygotowanym na takie niespodziewane okoliczności, poprzez posiadanie tkzw. poduszki bezpieczeństwa ( kwota pieniędzy wystarczająca na kilka miesiecy utrzymania bez dochodów)....  Kiedy już tak jesteśmy gotowi......wówczas oszczędności rosną a zabezpieczenie pozwala nam na spokojny sen..... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oszczędzanie bez wyrzeczeń Jak żyć i nie zwariować

   Odkąd jestem mamą, w dodatku od dłuższego czasu nie pracującą na etacie, postanowiłam szukać oszczędności tam, gdzie jest to możliwe. Wiadomo, że są usługi i rzeczy na których nie warto oszczędzać. Razem z mężem znalazłam mnóstwo rozwiązań, które pozwolą pieniądzom ... jak nie w całości, to w dużej jej części ... pozostać w kieszeni.    Chciałabym Wam w dzisiejszym poście przybliżyć część naszych pomysłów (sporą część będę  opisywać w osobnych postach).    Budżet domowy. My zainwestowaliśmy w zmywarkę oraz żarówki energooszczędne. Następnym naszym krokiem będzie ocieplenie elewacji budynku.    W dużej mierze zakupy domowe ( spożywcze , chemiczne itp.) robimy w markecie. Korzystamy z promocji oraz programów loj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Radość dawania i brania promocje

Dla jednych najprzyjemniejsze jest kupowanie bliskim prezentów, dla innych ich dostawanie. Są też tacy, dla których Gwiazdka to przykry obowiązek. Ale w kolorowy papier pakujemy nie tylko ciepłe skarpety lub pudełko perfum. Wkładamy tam też swoje uczucia, potrzeby i tęsknoty. Dlatego przyjrzyjmy się prezentom, które leżą pod choinką. Prezent jest znakiem więzi, symbolem bliskości emocjonalnej. Warto się trochę natrudzić, by obdarowując bliskich, ujrzeć na ich twarzach prawdziwą radość Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu prezentów? Przede wszystkim trzeba pamiętać, co kupowaliśmy już przy poprzednich okazjach. Osoba obdarowana tym samym prezentem kolejny raz z rzędu raczej nie będzie zadowolona. Trzeba mieć wyczucie, co do wartości prezentu. Jeżeli osoba obdarowywana nie będzie nigdy w stanie odwdzięczyć się Ci się prezentem o podobnej wartości może to wprawić w zakłopotanie. Trzeba trzymać si (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kredyt samochodowy – dlaczego czasem jest jedynym wyjściem? Finanse codzienne

Z wiekiem ilość rzeczy i spraw, które mamy na głowie, niestety zdecydowanie wzrasta. Początkowo musimy martwić się tylko o własną edukację i mamy sporo wolnego czasu (choć niekiedy wydaje nam się inaczej). Później dochodzi do tego praca zawodowa i wszystko trochę się komplikuje. Ale z czasem jest coraz gorzej. Zakładamy rodzinę, mamy dzieci, o które też trzeba się zatroszczyć. Każdego dnia musimy zawieźć je do szkoły, a później dotrzeć do pracy. Czy wyobrażasz sobie zorganizować to wszystko bez samochodu? Kredyty – dlaczego się na nie decydujemy? Kredyty samochodowe zaciąga w ostatnich latach coraz większa liczba Polaków. Można by to uznać za przejaw braku rozsądku. W końcu każdy z nas wie, że zadłużanie się nie jest zbyt mądre i zamiast tego o wiele lepiej jest na każdy zakup wcześniej zaoszczędzić. Z drugiej jednak strony znaczna część z tych osób pewnie po prostu nie miała innego wyjścia niż kredyt samochodowy. Pew (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ile wydamy na święta Bożego Narodzenia

65 proc. Polaków na organizacje tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zamierza wydać co najmniej 500 zł. Większość respondentów przyznała, że wydaje na ten cel za dużo, mimo świadomości, że przygotowania do świąt poważnie obciążają domowy budżet. Blisko 87 proc. badanych na organizację świąt przeznacza pieniądze z bieżących dochodów i oszczędności -  wynika z cyklicznego badania Barometr Providenta. – Większość Polaków przygotowując święta, zdecyduje się na skorzystanie z bieżących dochodów bądź oszczędności przygotowanych specjalnie na ten okres – mówi Przemysław Kasza z działu badań Provident Polska. – Około 8 proc. badanych zadeklarowało, że pożyczy pieniądze w banku, 5 proc. w instytucji finansowej, pozostałe osoby jeszcze nie wiedzą, w jaki sposób zorganizują pieniądze - dodaje. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kredyt samochodowy czy leasing - co bardziej opłacalne? Porównanie ofert polskich banków

Kiedy chcemy kupić nowy lub używany samochód bardzo często zastanawiamy się czy skorzystać z kredytu samochodowego czy tez lepiej wybrać leasing? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta i wszystko zależy od konkretnej sytuacji, jednak warto porównać te dwie formy finansowania zdobycia samochodu. Kiedy kredyt samochodowy? Plusem korzystania z kredytu samochodowego jest to, że w momencie całkowitej spłaty kredytu jesteśmy jedynymi właścicielami pojazdu. A jeżeli zdecydujemy się na zwykły kredyt gotówkowy to nawet nie musimy określać w wielu przypadkach, na co chcemy przeznaczyć pieniądze z kredytu. Kolejną zaletą kredytu samochodowego jest obecnie niskie oprocentowanie, w związku, z czym taki kredyt samochodowy jest tani. W takiej sytuacji korzystanie z kredytu tego typu jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie możemy sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę. Kiedy leasing będzie lepszym rozwiązaniem? W przypadku lea (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozsądek i finanse Oszczędzamy już od dziś

Przyjęło się zakładać, że ludzie posiadający spore fortuny nie muszą zastanawiać się nad swoimi wydatkami i na wszystkie przyjemności mogą sobie swobodnie pozwalać. Jednak ekonomia zna wiele spektakularnych przykładów bankructw, gdzie milioner roztrwania wszystkie swoje aktywa i ostatecznie kończy na bruku. Rozsądek przy zarządzaniu pieniędzmi to bardzo przydatna, szczególnie w dzisiejszych ciężkich ekonomicznie czasach, cecha, która pomaga zaoszczędzić i zabezpieczyć się w ten sposób na przyszłość Niestety nie na wszystkie wydarzenia zwykli klienci mają wpływ i globalny wzrost ceny jednego czy drugiego surowca może przynieść poważne obciążenia dla domowego budżetu a wtedy jak nigdy przydadzą się dodatkowe pieniądze. Rozsądne wydatkowanie to niekoniecznie rezygnowanie z pewnych zakupów, ale dokonywanie podstawowych wyborów mających na celu uchronić nas przed zbędnym zawyżaniem kosztów. Rozsądnie kupując w sklepie można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, al (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konflikty wewnętrzne ręceprecz odTybetu

Od miesiąca chodzę napalony. Rzucam ukradkiem oko na ulotkę, potem otwieram stronę, ale tylko gdy nikt nie widzi i chodzę z głową w chmurach. Jest piękny. Miałem go w rękach jakiś czas temu, bo był komuś na gwałt potrzebny i miałem ten zaszczyt instalowania koniecznego oprogramowania na nim. To podświetlenie, ta praca... po prostu klasa. Jest w promocji w komputroniku za 2399. Promocja się kończy, a ja co dzień chodzę bardziej struty. Tym bardziej, że jest to wydatek z punktu widzenia racjonalnego niezbyt racjonalny. Dell Studio kontra Lenowo IdeaPad. Albo nic. Ciężki wybór.   Nie miałbym takich problemów, gdybym był sam. Ale powoli zbliżamy się do rocznicy, a to warto uczcić w jakiś sensowny sposób. Poza obiadem w restauracji, w której mieliśmy wesele, chciałbym dorzucić coś ekstra. Może ograniczę się do biżuterii... Budżet nie jest z gumy.  

Zobacz cały wpis na blogu »