Wino

Wpisy zawierające słowo kluczowe wino.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Prezent dla konesera wina Pomysły na prezent na każdą okazję

Przy wyborze prezentu dla wielbiciela wina, polecam szczególną uwagę zwrócić na akcesoria.Zacznę może od korkociągu, który jest zupełną podstawą: Korkociąg z dźwignią marki Cilio - bardzwo wygodny sprzęt. Po umieszczeniu spirali w korku, wystarczy chwycić za dźwignie i wino jest otwarte. Bardzo ergonomiczny, a w zestawie znajduje się zapasowa spirala oraz nożyk do folii na butelce. https://www.strefaprezentu.pl/korkociag-cilio-chablis

Zobacz cały wpis na blogu »
Ostatnia niedziela u Michała Szczera biografia silnej i niezależnej, bardzo niegrzecznej kobiety...

Budzę się późno, w ustach mam jeszcze smak wczorajszego porto, którego wypiliśmy dwie butelki w kuchni. Zawsze lubiłam siedzieć w kuchni.  Otwieram oczy z nadzieją, że nie uderzy mnie nagły ból głowy. Tym razem się udało. Oprócz lekkiego przytłumienia, nie czuję kaca. Ostatnio zwykle go nie miewam, co wyjątkowo mnie dziwi. Jestem w piżamie. Nie pamiętam, żebym ją zakładała w nocy. Za to przez umysł przelatują skrawki mętnych wspomnień sexu z Michałem. Czy to się naprawdę zdarzyło? Nie jestem pewna. Być może to był tylko sen... Mogę przecież go o to zapytać... Ale chyba nie mam odwagi. Nie, nie chodzi o Michała. Na tym, co on pomyśli, w ogóle mi nie zależy. Nie wiem, czy ja chcę mieć pewność. Łatwiej o tym zapomnieć.  To moja ostatnia niedziela u niego. We wtorek wyjeżdżam. To fascynujące, jak emocje mogą przeplatać. Sama nie wiem, czy czuję bardziej lęk, czy podniecenie i ekscytację. Coś się znowu kończy i coś zaczyna. Z Michałem pewnie już nie b (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skarpetki WINE FindYourCloth - ubrania, promocje, okazje, znane sklepy

19,99PLN (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
milczac Milcząc

Romeo zapewnił mi takie atrakcję u siebie, że poczułam sie jak u siebie w domku.... praktycznie miałam wrażenie, że jak nie jestem na szmacie to stoję przy garach..... istnie romantyczny weekend.... no cóż, w końcu chciałam swoją upragnioną "normalność". Wieczorem padałam na twarz.... lampka wina wystarczyła bym odpłynęła.... fakt, zapomniałam, że jestem bardzo ekonomiczna.... tym bardziej po wyznaniu Romea, że ma dość spore długi finansowe.... hmmm.... milion... poopłynął facet no nie ma co.....

Zobacz cały wpis na blogu »
wieczorem ręceprecz odTybetu

Kiedy wracam do domu, nerwowość i drażliwość gdzieś znika. I dobrze, bo byśmy się pozabijali. Szybko się przebieram i wychodzę do ogrodu, aby trochę popracować. Grabię, przycinam, kopię, planuję i marzę. Jeśli coś z pracy przywiozę ze sobą - w ogrodzie mam szanse się tego pozbyć. Później kolacja i dwie, trzy lampki wina. Wciąż czuję niedosyt. Że za mało pracuję, nie biegam rano (ćwiczę kilka minut w dużym pokoju), odkładam wiele rzeczy... A jutro muzyka ciszy. I dobry czas na przemyślenia.

Zobacz cały wpis na blogu »
wińsko Winiak klubowy

Wiśniowo – porzeczkowe 2007r To moje pierwsze samodzielne wino, fermentowane na dziko. Zrobiłem je w stosunku : 85 % wiśni 15 % porzeczki czerwonej   1.07.2007r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Plamy po czerwonym winie Pani domu

Świeże plamy z czerwonego wina usuniesz za pomocą białego wina lub szampana. Należy szybko zalać nimi zabrudzony materiał, a następnie wyprać go w pralce. Zabrudzony winem kolorowy materiał możesz też namoczyć przed praniem w wodzie z dodatkiem amoniaku, biały natomiast w roztworze spirytusu. Innym sposobem pozbycia się świeżej plamy po winie jest posypanie jej dużą ilością soli. Wchłonie ona zarówno wilgoć, jak kolor. Następnie należy materiał wypłukać.

Zobacz cały wpis na blogu »
Kilka przydatnych informacji na temat wina Poszukiwacz wiedzy

    Wino to sfermentowany sok z winogron. Jest to najprostsza, a zarazem najdokładniejsza definicja wina, wykluczająca trunki powstałe z innych rodzajów owoców.   Temperatura podawania i przechowywania wina       Białe wino powinno się podawane w temperaturze od 8 do 12 ºC. Pijąc je w restauracji i zamawiając w butelce, powinniśmy otrzymać dodatkowo małe wiaderko – cooler, który zapewnia odpowiednią temperaturę. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
blondynka i pędzel

wczoraj po winie marki sofia za 6 zeta naszla mnie nieprzemożna chęć zmian. zmiany zaczęłam od malowania sufitu. zabrałam się za malowanie - jak zwykle - nagle, więc zamiast pousuwać dywan, szafki i łóżko oraz sto innych pierdół (żeby nie zachlapać),zamiast zakryć telewizor czymś, zamiast zrobić to wszystko, po zakończeniu malowania całość wyglądała jakby śnieg spadł. ze śnieżnobiałego już teraz sufitu. ja też byłam pobielona, ale ponieważ zwyczajowo nago byłam, ciuchów nie musiałam prać. za to obiektywnie stwierdziłam, że nie mam zadatków na fotomodelkę i raczej nikt by nie zapłacił żeby popatrzeć, jak myję/reperuję samochód jak to robią lalki w TV ;P 

Zobacz cały wpis na blogu »