Siła

Wpisy zawierające słowo kluczowe siła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Iskra.. Kiedy dotykam mroku tworzy się czas...

Pośrodku ciemności tworzy się iskra. Maleńka, nieznośna lecz nieskazitelna w swej prostocie. Porusza nią delikanty powiew wiatru. "Znikaj, odejdź stąd!"- słyszę głos mojej głowie "Nie! Nie! Zostaje!" Czyj to szept? Tak pewnie wybrzmiewa gdzieś lecz nie wiem skąd przybywa. Iskra trwa. Probuje ją zgasić, zniszczyć. Nie poddaje sie walczy.  Próbuje jeszcze raz. Kolejny... Poddaje się. Nie mam siły by z nim walczyć. A może tak naprawdę nie chcę jej zagłady?! Ona wszystko przemieni. Czuję jak krew drży z podniecenia i nadzieji. Skąd się wzięłaś?  "Ty mnie stworzylaś"- słyszę znów ten słodki dźwięk. Myśli biegną po mojej głowie. Jak? Dlaczego? Po co? Czemu właśnie dziś? "Potrzebowalaś mnie więc o to jestem" Mogę przywyknąć do brzmienia jej głosu? Znam ten ton, znam tą barwę... Niemożliwe stało się możliwym. Jest i trwać będzie.&nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ona... Kiedy dotykam mroku tworzy się czas...

Co zrobisz gdy odjede? Podażysz za mna czy dasz przestrzeń? Chcę nauczyć się latać lecz gdy jesteś obok zakladasz mi niewidzialne kajdany. Wiem że ich nie widzisz.  Jednak one isnieją. Brakuje Ci wzroku by je zobaczyć. Kto trzyma koniec? Ty nikt inny. Dlatego odejść muszę by zniszczyć to czego zobaczyć nie mozesz. Tylko w ten sposób powstać może wolność i siła. Nie podążaj za mną. Chce żyć bez Ciebie.  Nie biegnij za mną. Chce czuć powiew wiatru. Pozwól mi żyć. Pozwól... Bez Ciebie...

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła myśli. Siła słów. Twoja siła. ⚪️ Pracuj z radością!

12.08.2019       Jesteś optymistą, czy pesymistą? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła sprawcza Czterdziestka

            Koncepcja siły sprawczej to inaczej mówiąc koncepcja przej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła, którą każdy w sobie ma Kreślenie po umyśle

Krocząc ciemną drogą nigdy nie widać na co się można natknąć, czasami to tylko wiewiórka, a czasami... Czasami ogromny potrór, z czarnymi oczyma, ostrymi zębami, z cieknącą krwią.  Ostatnio kroczyłam całkiem spokojnie, nic mnie nie zaskakiwało, jedynie czasem moją droge przektoczył niedźwiedź, ale zawsze spojrzeliśmy na siebie i każdy szedł w swoją strone nie wadząc nikomu. Ale dzisiaj... Przerasta mnie ten stwór, jest okropny, jego czrne jak noc oczy błyszczą od publiczności gwiazd. Zęby w kapiącej czerwonej mazi, ociekające rządzą wściekłości i zniszczenia, pazury ostre, po jednym przejechaniu nimi po mojej skórze czuje jak padam na kolana. Potór ma 3 metry i roście z każdą zdbrodnią, rośnie z każdym uderzeniem. Jedyne co moge zrobić, to zacisnąć oczy przywołać mróz, żal i gniw, powiać chłodem i poczuć jak serce zwalnia, jak jego uderzenia zaczynają mi mówić o mojej mocy i sile. Czekałam na to, to jest ten moment kiedy moja cała siła i wytrwał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia Cholerycznej Matki Polki Choleryczna Matka Polka

Choleryczna Matka Polka to przede wszystkim kobieta z dwójką (niesfornych do granic momożliwości dzieci), starym ( którego ma ochotę zabić minimum 5 razy dziennie ), która powróciła z paro letniej emigracji (nie mogąca odnaleźć sie w szarości i nie wychodzącej z pewnych norm Polszy) i jak standardowa polka zapomniała języka ojczystego, dlatego blędy ortograficzne, stylistyczne oraz interpunkcyjne to dla niej chleb powszedni, studentka, choleryczka w pełnym słowa tego znaczeniu, z dużym bagażem doświadczeń, ale małym przebiegiem na liczniku, dbająca o swoją rodzinę, starając się przemycić coś dla siebie. Moja historia odpowiada na pytanie, dlaczego przestałam używać zwrotu napewno nie oraz nigdy w życiu.  Opuszczając Polsze kilka lat temu powiedziałam sobie jedno : nigdy nie wrócę tutaj na dłużej niz 2 tygodnie. Przez następne 4 lata system ten sprawdzał się znakomicie. Pierwszy rok na mojej skandynawskiej emigracji był rajem, do którego trafila (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego jednooka dlaczego Wojowniczka? Jednooka Wojowniczka

Witaj, przyszedłeś do mojego świata, skoro już zajrzałeś, usiądź, odpocznij i posłuchaj.  Jestem Kasia, mam 20 lat. Studiuję pedagogikę specjalną. Jestem normalną, zwykłą osobą. Jedyną rzeczą która mnie wyróżnia jest moje oko. Jedno oko które widzi, ale nie tak jak wszystkie inne. Widzi kilka procent i jest moją największą miłością. Wyrzej padła odpowiedź dlaczego nazwa bloga ma w sobie słowo jednooka. Teraz czas na odpowiedź dlaczego wojowniczka. Od urodzenia każdego dnia gdy się budzę, muszę stoczyć ogromną walkę. Walkę o to, by widzieć i by nie bać się wzroku  czy komentarzy osób trzecich. Muszę stoczyć walkę by uświadomić sobie, że tak jak każda osoba jestem osobą a nie jakimś wybrykiem natury. Muszę uświadomić sobie moje oczy to nie jest kara tylko misja, by pokazywać, że ze wszystkim da się żyć. Na tym blogu chciałabym przedewszytskim dawać motywację innym osobą do działania, pokazywać, że pomimo trudności można a nawet trzeba iść dalej i się nie poddawać (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po stracie... Mama&Dwójka

Każdy z nas jest człowiekiem po stracie. Ktoś stracił ukochanego psa, ktoś inny babcie, albo rodziców. To bolesne doświadczenie uczy nas wiary w swoją siłę. Kiedy pewnego dnia obudził mnie tato głaskaniem po głowie i łzami w oczach, nie wiedziałam jeszcze co oznacza stracić kogoś bliskiego. Byłam małą dziewczynką, której wydawało się, że życie jest piękne i bezbolesne-nic bardziej mylnego. W tamtej chwili przekonałam się o okrucieństwie tego świata. Po raz pierwszy doświadczyłam bólu, po stracie. Odszedł mój Wuj. Brat mojego taty- ukochany, młodszy brat. Tamten okres wspominam ze swojego życia najgorzej. Codziennie patrzyłam na ból mojego kocha (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak trenować by skutecznie budować masę mięśniową? KULTURYSTYCZNY BLOG

  Jest całkiem sporo osób, które mają problem z niską wagą i brakiem umięśnienia. Przez to dokucza im brak siły, szybkie przemęczenie oraz liczne kontuzje przy dźwiganiu ciężarów. Do tego dochodzi jeszcze wstyd przed własnym ciałem i ogólne rozbicie. Jest na to na szczęście sposób, a wszystko tkwi w solidnym treningu i dietetyce. Wtedy pojawiają się argumenty, że zjedzenie kebaba to nie problem, a pochłonięcie kilku cheeseburgerów jest na porządku dziennym. Niektórzy mają taką przemianę materii, że mogą bez problemu jeść tłuste i niezdrowe rzeczy, a ich waga wciąż jest zbyt niska. Bodźcem będzie w tym przypadku trening. Trening siłowy Najbardziej skutecznym rodzajem treningu dla osób, które próbują nabrać masę mięśniową jest niewątpliwie trening siłowy. Oczywiście nie można zacząć tak ostro trenować od samego początku, ponieważ doprowadzi to do pewnej kontuzji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak budować masę mięśniową? Po sile do celu!

Wiele osób staje przed tym trudnym problemem jakim jest budowanie masy mięśniowej. Stajemy przed lustrem i wstydzimy się własnego wyglądu. Na każdym kroku spotykamy się z osobami o atletycznej sylwetce i to powoduje swego rodzaju kompleksy. Budowanie masy mięśniowej nie jest takie proste i nie wystarczy „machać” hantlami na siłowni. Cały proces budowania mięśni trwa nieraz przez kilka lat, ale dla wielu osób okazuje się to uzależniające. Nic dziwnego, ponieważ gdy zaczynamy widzieć u siebie jakiś postęp to odzyskujemy wiarę w siebie i pracujemy dalej. Nic tak nie satysfakcjonuje jak widok osiąganego małymi kroczkami celu.   Odpowiedni dobór ćwiczeń Ćwiczeń, które można wykonać na siłowni jest tyle, że trudno znać je wszystkie. Jednak są pewne zasady do których trzeba się stosować. Przy budowaniu masy mięśniowej najlepszym treningiem będzie trening siłowy. To oznacza że będziemy pracować nad so (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kalenistyka- początki Trening mistrza!

Prezentowany trening przeznaczony jest głównie dla osób początkujących. Nie jest on nastawiony bezpośrednio na przyrost masy mięśniowej, czy poprawienie siły, jednak takie efekty też uda się dzięki niemu osiągnąć. Głównym jego celem jest ogólna poprawa kondycji fizycznej osoby ćwiczącej, oraz przygotowanie do późniejszych (trudniejszych) treningów.   Na potrzeby treningu przygotowaliśmy cztery grupy ćwiczeń (A, B, C, D) na poszczególne partie mięśniowe. W każdej grupie po cztery ćwiczenia, co łącznie daje 16 ćwiczeń. Trening będzie polegał na wykonaniu na dwóch kolejnych sesjach treningowych wszystkich 16 ćwiczeń.   Ćwiczenia wraz z opisami znajdziecie na dole artykułu.   Sesja treningowa 1: Wybieramy po dwa dowolne ćwiczenia z każdej z grup i ustawiamy je w poniższy schemat: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trening domatora na siłę! Trening mistrza!

Trening siłowy bez sprzętu należy zacząć od 10-minutowej rozgrzewki (może to być skakanie na skakance lub bieg w miejscu). Następnie należy przejść do max. 40-minutowego treningu właściwego, który polega na wykonywaniu serii ćwiczeń, jednego po drugim (tzw. trening obwodowy). Tradycyjny trening siłowy składa się z 10-12 ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe. W każdej serii należy wykonać po 10-15 powtórzeń, pamiętając o przerwie między kolejnymi ćwiczeniami. W miarę wzrostu siły i wytrzymałości należy zwiększyć liczbę powtórzeń i wykonywać ich w serii tyle, na ile starcza sił. Po wykonanym obwodzie należy zrobić 2-3 min. przerwę, a następnie powtórzyć całość jeszcze 1-3 razy. Po zakończeniu treningu, należy poświęcić ok. 20 minut na tzw. cool down, czyli ćwiczenia, których celem jest rozciągnięcie mięśni. Trening siłowy bez sprzętu - jak często ćwiczyć? Aby"wyrzeźbić" sylwetkę, należy trenować 3 razy w tygodn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kolejny dzień ;) "Żyj każdym dniem, tak jak miałby być ostatnim dniem."

Witam poraz drugi moich skromnych czytelników! ;* Przepraszam, że wczoraj niczego nie napisałam, ale nie miałam siły. Czułam się strasznie i jakieś dziwne doły załapałam! ;) ale już dzisiaj jest lepiej! ;) Wiecie co? Dzisiaj z innej beczki i na początku podziękowania dla dziewczyn z 3 grup do których należę na fotka.pl - niby portal szuka się drugiej połowy, przygód. - ale mimo to łączy ludzi i tworzy więzi niezastąpione nawet w realnym życiu! 1. Fantazyjna Kraina o Smaku Subtelności. 2. Dzień Dobry Księżniczko. 3. Nigdy nie będę Twoją (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
zeSzczyptaChamstwa "Żyj każdym dniem, tak jak miałby być ostatnim dniem."

Cześć, swoją przygodę z blogowaniem dopiero zaczynam, ponieważ długi czas zajeło mi rozmyślanie nad tematem, i zebranie wenętrznej siły! Ale .. co mi szkodzi. Zacznę od początku! Mam na imię Wirginia, i pochodzę ze śląska. Mam 19 lat, i na ogół jestem osobą tętniącą energią, siła, humorem. Do dnia, w którym nie dowiedziałam się, że jakiś pasożyt  żzera mnie od środka. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że choruję na Białaczkę typu AML. Nagle cały świat zaczął mi się walić pod nogami, przecież jestem taka młoda.. Mam wiele planów przed sobą, a przedewszystkim mam dla kogo żyć! Mój Syn, który ma 2,5 roku. Moje najpiękniejsze szczęście. Ale życie pisze Nam rózne scenariuesze, tylko czym sobie zasłużyłam w sumie sama nie wiem. Lekarze pos (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZNAŁAM... Nie rozumiem tego wszystkiego, co mnie otacza, nawet siebie przestałam rozumieć

Znałam kiedyś wierszoklete. Teraz ja te słowa pletę. Mawiał że to daje siłę. Nocą gdy nad twą mogiłę. Lecą kruki, czarne wrony. Tworząc z niej wyniosłe trony. Smutek znika w kartce, tuszu. Szloch- puszczony mimo uszu. Wraca radość Wraca życie. Znów uśmiechasz się o świcie. ;) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »