Waluty

Wpisy zawierające słowo kluczowe waluty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Korzystanie z internetowych punktów wymiany walut Ekonomia

Ostatnio obserwujemy prawdziwy boom na kantory świadczące usługi w internecie. Wymiana pieniędzy stała się dziecinnie prosta, a całą transakcję można przeprowadzić nie wychodząc z domu. Nie trzeba już przemierzać całego miasta w poszukiwaniu kantoru oferującego najbardziej korzystną ofertę.    Kantory internetowe zyskały tak dużą popularność, ponieważ posiadają niższy spread niż ich stacjonarne odpowiedniki. Dzięki temu, wymiana walut za pomocą e-kantoru jest dużo bardziej korzystna. Wymieniając pieniądze stale w internecie, można zaoszczędzić naprawdę pokaźną sumę.  Korzystanie z e-kantoru jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest dokonanie rejestracji w serwisie. Trzeba podać swoje dane oraz numeru konta walutowego i złotowego.   Dokonanie transakcji jest możliwe po wpłaceniu kwoty, którą chcemy przewalutować na podany rachunek. Czas, w jakim zl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Krajobraz po „franku” Finanse - Gemini Polska

Po nieco dwóch tygodniach, od zaskakującej decyzji SNB, kurs CHF/PLN powoli zaczyna spadać. Burza medialna i protesty osób zadłużonych w tej walucie, uświadomiły Polakom jakie ryzyko niosą kredyty walutowe.   Ile osób wypowiadających się w tej sprawie, tyle opinii i argumentów. W roku wyborczym temat osób zadłużonych w CHF stał się głównym tematem wypowiedzi dużego grona polityków. Zachowując resztki obiektywizmu, niestety trzeba przyznać, że dwie strony umów kredytowych: Klient-Bank, są współwinne obecnej sytuacji. Kredyty zaciągane przed dekadom z jednej strony kusiły Klientów niższą ratą niż kredyty zaciągane w PLN, a z drugiej strony czasami narzucały konieczność ich wzięcia ze względu na wyliczenie zdolno (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dolarowe Kilimandżaro! Oczami finansisty

Dolar to specyficzna waluta, zdecydowanie wyróżnia się spośród tych najważniejszych. To właśnie "zielonym" zawdzięczam mój sukces ekonomiczny. Od 3 miesięcy rysuje nam się bardzo ciekawa sytuacja. W USA mieliśmy szereg zdarzeń, które sukcesywnie umacniały dolara. Ostatnie pozytywne dane makro, o zwolnieniu 200 tys. pracowników nie zostawiają wątpliwości co do tworzenia się formacji triple head shoulder, zwanej też formacją Gareda Macstreya. Zaznaczyłem na wykresie 3 ekspresywne bariery influacji sukcesywnej. Śmiało możemy zauważyć 2 szczyty, które pozwalają wysunąć konkretne wnioski. Po agresywnym "upie" pod koniec listopada dolar zadławił się i stracił. Obecna formacja wskazuje na to, że obecny potencjał wzrostu jest olbrzymi. Według moich szacunków w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu dni amerykańska waluta pobije wszelkie rekordy, dobijając do niewyobrażalnej ceny (...)

Zobacz cały wpis na blogu »