Urlop

Wpisy zawierające słowo kluczowe urlop.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Urlop w kraju czy na obczyźnie? Spamelandia

Urlop w kraju czy na obczyźnie?   Coraz więcej naszych rodaków myśli nad tym, czy urlop spędzić w Polsce czy też zagranicą. Jak pokazują statystyki, coraz więcej ludzi typuje wakacje poza granicami Polski z różnorodnych powodów.   Jakie są atuty wypoczynku zagranicznego? Po pierwsze i najważniejsze to oczywiście możliwość obejrzenia czegoś innego, co zapewnia Polska. Egzotyka, bo to ona staje się coraz w większym stopniu popularna, daje gwarancję nie tylko satysfakcjonującego spędzenia wakacji w otoczeniu wspaniałych widoków czy obcej kultury, ale przede wszystkim zapewnia doskonałą pogodę, czego w Polsce nie da się niestety zagwarantować nawet w lipcu ani sierpniu. Co więcej, kiedy podliczy się koszty wyjazdu zagranicę i porówna go z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urlop w Rzymie - plan zwiedzania Wspaniałe Podróże

Italia słynie z niesamowitych widoków, niecodziennego klimatu i zjawiskowych budowli. Doświadczony turysta musi koniecznie odwiedzić ten kraj przynajmniej raz w życiu. Dowie się tym sposobem, że świat może być naprawdę różnorodny, więc warto poznawać go systematycznie, zapoznając się z nowymi miastami. W Italii warty uwagi z pewnością będzie Rzym, tak więc to miasto może być najlepszym miejscem podróży. A z jakimi zabytkami warto zapoznać się w Rzymie, by wycieczka stała się niesamowitym przeżyciem? Na starcie warto udać się do Koloseum - najatrakcyjniejszego zabytku we Włoszech. To prawdziwy znak rozpoznawczy Italii, nazywany także Amfiteatrem Flawiuszów. Pierwsze części budynku stworzono już w 70 roku, a do dziś pozostałości dawnego amfiteatru utrzymują się na powierzchni ziemi, tak więc turyści są w stanie ciągle je podziwiać. Następnym punktem wycieczki będzie Pomnik Wiktora Emanuela II, do którego trafia się aleją z Koloseum. Zabytek zachwyca swoim wygl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Propozycje wakacyjne - Piękna i fascynująca Ameryka Południowa Wspaniałe Podróże

Przewozy autokarowe - Tanie bilety autokarowe Ameryka Południowa stała się niezmiernie atrakcyjnym regionem dla obywateli Unii Europejskiej. Mnóstwo ludzi marzy o tym, by właśnie do niej polecieć w trakcie własnych wakacji. Dzięki temu Europejczycy poznaliby zupełnie odmienne miejsca, stworzenia, naturę oraz zaznajomiliby się z niecodzienną kulturą, tradycjami oraz dziejami Ameryki Południowej. Europejcycy często jednak nie mają pojęcia, jakie kraje tych terenów są przyjazne dla turystów. Jednakże trzeba tylko przyjrzeć się nieco dokładniej poszczególnym terenom nieznanej Ameryki, aby wytypować odpowiedni kraj. Tanie autokary W tym przypadku warto omijać bardzo dobrze ludziom znane kraje. Wśród nich znajdą się Ekwador, Brazylia, a szczególnie ich miasta główne. Jednakże Ameryka Południowa skupia w sobie również mało znane tereny, jakie wcale nie są gorsze. Przecież Gujana wciąż zwabia turystów z ró (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urlop w Europie - dlaczego warto?! Wspaniałe Podróże

Mnóstwo osób sądzi, iż wakacje w Europie muszą być nadal drogie. Dlatego też niewielka część wczasowiczów kupuje sobie wycieczki za granicą, co jest dużym przeinaczeniem. Przecież dzisiejsze czasy zapewniają ludziom niesamowite możliwości, dzięki którym można pojechać gdzieś dalej i to niewielkim kosztem. Jak więc tego dokonać? Dobrze będzie nie wyjeżdżać automatycznie do dalekich krajów, bo w takiej sytuacji już transport kosztowałby mnóstwo pieniędzy. A przecież kraje leżące niedaleko Polski również oferują wakacyjne miejscowości. Tego rodzaju państwem będą np. Niemcy. Jeśli ktoś posiada swój pojazd, może nim wyjechać do zagranicznego państwa. Jednak musi przekonać do podróży innych ludzi, by rozłożyć koszt paliwa na ogół turystów. Jeśli nie uda mu się zdobyć kompanów, z jakimi byłby w stanie wyjechać, to nie oznacza, że ma rezygnować z wczasów. W tej okoliczności powinien użyć możliwości, jakie oferu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przypadki niewłaściwej opieki nad zwierzętami Zwierzęta i ludzie

  Zwierzęta są dla człowieka czymś niezwykle ważnym. Wykorzystujemy ich pomoc na co dzień i trudno jest wyobrazić (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wakacje z dzieckiem – co wybrać? zzpalin

Wakacje to prawdopodobnie najpiękniejszy czas w roku. Wyczekiwany z niecierpliwością przez dzieci, ale również przez rodziców, szczególnie gdy to ich jedyny urlop w roku. Co będzie hitem rodzinnych wakacji 2015? Sprawdźmy!   Już od grudnia zewsząd pojawiają się reklamy zagranicznych kurortów. Ceny first minute, gwarantowane zniżki, dzieci bezpłatnie – to tylko część z haseł promujących wypoczynek za granicą. Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego warto każdą ofertę dokładnie sprawdzić. Neckermann, Grecos czy Rainbow Tours to jedne z najpopularniejszych biur podróży – opinie o nich znajdziecie na Dzieckowpodrozy.pl. Tam znajdziecie również relacje rodziców, którzy na własną rękę organizują sobie wypoczynek nawet w najodleglejszych zakątkach świata: Meksyk, Japonia, Gruzja czy Islandia. Okazuje się, że nie brakuje rodzin, które nawet z najmłodszymi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia a hotele gwardiusz-blog

Wielu z nas ma coraz większą świadomość potrzeby ochrony środowiska. Wielu nie chciałoby  pewnie rezygnować ze swoich starań dbania o naturę także podczas wyjazdów. Dla takich osób najlepszą alternatywą będę hotele, które stawiają na ekologię. Z czym powinien kojarzyć się nam termin Eko hotel? Na przykład z w 100% organicznymi ręcznikami i pościelami, wykorzystywaniemenergii odnawialnej (słonecznej lub tej produkowanej przez wiatr), dostępnością koszy, dzięki którym będzie można segregować śmieci czy z serwowaniem żywności organicznej i wyprodukowanej przez lokalnych producentów. Według badań przeprowadzonych przez Starwood Hotels & Resorts aż 94% osób, które wzięły w nich udział zadeklarowało, że ekologia ma dla nich znaczenie. Hotele muszą więc wziąć pod uwagę fakt, że powinny wprowadzać ekologiczne rozwiązania, aby móc sprostać wymagan (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Atrakcje Grecji Grecja

Rion - Antirion to wielki most, prawdziwy cud techniki dwudziestego pierwszego wieku. Jest to most, który znajduje się w Grecji na granicy Peloponezu. Został on oddany do użytku w 2004 roku, a jako pierwsza przebiegła go Irena Szewińska. Peloponez jest oddzielony od kontynentalnej Grecji Kanałem Korynckim, który jest bardzo wąski tak naprawdę i można w niektórych momentach poprowadzić przez niego most i tak tez zrobiono na jednym z najspokojniejszych odcinków tego Kanału Korynckiego, który prowadzi na wycieczki po Korfu. Była to potężna inwestycja. Jest to coś wspaniałego dla rodowitych Greków, bo wcześniej przez ten przesmyk i przez kanał można było przepływać tylko promami, które wprawdzie kursowały dość często, ale płynęło się nimi przez około czterdzieści pięć minut i to, czy prom wypływał, zależało jedynie od pogody, od której żaden człowiek przecież nie lubi być uza (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polak, Węgier dwa bratanki

"Węgier Polaka rad gości i słucha W nowym znajomym znajdzie zawsze druha" Budapeszt nazywany jest Paryżem wschodu. Tego lata miałam okazję tam pojechać i było przecudownie. To byl mój prezent na urodziny. Moja paczka złożyła się na bilet i na nocleg w apartamencie a reszta już leżała w moich rękach. Na początku oczywiście trochę się przerazilam. I zamiast na prezent zareagować radośnie to ja zareagowałam ze strachem w oczych. Głupio mi się trochę zrobiło ale potem im wytlumaczylam gdzie leżaly moje obawy. Istotnym punktem było oczywiśice to, że miałam pojechać tam sama. Przeraziła mnie również nieznajomość języka węgierskiego. Mam dużo znajomych z Finlandii i ten język jest spokrewniony i b (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urlop cz.1 ręceprecz odTybetu

O mały włos spóźnilibyśmy się na samolot. Tym bardziej, że odprawa trwała całe wieki, a ludzi wcale nie ubywało. Minuty mijały, a ja nerwowo spoglądałem na zawracanych ludzi. Miałem rację – kobieca torebka JEST liczona jako bagaż podręczny, a każdy pasażer może mieć tylko jedną sztukę przy sobie. Musiałem zabrać ze sobą laptopa i chyba on skomplikował nam nieco możliwości bagażowe, bo uparłem się (na laptopa) aby schować torebkę żony do walizki podręcznej. Dzięki temu przeszliśmy sprawnie chociaż na dziesięć minut przed planowanym lotem. Sam lot był nadzwyczaj spokojny, a lądowanie na lotnisku w Charleroi bardzo delikatne. Ciężkie chmury i pojedyncze kropelki deszczu powitały nas na parkingu, gdzie miał na nas czekać samochód. Dopiero wtedy zdałem sobie sprawę, że nie mam nic ciepłego oprócz lekkiej bluzy do ubrania. Po kilku minutach podjechał samochód i ruszyliśmy w kierunku Brukseli. Jazda autostradą w godzinach porannego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Luźno Jest dobrze, co nie?

Można powiedzieć, że "wyluzowałem" na urlopie. Dopiero trzeciego dnia poczułem, jak bardzo byłem zmęczony ostatnim rokiem. Niby było dobrze, ale bardzo wyczerpująco. Najgorsze jest to, że miniony rok składał się z 40% tego, co chciałem i chcę robić. Na pewno nie chcę tak żyć. Licząc dojazdy do pracy i przerwę na lunch, jestem poza domem około 12 godzin. Czasem dłużej. Na sen trzeba odliczyć 5-6 godzin. Zostaje 6-7 godzin na życie. Podczas urlopu miałem okazję zobaczyć z boku, jak to wygląda. Dwa razy w tygodniu sprzątaczka, żeby powycierać kurze, podłogi, zrobić pranie, trzy razy w miesiącu ogrodnik, niania dla dziecka i do wyprowadzania psa, no i telefon do kontaktu z rodziną. Po kilku dniach obserwacji zadałem sobie pytanie, czy to jeszcze jest życie? Dziecko rośńie, w domu posprzątane, ogród zadbany, auto umyte, ale w zasadzie po co, skoro (w tym konkretnym przypadku) mój znajomy nic z tych rzeczy nie robi? Zarabia, żeby to wszystko się kręciło. Żyć by pracować? I tak siedząc na ta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urlop zaplanowany Jest dobrze, co nie?

Wieczorem zapadła spontaniczna decyzja o urlopie w czerwcu. Bilety lotnicze są tak śmiesznie tanie, że grzechem byłoby nie skorzystać. Dla porównania, termin wylotu w maju, w niecały miesiąc wcześniej jest dziesieciokrotnie droższy. W pracy nic nie załatwione, ale bilety już są. Znajomi też się cieszą. Będą nas mieć przez prawie 10 dni na głowie. Spodobała mi się Bruksela. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to różnorodność ras i narodowości. Biały człowiek mówiący po francusku jest tam w mniejszości - jakieś 4 na 10. Reszta to prawdziwa mieszanka kulturowa. Co dziwne, wszędzie tam, gdzie byliśmy, ludzie rozumieją po angielsku, ale bardzo niechętnie mówią w tym języku. Może akurat miałem pecha, ale nawet drogę do wychodka barman przedstawił mi po francusku. Na szczęście to nie był labirynt. Spodobała mi się architektura. Charakterystyczne domki, na których czuć oddech brytyjskich (wiktoriańskie?) domów szeregowych. Dzielnica willowa na przedmieściach (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urlop Zarabianie w internecie.

Cóż chyba mam już dość tego ciągłego siedzenia w internecie. Owszem, dziei temu zarabiam pieniądze, nieraz nawet niemałe, ale czas odpoczać. Muszę szybko zrobić sobie urlop i gdzieś wyjechać bo oszaleję. Pieniadze mogą poczekać - nie uciekną. Zamieszczę tylko jeszcze dwa anonse na jakiś serwisach oferujących darmowe ogłoszenia i znikam.

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Każdemu należy się wypoczynek, nawet jeśli startuje w konkursie RęcePrecz OdTybetu. Tak więc wybrałem się na kilka dni "za miast" na zasłużony wypoczynek. Nie jest to jeszcze "prawdziwy" urlop, ale wakacje, wakacjami - trzeba poszaleć. Sporo grałem w świetną grę, którą niedawno poznałem - baduk. To rewelacyjna gra planszowa, można ją znaleźć także pod nazwą GO (koreańska). Warto poszukać ludzi do pogrania. Świetna rozrywka na wieczory i nie tylko. A tak przy okazji, zakończył się już czerwiec, mamy niemal połowę lipca, czyli półmetek mistrzostw w pozycjonowaniu (będzie jakaś imprezka półmetkowa?) a stronek jak nie przybywało, tak nie przybywa. Spodziewałem się, że wiele ręceprecz odtybetu przybędzie, a tutaj NIC.

Zobacz cały wpis na blogu »