Wkłady kominkowe

Wpisy zawierające słowo kluczowe wkłady kominkowe.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

interesujące wkłady kominkowe Kominki

Wybór konkretnego wkładu kominkowego nie jest łatwy ponieważ na rynku jest wiele modeli tych urządzeń. Aby ułatwić wybór osobom szukającym wkładu przedstawię ciekawe różnorodne modele wkładów kominkowych, które będą pasowały do wielu aranżacji. Poniżej przygotowana przeze mnie lista ciekawych wkładów kominkowych zarówno stalowych i żeliwnych o różnym kształcie i różnych parametrach: Wkład kominkowy Cheminees Diffusion A1 Wkład kominkowy INVICTA 700 MINOS Wkład kominkowy Maxflam W-700 RETRO 14-18 kW LBS / PBS (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wkład kominkowy Kominki

Sercem kominka jest wkład kominkowy. Obecnie nie buduje się już kominków bez wkładów ponieważ jest to strata wydajności i energii. Kominek bez wkładu kominkowego ma sprawność rzędu 20%, co oznacza, że aż 80% energii ucieka do komina! Sprawność dla kominków z wkładami kominkowymi wynosi w zależności od danego wkładu od 60 do nawet 90%! Dla przykładu sprawność rzędu 80% oznacza, że tylko 20% energii ucieka do komina, a aż 80% energii powstałej w wyniku spalania paliwa odzyskujemy w postaci ciepła. Sprawność rzędu 60-69% uznaje się za przeciętną, z tym, że poniżej 64% to przeciętnie nisko powyżej 65% przeciętnie wysoko. Sprawność powyżej 70% to wynik dobry. Natomiast sprawność powyżej 79% to wynik bardzo dobry. Na rynku znajdują się nawet takie modele które posiadają sprawność rzędu 86%, czy nawet 90% ale to niezwykle rzadkie modele i zwykle droższe.   Polecam każdemu aby podczas budowy ko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciepło, coraz cieplej Coś dla miłośników pięknych wnętrz

To genialna propozycja dla wszystkich zmarźluchów. Jeżeli nie wystarcza Ci posiadane w domu ogrzewanie centralne i ciągle Ci zimno, rozważ to koniecznie. Świetnym rozwiązaniem może być wówczas dla Ciebie budowa kominka. Nie jest to tania inwestycja, jednak bardzo przydatna. Zwłaszcza jeśli wybierzesz wkład z płaszczem wodnym. Pomoże Ci on ogrzać nawet kilka pomieszczeń jednocześnie. Warto mieć także kominek ze względu na chłodne poranki i wieczory, które zdarzają się praktycznie o każdej porze roku. Wówczas bez większego wysiłku będziesz mógł napalić w kominku, by zapewnić ciepło Tobie i Twoim bliskim.

Zobacz cały wpis na blogu »
Żeby nie przesadzić Coś dla miłośników pięknych wnętrz

Kominki wielu z nas kojarzą się z dobrobytem i elegancją. Jednak decydując się na budowę kominka, należy pamiętać, że powinien on być dopasowany do charakteru wnętrza. Nowoczesny kominek będzie wyglądał śmiesznie we wnętrzu w stylu retro i odwrotnie. Tradycyjna obudowa nie sprawdzi się w ascetycznym salonie. Aby dobrze dobrać kominek do swego wnętrza, warto obejrzeć jak najwięcej zrealizowanych projektów w internecie. To, jak prezentują się one w danym mieszkaniu powie nam o wiele więcej, niż przeglądając jedynie wyretuszowane zdjęcia w katalogach.

Zobacz cały wpis na blogu »