Tlen

Wpisy zawierające słowo kluczowe tlen.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czy wyciskać trądzik? biologia i ochrona przyrody

Na ten temat jest wiele mitów: nie wyciskać, używać nie wiadomo jakich drogich specyfików itd. A tu wystarczy wycisnąć ropę by rumień zbladł, zeszła opuchlizna i przestało boleć. Niewyciśnięty pryszcz boli i potrafi jątrzyć się przez wiele dni, a wyciśnięty od razu przestaje boleć, nawet ponadcentymetrowy rumień w ciągu kilku godzin blednie, a opuchlizna klęśnie. Tworzy sie strupek, który sam odpada po kilku dniach. Dlaczego? No za powstawanie pryszczy odpowiadaja beztlenowe bakterie Propionibacterium (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego astma niszczy serce biologia i ochrona przyrody

Zadano mi kiedyś takie pytanie. Dlaczego u ludzi chorych na astmę wysiada serce i dlaczego często astmie towarzyszy nadczynność tarczycy? Tu chodzi o astmę oskrzelową, spowodowaną uczuleniem na wiele różnych czynników (i pyłki i sierść i czynniki chemiczne naraz). Otóż głównym skutkiem astmy jest zwężenie światła oskrzeli, czyli zmniejszony przepływ powietrza. Wiemy, że my wdychamy powietrze nosem lub ustami, potem idzie do krtanii, tchawicy, oskrzeli, oskrzelików i płuc. Podczas astmy w wyniku stanu zapalnego wywołanego alergenem dochodzi do opuchlizny śluzówki oskrzeli i zwężenia lub w skrajnych przypadkach zamknięcia się oskrzeli co poraża wymianę gazową. 99% wymiany gazowej zachodzi w pęcherzykach płucnych, ale najpierw powietrze musi tam dotrzeć, podczas astmy ma częściowo zamkniętą drogę. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Znaczenie tlenu dla skóry biologia i ochrona przyrody

Teraz coraz bardziej modne sa kosmetyki zawierające tlen, czy rzeczywiście są nam potrzebne? Otóż wprawdzie przez skórę zachodzi wymiana gazowa, nie ma ona jednak znaczenia dla całego organizmu, powierzchnia skóry jest za mała w stosunku do ilości komórek reszty organizmu by mogła zaopatrzyć ciało w tlen, skóra jest też za gruba, posiada rogową wartswę ochronną, która zatrzymuje szkodliwe substancje środowiska, ale też gazy obecne w atmosferze (im mniejsza cząsteczka, zbudowana z mniejszej liczby atomów i lżejsza, tym większa szansa przeniknięcia przez filtr jakim jest skóra), tlen O2 jest dośc mały, masa 16 unitów, może więc przenikać przez skórę do naczyń w skórze właściwej, ale podaż tlenu jst zbyt mała by miała znaczenie dla całego organizmu, inaczej udusilibyśmy się pod kołderka zimą albo w zimowych ubraniach. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konfiguracja skanowania do email na serwer poczta.o2.pl instalacja drukarki SP325SNW

Urządzenie umożliwia skanowanie dokumentów w kilku trybach: 1. Skanowanie do emaila 2. Skanowanie do folderu 3. Skanowanie na serwer ftp 4. Skanowanie na pendrive   Ponizej znjdziesz opis jak skonfigurować skanowanie na email. Urządzenie posiada kontroler , który nie wspiera szyfrowania SSL/ TLS więc należy wyłączyc na serwerze szyfrowanie  lub  skorzystać z serwerów które nie wymuszaja aktywnej usługi SSL/TLS.   Konfiguracja skanowania na email z wykorzystaniem serwera TLEN.PL:  Za pomocą adresu ip logujemy się do web image monitor - wbudowana aplikacja do zarządzania urządzeniem. Hasło nie jest wymagane , od razu możemy przystapić do konfiguracji. Wybieramy kolejno: USTAWIENIA SIECI SMTP Konfigurujemy serwer wg. poniższych danych  [ wcześniej należy założyć bezpłatne konto na stronie TLEN.PL] (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
OCZY Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

OCZY 157. Wszyscy ziemscy ludzie posiadają ten organ wzroku. Jedno jest pewne, że większość nie potrafi korzystać z niego prawidłowo. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ALERGIA Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

ALERGIA 137. Alergia to nagromadzenie bardzo dużej ilości różnego rodzaju toksycznych związków w organizmie człowieka. Układ oczyszczania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pidgin & Tlen My Mandriva

Ostatnio pisałem o wtyczce AQQ do Pidgina. Teraz czas na Tlen. Przez tlena może gadać każdy kto ma konto na o2.pl , potrzeba jedynie jakiegos programu obsługującego Tlen. Serwis o2.pl wypuścił odpowiedni komunikator do tego o nazwie Tlen, no ale niestety tylko na platformę Windows. Na szczęście świat open source nie zostaje na to obojętny i mamy kilka aplikacji do obsługi tlena pod Linuksem tj. TleenX2 czy GnuGadu2. Ale po co instalować nowy program jak możemy mieć wszystko w jednym? Pidgin nie ma standardowo obsługi Tlena, ale istnieje plugin, który dodaje nam ten protokół do komunikatora. Instalacja jest tu banalnie prosta dlatego podam tylko link:   RPM dla Mandrivy pidgin-tlen-0.0-0.20070524.2mdv2008.1.i586.rpm   Mój login tlen to Energize (...)

Zobacz cały wpis na blogu »