Wkład kominkowy

Wpisy zawierające słowo kluczowe wkład kominkowy.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

interesujące wkłady kominkowe Kominki

Wybór konkretnego wkładu kominkowego nie jest łatwy ponieważ na rynku jest wiele modeli tych urządzeń. Aby ułatwić wybór osobom szukającym wkładu przedstawię ciekawe różnorodne modele wkładów kominkowych, które będą pasowały do wielu aranżacji. Poniżej przygotowana przeze mnie lista ciekawych wkładów kominkowych zarówno stalowych i żeliwnych o różnym kształcie i różnych parametrach: Wkład kominkowy Cheminees Diffusion A1 Wkład kominkowy INVICTA 700 MINOS Wkład kominkowy Maxflam W-700 RETRO 14-18 kW LBS / PBS (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wkład kominkowy Kominki

Sercem kominka jest wkład kominkowy. Obecnie nie buduje się już kominków bez wkładów ponieważ jest to strata wydajności i energii. Kominek bez wkładu kominkowego ma sprawność rzędu 20%, co oznacza, że aż 80% energii ucieka do komina! Sprawność dla kominków z wkładami kominkowymi wynosi w zależności od danego wkładu od 60 do nawet 90%! Dla przykładu sprawność rzędu 80% oznacza, że tylko 20% energii ucieka do komina, a aż 80% energii powstałej w wyniku spalania paliwa odzyskujemy w postaci ciepła. Sprawność rzędu 60-69% uznaje się za przeciętną, z tym, że poniżej 64% to przeciętnie nisko powyżej 65% przeciętnie wysoko. Sprawność powyżej 70% to wynik dobry. Natomiast sprawność powyżej 79% to wynik bardzo dobry. Na rynku znajdują się nawet takie modele które posiadają sprawność rzędu 86%, czy nawet 90% ale to niezwykle rzadkie modele i zwykle droższe.   Polecam każdemu aby podczas budowy ko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kominki Kominki

Kominek to wspaniała ozdoba i dekoracja, która doda charakteru i orygonalności każdemu pomieszczeniu. Styl kominka powinien być dobrany do reszty pomieszczenia tak by ładnie komponował się z resztą aranżacji w pomieszczeniu. Postawienie kominka wymaga elementarnej wiedzy teoretycznej aby wiedzieć jakie funkcje będzie pełnił. Kominek może mieć funkcje estetyczne i grzewcze. Najważniejszym elementem kominka, który ma wpływ bezpośrednio głównie na funkcje i walory grzewcze ale także i na wygląd (kształt, wymiary, wygląd fasady) jest wkład kominkowy. To od konkretnego wkładu kominkowego będzie zależała wydajność kominka, jego moc grzewcza, łatwość eksploatacji i wiele innych elementów. Wybierając wkład kominkowy przede wszystkim należy zwrócić uwagę na: kształt i wymiary wkładu materiał z jakiego wykonany jest wkład (stal lub żeliwo) kształt i wymiary szyby moc grzewczą (w zależności od powierzchni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
To, co dla wnętrza najlepsze Coś dla miłośników pięknych wnętrz

Z czym kojarzy Ci się piękne wnętrze? Z wysmakowanymi meblami z litego drewna? A może z wielką kanapą obitą pluszem? Jak dla mnie wartym uwagi elementem architektonicznym, który powinien się znaleźć w każdym wnętrzu jest kominek. Dobrze wykonany nie tylko pięknie się prezentuje, ale i spełnia ważne funkcje użytkowe. Cudownie jest posiedzieć przed tańczącymi w jego wnętrzu płomieniami, zrelaksować się. Jeżeli więc chcesz uatrakcyjnić swój dom czy mieszkanie, zastanów się nad budową kominka. Może i nie jest to zbyt tanie przedsięwzięcie. Jednak zakup kominka najlepiej potraktować jako inwestycję na całe lata.

Zobacz cały wpis na blogu »