Woda

Wpisy zawierające słowo kluczowe woda .


« najpopularniejsze słowa kluczowe

zimowa pomoc dla psów i kotów biologia i ochrona przyrody

Zima jest niebezpieczna nie tylko dla ludzi, także dla zwierząt, głównie domowych. Najlepiej jest wpuścić je do domu, koty niech śpią przy piecyku lub grzejniku, psy pod stołem na podusi, delikatne rasy psów, bezwłose albo z owłosieniem takim jak nasze włosy wyprowadzajmy w kubraczkach, podczas spaceru smarujmy psom poduszeczki wazeliną przed solą drogową, tak samo kotom, które czują silną potrzebę wychodzenia. Psom skróćmy spacery, szczególnie psim seniorom. Psi seniorzy także potrzebują ubranek, ale nie wolno dopuścić do ich przemoknięcia. Podczas spaceru omijamy kałużę, po powrocie usuwamy śnieg spomiędzy palców i osuszamy łapki, szczególnie u ras długowłosych. Trzeba zapewnić więcej ruchu na spacerach i więcej karmy w domu. Jeśli pies nie może być w domu trzeba wymościć mu budę słomą lub styropianem albo wpuścić do garażu, ogrzewanej szopy, kotłowni, tam gdzie jest ciepło. Tak samo kota. Po powrocie zwierzaka d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak usuwać woskowinę biologia i ochrona przyrody

O usuwaniu woskowiny krążą różne legendy, ja używam patyczków i zapałek i będę ich używać, jako rozpuszczalnik używam wody, wody z mydłem lub śliny. Nie używam dostępnych w aptece olejów ani ropopochodnych mazideł. Nie wierzę w to, że można woskowinę zbudowaną z tłuszczu usunąć tłuszczem lub ropopochodnymi olejami. Wyobraźcie sobie, że roztopione masło spada na ceratę na stole, możecie ją usunąć suchą szmatką, szmatką z wodą i detergentem, ale nie usuniecie jej olejem kuchennym ani wazeliną, gdybyście próbowali to zrobić powstałaby jeszcze grubsza plama z mazi będącej mieszaniną masła i innych tłuszczów lub wazeliny. Tak samo woskowina zbudowana z sebum, które jest pochodną cholesterolu nie zmyje się wazeliną, naftą ani olejami roślinnymi, wlewając je do ucha spowoduje się tylko zmieszanie tego z woskowiną. Chcąc wyczyścić ucho trzeba wytrzeć wosk, można użyć zwykłych patyczków, można ekologicznych, bambusowych, lu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zrobić domowe kosmetyki biologia i ochrona przyrody

Kiedy sklepy są pozamykane, a my nie mamy możliwości zrobić zakupów, trzeba zrobić samemu potrzebne kremy, pokażę jak zrobić kremy z produktów spożywczych, potrzebne będą: woda, spożywczy emulgator (lecytyna sojowa, guma guar) i olej kuchenny dowolny oraz zioła i warzywa. Im większa ilośc tłuszczu tym krem cięższy, im większa ilość wody tym lżejszy. Podstawowy krem ochronny 1:1 wody i tłuszczu, można dać 47% wody i tłuszczu i 6% emulgatora, czyli po 47 łyżek lub łyżeczek tłuszczu i wody i 6 emulgatora, jeśli robimy kremy z ziół tto łagodzący uszkodzenia skóry napar z rumianku lub dziurawca, można dać kilka łyżek suszu i zaparzyć w dopowiedniej ilości wody, to wymieszać z emulgatorem i olejem, najpierw trzeba ogrzać do 75 stopni olej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Leje krasowe biologia i ochrona przyrody

Tutaj opiszę ciekawe zjawisko. Leje krasowe powstają w wyniku procesów krasowych, czyli rozpuszczania skał przez wody powierzchniowe i podziemne, krasowieniu ulegają wapienie, gips, dolomity, sól kamienna, kreda. Proces polega na chemicznej reakcji wody Co2 i skały, woda nasycona CO2 z atmosfery lub gnijących szczątków organicznych styka sie ze skałą:  CaCO3 + H2O + CO2 → Ca(HCO3)2, potem woda z wodorowęglanem wapn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Spirytus salicylowy na trądzik biologia i ochrona przyrody

Trądzik to łojotokowe zapalenie mieszków włosowych spowodowane nadmierną produkcją łoju. Dzieje się tak w okresie dojrzewania i przekwitania. Skóa się przetłuszcza,łój zatyka pory i mieszki wlosowe, tworzą się zaskórniaki, pod nimi rozwijają się bakterie beztlenowe. Są różne preparaty, które są nieskuteczne. Maści dodatkowo zatykają pory i blokują do nich dostęp tlenu, toniki mają zbyt malo alkoholu lub wcale,by usunąć łój i przylepione do niego zanieczyszczenia. Przyczynąłojotoku są zmiany hormonalne w ciele, na które reagują gruczoły łojowe,dlatego trądzik to nie choroba, a objaw zmian, dlattego też nie ma skutecznego leku,kiedy organizm osiągnie na nowo homeostazę wtedy gruc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
fizjologia roślin 1 biologia i ochrona przyrody

Ten wpis mówi o fizjologii roslin. Fizjologia odpowiada na pytanie dlaczego dana roślina ma daną cechę np. sukulenty grubą kutikulę, epifity welamen. Fizjologia opiera się na anatomii, morfologii, chemii, fizyce, cytologii, podstawą fizjologii jest biochemia. Fizjologia korzysta z badań ekologii. Ekologia bada zachowanie roślin w warunkach naturalnych, fizjologia w kontrolowanych. Fizjologia to nauka doświadczalna, analizująca różne czynniki, pomiary pokazywane są w liczbach. W badaniach fizjologicznych wszystkie czynniki są na stałym poziomie oprócz jednego badanego. W ekologicznych badaniach warunki są zmienne. Obie nauki uwzględniają indywidualne różnice pomiędzy osobnikami. W krótkotrwałych pomiarach używa się jednej rośliny, w długotrwałych kilku. Analiza statystyczna określa stopień wiarygodności wyników.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotograficzna miłość Magda Białek Fotografia

Witam! Jest to mój pierwszy wpis, zamierzam pojawiać się tutaj częściej, żeby dzielić się z Wami moją pasją, która stała się największą przygodą w moim życiu! Chwilo trwaj, chciałoby się powiedzieć :).   Tym samym zapraszam do kupna moich fotografii.   Pierwsza z nich to "The Mirror", którą popełniłam w pięknym, malowniczym otoczeniu miejscowości Petrykozy. Wspaniały czas, jeszcze wspanialsi ludzie i ten krajobraz, nie do zapomnienia! Bo czym było by życie, gdybyśmy nie mieli dookoła tyle piękna dawanego nam dzięki przyrodzie :).Wymiary zdjęcia 40x50 cm lub 50x70 cm na papierze satynowym o gramaturze 250g/m2.   Kontakt do mnie znajdziecie  na www.facebook.com/SwiatOCzamiBrunetki    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek dnia Dieta według Ewy Dąbrowskiej / Post Daniela

Nadszedł czas by zacząć dzielić się doświadczeniem bezpośrednio związanym z trwającym w naszym domu Postem Daniela- wprowadzeniem diety według zasad dr Ewy Dąbrowskiej. Rozpocznijmy więc od tego co najważniejsze, od czego należy rozpocząć dzień na Poście Daniela- stosująć Dietę dr Dąbrowskiej? Takie też pytanie zadałam przed jednym ze śnaidań w naszym domu. Odpowiedź brzmiała : "Od znaku krzyża..." I choć spodziewałam się zupelnie innej odpowiedzi, usłyszawszy tą stwierdziałam, że własnie ona jest najbardziej słuszna - w końcu jesteśmy na Poście a to coś więcej niż dieta... Kolejnym więc ważnym elementem u progu kolejnego dnia zmagań i wyrzeczeń jest WODA Z CYTRYNĄ, to znaczy wypicie- najlepije na czczo szklanki wody z wyciśniętą cytryną. Dobrze też jest dodać do tego- wcześniej przegotowany imbir. Co daje taka poranna praktyka ? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
7 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH BŁĘDÓW PODCZAS ODCHUDZANIA Twoje zdrowie i sylwetka

Odchudzanie jest to proces przez który większość osób przechodzi wielokrotnie. Gdzie tkwi problem? Dowiedz się jakie błędy najczęściej popełniasz podczas odchudzania. 1. ZA MAŁO JESZGłodówka nie jest sposobem na schudnięcie. Mimo, że powoduje szybki spadek masy ciała, to według badań skutkuję aż w 80% efektem jojo. Ponadto, trzeba zdawać sobie sprawę, że po odcięciu znacznej ilości kalorii, organizm nie ma z czego pozyskiwać energii, przez co metabolizm spowalnia i zaczyna magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na wakacje do Warszawy Na wakacje do Warszawy

Co wiecej, „Viral Submitter Pro” jest tu, tak aby skopac powazny tylek! No tak sie łupie, ze dostarczyli im nazwe nieosobistej szkoly. SEO nie egzystuje instruktaż scisla również chociaz sa w stanie starac sie odpowiednio pozycjonowac, nie mozna tego zagwarantowac. Ludność rowniez odkrywaja gablotki zbytnio pomoca szukania spolecznosciowego za pomoca gablotki takich na miarę Delicious, Digg również Stumble Upon, dokąd w rzeczywistosci sa obywatele powiazani z maszynami także projektami, ktorzy finalizuja, ktore wiecznie sa najważniejszymi witrynami dodatkowo komponentami tresci, poprzez ranking zaś udostepnianie opcjonalnego z nich. Google stanowi najwieksza na swiecie hegemonia Google. Fabrykuje dwoje materii. Jesli masz obecnosc w internetów, twoja pagina naprawde dysponuje wrazenie, ze sporo osob bedzie mialo firme. Wskutek tego wazne istnieje, by okno sklepowe wygladala na dopieszczona i wykwalifikowana. Spojrz na to w ów sposob; jesli musisz dokl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na wakacje do Warszawy Na wakacje do Warszawy

Co wiecej, „Viral Submitter Pro” istnieje w tym miejscu, iżby skopac powazny tylek! Oczywiście sie ciesze, ze dostarczyli im nazwe nieosobistej szkoly. SEO nie egzystuje oświata scisla i chociaz sa w poziomie starac sie porządnie pozycjonowac, nie mozna owego zagwarantowac. Populacja rowniez odkrywaja gablotki zbyt pomoca poszukiwania spolecznosciowego w ciągu pomoca gablotki takich jakże Delicious, Digg oraz Stumble Upon, dokąd w rzeczywistosci sa siła robocza powiazani z maszynami plus modelami, ktorzy finalizuja, ktore stale sa najważniejszymi gablotkami tudzież składnikami tresci, na skroś ranking tudzież udostepnianie fakultatywnego spośród nich. Google egzystuje najwieksza na swiecie preponderancja Google. Wykonuje para spraw. Jesli dysponujesz obecnosc w sieci, twoja strona naprawde posiada wrazenie, ze do licha i trochę osob bedzie mialo firme. Stąd wazne istnieje, aby witryna internetowa wygladala na dopracowana i wykwalifikowana. Spojrz na to w ten sposob; jesli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
smutne wody Kreślenie po umyśle

Stawiam cichutkie kroki spływających łez,  Czas, aby morze słonych myśli zastąpił ich kres. Kręcą sie wokół rozmytej postaci, A człowiek, jak utopiec dech traci zderza się rozsądek z sercem falami, złożonych, niepowołanych do życia słów chce wywołać sztorm, zatopić statki zdań, nadać im bieg i kierunek.  Jak pstruknięnie Posejdona, burza ustaje Wystarczyło tylko stanąć wyżej i spojrzeć jak marne rzeki liter układających się w wartki nurt, mogą zatopić i siebie.      

Zobacz cały wpis na blogu »
Park Planty w Białymstoku Ciesz się życiem teraz

Co prawda mój blog nie jest blogiem stricte podróżniczym, nie mniej jednak warto się zatrzymać w różnych miejscach, aby zobaczyć piękne rzeczy. Myślę, że kilka zdjęć z takich miejsc z pewnością pomoże wyobrazić sobie dokładniej jak wygląda to lub tamto. Kilka lat temu zrobiłam zdjęcia w parku miejskim, w Bialymstoku. Zdjęcia przedstawiają fontanny na Plantach, latem po zmierzchu, kiedy fontanny są podświetlone różnymi kolorami i wyglądają po prostu bajecznie.       (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wycieczka nad wodę Trochę inni

Witajcie,przepraszamy że tak dawno nas tu nie było ale multum spraw i tak czas zleciał.Dzisiaj opowiemy Wam o wycieczce która odbyła się w weekend majowy..Pojechaliśmy rowerami na plażę w Ostrowie..Było wyczerpująco ale widoki zrekompensowaly cały trud.Piękno przyrody dodało nam energii i siły a szum wody przyjemnie relaksował :) Pozdrawiamy :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Irosin Sorsogon Hot Springs, Philippines Ciesz się życiem teraz

Prowincja Sorsogon ma wiele miejsc, które są atracyjne dla turysty. Między innymi są tu gorące źródła wypływające spod wulkanu Bulusan, w których kąpiel jest zarówno lecznicza jak i relaksacyjna. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością wśród lokalnych mieszkańców, ale nie tylko, dla przyjezdnych jest wyjątkową atrakcją. Jest tu kilka basenów z wodą o różnej temperaturze. Jest też cała infrastruktura tego miejsca tj. toalety i przebieralnie oraz zadaszone wiaty, gdzie można spokojnie zjeść i cieszyć się towarzystwem. Oczywiście, lepiej byłoby gdyby ów socjal był bardziej zadbany, ale w sumie nie było źle. Generalnie jeśli jesteś turystą, wzbudzasz zainteresowanie. Tak było w naszym przypadku. W czasie, kiedy byliśmy w tym miejscu, byliśmy jedynymi europejczykami na dodatek w kostiumach kąpielowych. Sam ten fakt wzbudził zainteresowanie. Nasza biała skóra wzbudziła zachw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »