Ufc

Wpisy zawierające słowo kluczowe ufc.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ten pierwszy wpis Domowi Wojownicy

Witam Wszystkich Z racji iż ta przygoda z blogiem powstała tak ad-hoc postanowiłem podzielić się z wami moją drogą jaką spędzam na tle obowiązującej Pandemii. Nie twierdzę że przeczytacie tu niesamowite teksty czy zobaczynie zapierające dech w piersi zdjęcia. Jedyne co się będzie tu pojawiać to efekt tego w jaki sposób daję sobię radę w tej trudnej myślę dla wszystkich sytuacji jaką jest Covid-19.  A teraz tak bardziej optymistycznie od listopada 2019 zacząłem uczęszczać na różne zajęcia związane z powszechnie rozumianym biciem. I tak mi się to spodobało że było dla mnie cieżkim etapem jak musiałem zaprzestać tych czynności. Ale przypominając sobie dawne czasy a ja nie wyrzucam wielu rzeczy. Odnalazłem mojego czarnego Xboxa 360 wraz z kinectem do tego mała aranżacja mieszakania i można spokojnie ćwiczyć. I właśnie będzie sie z wami dzielił jakież to treningi już się odbyły jaką miały formę , ilości powtórzeń itp. Mam nadzieję że da to nam wszystkim (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
The Champ is here Okiem kibica

Poznajcie Conora Conor Anthony McGregor, bo tak właściwie nazywa się irlandczyk, urodził się 14 lipca 1988 roku w Dublinie. The Notorius  jest pierwszym irlandzkim mistrzem organizacji Ultimate Fighting Championship, czyli popularnego UFC. Przed zasileniem najlepszej organizacji MMA na świecie trenował amatorsko kickboxing i pracował jako hydraulik. Conor zawsze powtarzał, że w wieku 25 lat będzie milionerem. Jego trenerzy widzieli w nim talent. Irlandczyk posiada chyba najmocniejszy cios wśród zawodników swojej kategorii wagowej. McGregor mierzy 175cm wzrostu, dlatego walczy w niskich kategoriach wagowych tj. piórkowa i kogucia. W 2008 roku porzucił pracę i podpisał zawodowy kontrakt, a jego trenerem został Johna Kavanagh. Conor porzucił pracę hydraulika, ciężko trenował i utrzym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wrażenia po gali KSW 50 Marcin Dubicki

Ostatnią galę KSW o numerze 50 cechowały następujące elementy: - była to gala, gdzie nie było zaskoczeń jeżeli chodzi o wyniki - faworyci wygrali - najwięcej zmian - liczne kontuzje wykluczyły pierwotnie planowanych zawodników, stąd do końca nie był pewny ostateczny skład   Gala bez wątpienia była atrakcyjna ze sportowego punktu widzenia, bo były i walki zakończone decyzją i zakończone przed czasem. Oto jak oceniam poszczególne walki:     Aleksandra Rola vs Catherine Costigan - udany debiut Oli, walka dobra technicznie, jestem zadowolony z wyniku, gdyż jej kibicowałem   Dricus du Plessis vs Joilton Santos Lutterbach - tutaj również jestem zadowolony z wyniku, gdyż kibicowałem Dricusowi   Antoni Chmielewski vs Jason Radcliffe - walka technicznie dobra, zakończona decyzją. Niestety Antoni, któremu kibicowałem niestety przegrał.   Damian Jani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mateusz Gamrot kończy karierę. Marcin Dubicki

Ta szokująca wiadomość dotarła dzisiaj rano. Niepokonany mistrz dwóch kategorii wagowych: 66kg i 70kg federacji KSW postanowił przerwać karierę. Mateusz w grudniu 2018 pokonał dominatora kategorii do 66kg Klebera Erbsta Koike, przez co jako pierwszy w historii zawodnik federacji KSW stał się równoległym posiadaczem pasów mistrzowskich dwóch kategorii wagowych. Od kilku miesięcy krążyły plotki na temat odejścia Mateusza z KSW, chociaż dominowały głównie teorie o przejściu do federacji UFC. Jednak oficjalne oświadczenie Mateusza dotyczące m.in. przyczyn podjęcia takiej decyzji nie pozostawia złudzeń    "Zwakowałem pasy KSW. Powodem tego jest ogólne zmęczenie i zniechęcenie. Od dłuższego czasu ciąży na mnie ciągła presja związana z długotrwałym byciem na szczycie. Chcę też uspokoić swoje życie osobiste i poświęcić więcej czasu dla rodziny. Rodziny, k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Typowanie KSW 49 Marcin Dubicki

Wielkimi krokami zbliża się KSW 49. Karta walk imponuje, kilka pojedynków wróży "ogień", to może być naprawdę arcyciekawa gala.   Krakowski vs Dubois - Krakowski to dobry zawodnik, na koncie na jedynie porażkę z legendarnym Kleberem Koike Erbstem, o Dubois wiem niewiele, trudno obstawiać, będę kibicował oczywiście Krakowskiemu.   Andryszak vs Henrique - tutaj również mało znany przeciwnik, ale patrząc na gabaryty Michała obstawiałbym, że on wygra. No i oczywiście jemu będę kibicował.   Polityło vs Racic - walka rewanżowa Racic dał się poznać jako dobry zawodnik, Polityło ma kilka ładnych zwycięstw, obstawiam dużo emocji, trudno typować zwycięzcę.    Zawada vs Silva - kibicuję Martinowi Zawadzie, sympatyczny facet, ale Silva może okazać się zwycięzcą tego pojedynku. Atutem Martina jest odporność na uderzenia.   Szostak vs Jun - obaj trenują w dobrych klubach (WCA vs UFD), Akop j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KSW 48 - pierwsze wrażenia Marcin Dubicki

No i KSW 48 zakończyło się. Ponieważ nie była to gala transmitowana przez PPV, które zawsze śledzę od początku (czyli zazwyczaj od 19.00), to galę oglądałem za pośrednictwem transmisji w Polsacie od godziny 20:00 i nie miałem okazji obejrzeć trzech pierwszych walk (pewnie przy okazji obejrzę je później). Ale sam fakt, że gdy usłyszałem, że trzy pierwsze walki zakończyły się w pierwszej rundzie świadczy o tym, że było "ostro". Generalnie tylko jedna walka zakończyła się decyzją, która nie budziła żadnych wątpliwości co do wyniku. Zdecydowanie walki bez niedomówień.   A co sądzę o samych walkach?   Walka Michała Michalskiego - świetnie, że Michał wygrał. To dobry zawodnik, któremu do tej pory po prostu zabrakło szczęścia. Teraz zaczął od błędu, przez który o mało nie przegrał, lecz potrafił wyjść z trudnej sytuacji, żeby ostatecznie po zaciętym boju znokautować przeciwnika. Świetna walka, cieszę się, że wygrał ten, kt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Karta walk - KSW 48 Marcin Dubicki

27 kwietnia 2019 roku w Lublinie odbędzie się gala KSW 48. Gala będzie transmitowana w obrębie Polsatu i Polsatu Sport, czyli bez płatnej transmisji Pay Per View.  Karta walk zapowiada się bardzo ciekawie - szczególnie efektownie zapowiada się walka wieczoru: Szymański vs Parnasse.  Parnasse jak do tej pory nie znalazł pogromcy i pewnie idzie w kierunku pasa - pokonał nawet takiego "wyjadacza" jak Marcin Wrzosek. Romek Szymański ma wprawdzie na koncie przegraną z Marcinem Wrzoskiem i te 2 argumenty mogą przemawiać za tym, że Parnasse jest faworytem. Ale z drugiej strony to jest sport, Romek to dobry technicznie zawodnik, a inny "trójkąt walk" w tej samej kategorii wagowej pokazał, że wyniki bywają różne. Kilka lat temu, gdy Kleber Koike dominował kategorię 66kg na jego drodze pojawił Artur "Kornik" Sowiński, który go pokonał. Później Wrzosek pokonał "Kornika", aby w kolejnej wale ulec Kleberowi. Tak jak napisałem, faworytem jest Parnasse, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szybka recenzja po KSW 47 Marcin Dubicki

No i po KSW47.   Pierwsze wrażenia:   - bardzo dużo walk zakończonych decyzjami, zaskakujące zwroty akcji - przeważnie wygrywali Ci, których zwycięstwa obstawiałem (chociaż nie zawsze im kibicowałem)   Szczególnie zapamiętane walki:   - Karolina Owczarz vs Marta Chojnowska - kibicowałem Karolinie i wygrała, pomimo mniejszego stażu lepiej taktyczne podeszła do walki   - Wrzosek vs Klaczek - Wrzosek był faworytem, dominał, trzymał poziom godny mistrza   - walka Damina Janikowskiego - piękne zapaśnicze rzuty, prowadził, ale niestety mały błąd i nokaut przekreślił zwycięstwo   - Ishi vs Ferndando - najbardziej nudna walka, chociaż Fernando mnie zaskoczył o tyle pozytywnie, że skutecznie się bronił, obstawiałem, że Ishi go podda. Niejednogłośna decyzja była do przewidzenia.   - Parke vs Borys - Parke to trudny przeciwinik, B (...)

Zobacz cały wpis na blogu »