Stanowisko

Wpisy zawierające słowo kluczowe stanowisko.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Drzewko bonsai biologia i ochrona przyrody

Czyli opieka nad nim. Dla początkujących dobre są fikusy i pieprzowce, by drzewko zachowało kształt trzeba je przycinać, nie należy ich przelewać ani przesuszać, zaleca sie spryskiwanie drzewka wodą bez klasycznego podlewania, które może doprowadzić do gnicia korzeni, gleba w doniczce musi byćstale wilgotna, ale nie przelana. Takie spryskiwanie zastępuje naturalny deszcz, drzewko przycina się by zachowac kształt i by wypuszczało nowe gałązki, korona gęstnieje, są specjalne nożyczki dla drzewek bonsai, przycina się często, ale po trochu. Potrzebna systematyczność. Drzewka rzadko przesadzamy, mają zwykłe płaskie, płytkie miski z mała ilością ziemi. Ogranicza to rozwój korzeni, drzewko przesadzamy rzadko, rzadziej niż inne rośliny, warto przyciąć korzenie. Drzewka można wychodować z nasion, ale cięzko nadać im oczekiwany kształt, lepiej kupować gotowe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak szukać pracy, żeby się z niej cieszyć i nie myśleć szybko o jej zmianie. ⚪️ Pracuj z radością!

12.09.2019 Ostatnio pisałam o tym co robić gdy jesteśmy w potrzebie znalezienia nowej pracy. Pisałam o tym, że droga na skróty jest niewypałem zwykle i nie prowadzi do wymarzonej posady.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W ratuszu Bielskie sprawy

Nudziło mi się więc we wtorek. 21.06.2016 r.  poszedłem (po raz pierwszy) na sesję Rady Miasta Bialska Białej. Z początku było nudno, jakieś sprawy formalne, w ramach inteprlacji przepychanki radnych z prezydentem miasta ale przy punkcie 6 zrobiło się ciekawie. Radny z Platformy Obywatelskiej wniósł pod obrady projekt stanowiska Rady w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i zaczęło się. Najpierw jakaś miła starsza pani usiłowała przemówić radnym do ich sumień potem jakiś facet z Komitetu Obrony Demokracji powiedział im w delikatny sposób, że kto będzie głosował przeciw to jest dupkiem a następnie radni z PO i z PiS skoczyli sobie do gardeł. Że się PO z PiS pożarli to było do przewidzenia, ale jak zabrał głos prezydent miasta Jacek Kywult opadła mi szczęka. Powiedział mianowicie, że sprawa TK to sprawa polityczna i radni nie powinni sie nią zajmować więc i on i jego klub wstrzymają się od głosowania. Pewnie, najlepiej się wstrzymać i cokolwiek by nie zostało uchwalone zawsze można (...)

Zobacz cały wpis na blogu »