Siła

Wpisy zawierające słowo kluczowe siła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rób badania ! Zdrowo na Sportowo

Wiele osób zaczynając przygodę że sportem, z różnymi oczekiwaniami - utrata wagi, poprawienie sylwetki, przyrost masy mięśniowej, popełnia jeden podstawowy błąd, nie robi badań przed rozpoczęciem diety i programu treningowego. Każdej z osób, która zaczyna współpracę ze mną zalecam zrobienie badań zwłaszcza hormonalnych . 1. Hormony płciowe męskie : Siarczan dehydroepiandrostendionu (DHEA-S) - Jest to główny obok kortyzolu i aldosteronu hormon steroidowy wydz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kontuzja 14.08.2021 Zdrowo na Sportowo

14 sierpnia 2021 roku podczas gali Duet Fight Night DFN"22 podczas mojej walki na zasadach boksu zawodowego w trzeciej rundzie doznałem kontuzji, całkowite zerwanie ścięgna długiego bicepsa. Wszystkie rundy walczyłem dalej przegrywając ostatecznie na punkty. Po walce wizyta w szpitalu i potwierdzenie najgorszego. Dostałem skierowanie na operację. Nie był bym sobą nie szukając, konsultując z innymi lekarzami i fizjoterapeutami. Od jednego lekarza ortopedy usłyszałem, że jak nie zrobię operacji będę mógł ze sportu uprawiać SZACHY.    Zaryzykowałem i finalnie z przyczyn osobistych nie zdecydowałem się na operację. Na czwarty dzień od kontuzji zacząłem treningi z wyłączen (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DUET FIGHT NIGHT 22 DFN'22 14 SIERPNIA 2021 Zdrowo na Sportowo

Link do walki https://youtu.be/jvGBsmRc_w8   14 sierpnia 2021 roku odbyła się  gala DUET FIGHT NIGHT DFN'22 w której miałem zaszczyt stoczyć 4 rundową walkę na zasadach boksu zawodowego.  W trzeciej rundzie doznałem kontuzji, całkowite zerwanie ścięgna długiego bicepsa. Adrenalina pozwoliła na dokończenie wszystkich rund i przegraną na punkty. Super doświadczenie i szacunek dla przeciwnika. Na ringu możemy się "pozabijać", ale po za ringiem nie ma urazy i to cechuje prawdziwe sportowe podejście 💪. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sport w moim życiu Zdrowo na Sportowo

  Swoją przygodę ze sportem zacząłem w szkole podstawowej, a było to jakieś 33 lata temu. Pierwsze lekcje Kung-fu, potem Boks ( moja miłość do dnia dzisiejszego) w starym klubie " STOCZNIOWIEC" w Gdańsku, a na dzień dzisiejszy drugi dom klub WATAHA (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życie na zakręcie Życie w roli gówniej

Czy pamiętasz jak to było gdy byliśmy sam na sam? Bicie serca nam mówiło, że dla siebie Ciebie mam. Ty poszedłeś w inną strone odwracając tyłem się. Ty wybrałeś inną drogę i poszedłeś tam gdzie chcesz. Bardzo się zmieniłeś, nie poznaje teraz Cię. Ja wytrzymam Ty się nie martw zawsze dobrze życzę Ci. Więc nie przychodz do mnie później i do ucha nie płacz mi. Jest mi ciężko, Twoje życie i Twój wybór jakoś przeżyć muszę to. Na dnie w sercu zawsze będziesz i nie zmieni się to.     Skąd wiem, że to właśnie teraz czujesz? Przeciecież się nie znamy. Ale znamy ŻYCIE, które nie zawsze układa się tak jakbyśmy chcieli. A może to ludzie sprawiają, że się nie układa? Może jak wyrzucimy ich albo chiciaż odłożymy gdzieś na bok coś sie zmieni? Może w końcu zaczniemy ŻYĆ swoim ŻYCIEM a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
love destroys life with depression

Witaj Miło że tu jesteś postaram cię nie zanudzić.   Miłość siłą niszczącą czy budującą?                Na pewno ktoś z was zadał sobie chodź raz takie pytanie ale jak to w życiu bywa cieżko na nie odpowiedzieć aczkolwiek gdyby się nad tym zastanowić nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi iż nawet złe chwile nas czegoś w życiu nauczyły. Na czym ma sie człowiek uczyć jak nie na błędach? Ale czy my potrafimy sie na nich uczyć odpowiedzcie sobie tak szczerze ile razy dawaliście komuś szanse a ktoś jej nie wykorzystywał ale gdy walił mu sie grunt pod nogami był płacz? Typowe teksty zmienie się? nie nie zmienił sie raz nie zmieni i drugi,trzeci i cwarty niestety wiele ludzi wykorzystuje ludzką dobroć i zaczyna manipulować tą dobrą stroną żeby mieć wygodniej w życiu. Czy takie osoby zastanawiają sie nad konsenkwencją swoich czynów? wiele pytań mało odpowiedzi tak wiec kochani jeżeli mieliście podobne zdarzenia w życiu podzielcie s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Iskra.. Kiedy dotykam mroku tworzy się czas...

Pośrodku ciemności tworzy się iskra. Maleńka, nieznośna lecz nieskazitelna w swej prostocie. Porusza nią delikanty powiew wiatru. "Znikaj, odejdź stąd!"- słyszę głos mojej głowie "Nie! Nie! Zostaje!" Czyj to szept? Tak pewnie wybrzmiewa gdzieś lecz nie wiem skąd przybywa. Iskra trwa. Probuje ją zgasić, zniszczyć. Nie poddaje sie walczy.  Próbuje jeszcze raz. Kolejny... Poddaje się. Nie mam siły by z nim walczyć. A może tak naprawdę nie chcę jej zagłady?! Ona wszystko przemieni. Czuję jak krew drży z podniecenia i nadzieji. Skąd się wzięłaś?  "Ty mnie stworzylaś"- słyszę znów ten słodki dźwięk. Myśli biegną po mojej głowie. Jak? Dlaczego? Po co? Czemu właśnie dziś? "Potrzebowalaś mnie więc o to jestem" Mogę przywyknąć do brzmienia jej głosu? Znam ten ton, znam tą barwę... Niemożliwe stało się możliwym. Jest i trwać będzie.&nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ona... Kiedy dotykam mroku tworzy się czas...

Co zrobisz gdy odjede? Podażysz za mna czy dasz przestrzeń? Chcę nauczyć się latać lecz gdy jesteś obok zakladasz mi niewidzialne kajdany. Wiem że ich nie widzisz.  Jednak one isnieją. Brakuje Ci wzroku by je zobaczyć. Kto trzyma koniec? Ty nikt inny. Dlatego odejść muszę by zniszczyć to czego zobaczyć nie mozesz. Tylko w ten sposób powstać może wolność i siła. Nie podążaj za mną. Chce żyć bez Ciebie.  Nie biegnij za mną. Chce czuć powiew wiatru. Pozwól mi żyć. Pozwól... Bez Ciebie...

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła myśli. Siła słów. Twoja siła. ⚪️ Pracuj z radością!

12.08.2019       Jesteś optymistą, czy pesymistą? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła sprawcza Czterdziestka

            Koncepcja siły sprawczej to inaczej mówiąc koncepcja przej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła, którą każdy w sobie ma Kreślenie po umyśle

Krocząc ciemną drogą nigdy nie widać na co się można natknąć, czasami to tylko wiewiórka, a czasami... Czasami ogromny potrór, z czarnymi oczyma, ostrymi zębami, z cieknącą krwią.  Ostatnio kroczyłam całkiem spokojnie, nic mnie nie zaskakiwało, jedynie czasem moją droge przektoczył niedźwiedź, ale zawsze spojrzeliśmy na siebie i każdy szedł w swoją strone nie wadząc nikomu. Ale dzisiaj... Przerasta mnie ten stwór, jest okropny, jego czrne jak noc oczy błyszczą od publiczności gwiazd. Zęby w kapiącej czerwonej mazi, ociekające rządzą wściekłości i zniszczenia, pazury ostre, po jednym przejechaniu nimi po mojej skórze czuje jak padam na kolana. Potór ma 3 metry i roście z każdą zdbrodnią, rośnie z każdym uderzeniem. Jedyne co moge zrobić, to zacisnąć oczy przywołać mróz, żal i gniw, powiać chłodem i poczuć jak serce zwalnia, jak jego uderzenia zaczynają mi mówić o mojej mocy i sile. Czekałam na to, to jest ten moment kiedy moja cała siła i wytrwał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia Cholerycznej Matki Polki Choleryczna Matka Polka

Choleryczna Matka Polka to przede wszystkim kobieta z dwójką (niesfornych do granic momożliwości dzieci), starym ( którego ma ochotę zabić minimum 5 razy dziennie ), która powróciła z paro letniej emigracji (nie mogąca odnaleźć sie w szarości i nie wychodzącej z pewnych norm Polszy) i jak standardowa polka zapomniała języka ojczystego, dlatego blędy ortograficzne, stylistyczne oraz interpunkcyjne to dla niej chleb powszedni, studentka, choleryczka w pełnym słowa tego znaczeniu, z dużym bagażem doświadczeń, ale małym przebiegiem na liczniku, dbająca o swoją rodzinę, starając się przemycić coś dla siebie. Moja historia odpowiada na pytanie, dlaczego przestałam używać zwrotu napewno nie oraz nigdy w życiu.  Opuszczając Polsze kilka lat temu powiedziałam sobie jedno : nigdy nie wrócę tutaj na dłużej niz 2 tygodnie. Przez następne 4 lata system ten sprawdzał się znakomicie. Pierwszy rok na mojej skandynawskiej emigracji był rajem, do którego trafila (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego jednooka dlaczego Wojowniczka? Jednooka Wojowniczka

Witaj, przyszedłeś do mojego świata, skoro już zajrzałeś, usiądź, odpocznij i posłuchaj.  Jestem Kasia, mam 20 lat. Studiuję pedagogikę specjalną. Jestem normalną, zwykłą osobą. Jedyną rzeczą która mnie wyróżnia jest moje oko. Jedno oko które widzi, ale nie tak jak wszystkie inne. Widzi kilka procent i jest moją największą miłością. Wyrzej padła odpowiedź dlaczego nazwa bloga ma w sobie słowo jednooka. Teraz czas na odpowiedź dlaczego wojowniczka. Od urodzenia każdego dnia gdy się budzę, muszę stoczyć ogromną walkę. Walkę o to, by widzieć i by nie bać się wzroku  czy komentarzy osób trzecich. Muszę stoczyć walkę by uświadomić sobie, że tak jak każda osoba jestem osobą a nie jakimś wybrykiem natury. Muszę uświadomić sobie moje oczy to nie jest kara tylko misja, by pokazywać, że ze wszystkim da się żyć. Na tym blogu chciałabym przedewszytskim dawać motywację innym osobą do działania, pokazywać, że pomimo trudności można a nawet trzeba iść dalej i się nie poddawać (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po stracie... Mama&Dwójka

Każdy z nas jest człowiekiem po stracie. Ktoś stracił ukochanego psa, ktoś inny babcie, albo rodziców. To bolesne doświadczenie uczy nas wiary w swoją siłę. Kiedy pewnego dnia obudził mnie tato głaskaniem po głowie i łzami w oczach, nie wiedziałam jeszcze co oznacza stracić kogoś bliskiego. Byłam małą dziewczynką, której wydawało się, że życie jest piękne i bezbolesne-nic bardziej mylnego. W tamtej chwili przekonałam się o okrucieństwie tego świata. Po raz pierwszy doświadczyłam bólu, po stracie. Odszedł mój Wuj. Brat mojego taty- ukochany, młodszy brat. Tamten okres wspominam ze swojego życia najgorzej. Codziennie patrzyłam na ból mojego kocha (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak trenować by skutecznie budować masę mięśniową? KULTURYSTYCZNY BLOG

  Jest całkiem sporo osób, które mają problem z niską wagą i brakiem umięśnienia. Przez to dokucza im brak siły, szybkie przemęczenie oraz liczne kontuzje przy dźwiganiu ciężarów. Do tego dochodzi jeszcze wstyd przed własnym ciałem i ogólne rozbicie. Jest na to na szczęście sposób, a wszystko tkwi w solidnym treningu i dietetyce. Wtedy pojawiają się argumenty, że zjedzenie kebaba to nie problem, a pochłonięcie kilku cheeseburgerów jest na porządku dziennym. Niektórzy mają taką przemianę materii, że mogą bez problemu jeść tłuste i niezdrowe rzeczy, a ich waga wciąż jest zbyt niska. Bodźcem będzie w tym przypadku trening. Trening siłowy Najbardziej skutecznym rodzajem treningu dla osób, które próbują nabrać masę mięśniową jest niewątpliwie trening siłowy. Oczywiście nie można zacząć tak ostro trenować od samego początku, ponieważ doprowadzi to do pewnej kontuzji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »