Tymianek

Wpisy zawierające słowo kluczowe tymianek.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

przyprawy z ogrodu biologia i ochrona przyrody

hyzop pod koniec kwietnia siejemy do gruntu nasiona, wschodzą po 8-14 dniach, na miejsce stałe sadzimy w maju w rozstawie 30x30 cm, lubi przepuszczalne, wapienne, lekkie, zasadowe i lekko zasadowe, umiarkowanie suche gleby, słońce, ciepło, nie lubi ciężkich, kwaśnych, wilgotnych ziem, cienia, na zimę ściółkujemy lub okładamy stroiszem Bazylia lubi ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru miejsce, żyzne, przepuszczalne gleby o pH 6-6,4 nie lubi przesadzania, latem spryskujemy liście wodą, umiarkowanie podlewamy, usuwamy kwiatostanyChili lubi lubi ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru miejsce, żyzne, próchnicze, dobrze przepuszczalne, łatwo nagrzewające się gleby, nie lubi zalania, wrażliwa na chłód,nasiona moczymy 24 godziny w wodzie, siejemy na tack (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Allelopatie jako alternatywa środków ochrony roślin biologia i ochrona przyrody

allelopatie to związki chemiczne wytwarzane przez rośliny, które wpływają korzystnie lub niekorzystnie na inne organizmy. Związki te ograniczają lub stymulują wzrost innych roślin, ograniczają rozwój chorób oraz niszczą pasozyty. Aksamitka Tagetes sp.-pierzastodzielne liście, listki owalne, wrzecionowate, ząbkowane, brzeżne (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
nostalgicznie Zołza pełna uczuć...zołza niepłodna....

Siedze sobie na podłodze, nad starym swetrem, pachnaca tymiankiem i troszke smutna. Byłam na pogrzebie mamy A......było dziwnie, szybko, chaotycznie....może i lepiej. A. smutny, troche nieprzytomny....żal było patrzeć......wróciłam do domku i stwierdziłam,że uszyje misia, tak tak misia......dla siostrzenic czy innego dzieciaka, tak wymysliłam.....siedze wiec teraz na podłodze, wdycham zapach tymianku który jest głównym składnikiem perfum zrobionych przezemnie, perfum które smierdza apteka jak to mawiaja koleżanki z pracy.....siedze i kombinuje jak uszyc tego jebanego misia ;-/

Zobacz cały wpis na blogu »