Studnia

Wpisy zawierające słowo kluczowe studnia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Suchodolskie studnie Impresje suchodolskie

Na cembrowinie i tabliczce tej studni napisano ; Studnię kuli w skale głęboko na 21 metrów w latach 1951 -1954 Antoni Kustroń i Franciszek Kustroń   W rozzłocone, słoneczne, omdlałe południe, Gdy pracownicy pola w dom śpieszą, a błonie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
odprowadzenie klimatyzacja wentylacja Warszawa

 mam dylemat dotyczący sposobu odprowadzenia ścieków z domu. Co do studni chłonnej, to robiłem odwiert i wyszło, że taki grunt jest do głębokości około 6 m (z czego około 2 m to nasypana skarpa), a pod spodem jest skała wapienna. Robiliśmy próby wodne, tzn. była wlana woda do odwiertu (średnica 10 cm) i po około 2 dniach wszystko się "wchłonęło" - woda znalazła sobie ujście na styku warstw.... Myślę, że przy studni o średnicy około 1 m i zabudowanymi przed nią dwoma (lub jednym) zbiornikami "magazynowo-przelewowymi" (po około 1000 l) woda by też odpływała... Co do zgody na zabudowę POŚ, to złożyłem pismo do Wodociągów, że z powodu ukształtowania terenu oraz odległości od kolektora wykonanie przyłącza jest trudne technologicznie i nieuzasadnione ekonomicznie i czy wyrażają zgodę na zabudowę oczyszczalni. Mam od nich pismo, że ze względu na te warunki nie sprzeciwiają się budowie POŚ. Sądzę, że z taką "podkładką" w Starostwie też uda się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Studnia głębinowa Eko Studnie

Odpowiadając na pytanie czym jest studia głębinowa najprościej powiedzieć, że jest to studnia, która powstaje na skutek odwiertu. Różni się od tradycyjnej studni kopanej przede wszystkim tym, że ujęcie wody jest znacznie głębiej. Podstawową zaletą studni głębinowej jest fakt, że czerpana z niej woda nie jest narażona na zanieczyszczenia, chroni ją bowiem hermetycznie zamknięta głowica. Decydując się na studnie głębinową (Eco-Technika.pl) przede wszystkim należy rozeznać na jakim gruncie ma powstać. Od tego zależy w dużej mierze to jak szybko można będzie korzystać z danego ujęcia. I tak jeżeli studnia powstaje na skalistym podłożu, a ilość wody w niej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Studnia rozwiązaniem dla posiadaczy domów Studnie głębinowe

Wiele osób decydujących się na zamieszkanie we własnym domu, boryka się z problemami związanymi z decyzją o przyłączu do wodociągów, lub decyzji o inwestycji we własną studnię. Kluczowym elementem jest fakt, czy na naszym gruncie odnajdziemy żyłę wodną, czy też nie. Ciekawym rozwiązaniem zyskującym coraz większą liczbę zwolenników są studnie głębinowe Eco-Technika. Inwestycja pociąga wyższe koszta początkowe, jednak fakt czystości takiego ujęcia, braku problemów związanych z brakiem wody lub jej niskim poziomem, problemami z przenikającymi zabrudzeniami, opryskami, pojawiającymi się w ujęciach wodnych wirusami, bakteriami ,czy szkodliwymi substancjami.   Brak kosztów związanych z miesięczną eksploatacją także jest czynnikiem istotnym. Szczególnie kiedy w gospodarstwie domowym zapotrzebowanie jest większe niż standardowo. Przed podjęciem dec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »