Sen

Wpisy zawierające słowo kluczowe sen.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Światłocień Światłocień

Rozdział 4 Niebieska tabletka na ból. Czerwona na smutek. Żółta na sen. Smutne szare ściany pochylały się nad nami, gdy kołysaliśmy się w przód i w tył. Szliśmy korytarzem w otoczeniu Białych Żołnierzy. Pilnowali nas na każdym kroku. Widzieliśmy ich złe uśmiechy, czujne martwe oczy szukające w nas najmniejszej skazy. Ręce grzebały w kombinezonach, gotowe wyciągnąć swą broń, długie igły, szara ciecz zobo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Noce po rozstaniu Podcięte skrzydła

Po rozstaniu, kiedy wydaje nam się, że cały nasz świat rozpadł się na kawałki jakoś znajdujemy siłę by przetrwać dzień... Ale kiedy przychodzi noc czujemy się bezsilni i pewni tego, że ukojenie nigdy nie nadejdzie. Pogrążamy się w smutku i żalu, tylko pogłębiając ból w sercu. Dlaczego to właśnie noc jest najtrudniejsza? Myślę że chodzi o to, że w ramionach ukochanej osoby czuliśmy się bezpiecznie, a teraz zostaliśmy sami z natłokiem myśli o trudach życia, z którymi będziemy musieli stoczyć walkę w pojedynkę.... Do tego łóżko wydaje się takie duże i puste.   Najbardziej tęsknię za zasypianiem w ramionach K. Jego ramiona były moim azylem...  

Zobacz cały wpis na blogu »
Rzeczy za którymi tęskni każdy rodzic To nie są porady dla rodziców

Uwielbiam reklamy produktów dla dzieci. Są takie słodkie, radosne i… nierealne. Patrzysz sobie na bobaska, który z uśmiechem na buzi wcina papkę ze słoiczka albo bawi się zabawką godzinami i zgodnie z zastosowaniem, grzecznie się ubiera albo myje. Patrzysz na to wszystko i myślisz sobie. No właśnie co? A no, to zależy czy masz już dzieci czy nie.   Wariant 1 – Nie masz dzieci: „Ojejku, jakie wspaniałe dzieciątko. Zróbmy sobie takie! Będzie z nami jeździło dookoła świata, grało w szachy i czytało wieczorami Sienkiewicza!   Wariant 2 – Masz już dzieci: „Ja pierdziele, skąd oni wzięli taki czysty dom i grzeczne dzieci?”   No właśnie… Przelukrowane reklamy produktów dla dzieci sprawiają, że biedny nieświadomy młody rodzic w momencie pojawienia się pierws (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jestem samodzielna, ale czy daję sobie radę? pokolenie Y

Mieszkając samemu powoli uczę się życia. Kilka lat temu widziałam same zalety takiego trybu życia. Jednak będąc w liceum nie przewidziałam tego, że mogę sobie nie poradzić w życiu. Chciałabym powiedzieć, że podejmuję dobre decyzje. Niestety było też "kilka" złych... Staram się wynieść z nich nauczkę na przyszłość, nie powtarzać ich. Jednak nie zawsze się to udaje. Aktualnie jednym z moich zmartwień jest mój sen. Czasami jego brak lub nadmiar. Nie wiem ile osób tak ma, ale zdarza mi się przespać zbyt wiele godzin. Przez co omijam zajęcia na uczelni lub najzwyczajniej w świecie marnotrawię czas, który powinnam przeznaczyć na o wiele bardziej potrzebne rzeczy - jak pisanie licencjatu lub praca nad materiałami do jego napisania. Co jakiś czas znajduję w sobie motywację do przełamania tego nieefektywnego systemu, lecz nie trwa to długo. Przez kilka dni wstaję od razu jak zadzwoni budzik, ćwiczę, przygotowywuję sobi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W przeddzień wyjazdu Szczera biografia silnej i niezależnej, bardzo niegrzecznej kobiety...

Wyglądam przez okno. Jest pięknie- wiosna rozkwita białymi i różowymi, drobnymi kwiatami na bezlistnych jeszcze drzewach. Miasto pomrukuje silnikami samochodów. Ludzie, podążający do pracy wyglądają na zrelaksowanych i bardziej zadowolonych, niż jeszcze kilka zimnych tygodni temu. Ja również czuję się dużo lepiej. Uwielbiam tę porę roku. Zwykle wiosną odstawiam antydepresanty i wracam do nich dopiero późną jesienią. Ale nie w tym roku. Od jego początku wydarzyło się tyle przykrych rzeczy w moim życiu... W tym roku nie zamierzam w ogóle odstawiać prochów. Potrzebuję tego wsparcia, przynajmniej póki nie pozbieram okruchów tego, co jeszcze w zeszłym roku było całkiem dobrym i satysfakcjonującym życiem.  Wyglądam przez otwarte okno. Chcę dobrze zapamiętać ten widok. Już do niego nie wrócę, dlatego próbuję utrwalić w myślach każdy szczegół.  Jadę pozalatwiać ostatnie urzędowe sprawy. Domknąć wszystko przed wyj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ondinnonk – skryte pragnienia duszy ujawnione we śnie – sny które leczą bądź zabijaną onejromancja

Według relacji pochodzących od białych, którzy stykali się z Irokezami lud ten posiadał niezwykła wiedzę na temat snów, która odgrywała bardzo ważną rolę w ich życiu. Wiedza ta niezwykle przypominała współczesne podejście do snów jakie znamy od czasów Freuda. Jak podają relacje choroba, czy nieszczęście jakie spotyka człowieka może mieć trzy przyczyny: pierwsza przyczyna jest naturalna – wypadek czy obrażenia jakich możemy doznać w życiu. Druga przyczyna to czary jakim możemy ulec. Trzecia najczęstsza przyczyna naszych chorób i nieszczęść ma źródło w naszym umyśle. Tą trzecią najważniejszą przyczyną są ondinnonk – skryte (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jasny Sen (lucid dream) czym jest? onejromancja

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Klif WpływowyDotyk-powieść

Klif Idąc po plaży czułem jak cieplutki piasek otula moje bose stopy. Słońce zerkało raz po raz na mnie spoza chmur i całowało w policzki łagodnie swoimi promieniami. Szum morza koił, uspokajał a kropelki słonej wody spadały raz po raz na me ciało walcząc z pocałunkami słońca. Czułem głęboki spokój, plaża była pusta tylko ja, słońce, piasek i morze.W oddali dostrzegłem wejście do lasu. Czułem , że muszę tam wejść. Las był gęsty i ciemny mimo wszystko ruszyłem jego ścieżkami. Robiło się coraz chłodniej. Dostrzegłem, że na mojej skórze pojawiła się gęsia skórka. Zacząłem pocierać ramiona chcąc choć trochę się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wędrówka.. Moje wiersze

  Wędrówka...   Trudny sen, myślami błądzę daleko.. Szukam w nieznanych przestworzach.. Wtem, na mojej drodze stanęły "Wspomnienia". Chodzą niby cień, nie wykazują znużenia..   Czas upływa nieubłaganie... Łzy już osuszone.. Tylko "Wspomnień" czar dawnych, ciągle  żyje we mnie..   mariatalar

Zobacz cały wpis na blogu »
Zadbajmy o zdrowy sen! Żyjemy zdrowo

Każdy z pewnością przyzna, że sen to jeden z najistotniejszych elementów w naszym życiu. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że w wielu przypadkach to właśnie dzięki niemu możemy się zregenerować oraz zyskać siły na cały kolejny dzień. Warto więc zadbać o to, by nasz sen był jak najbardziej odpowiedni, ponieważ wpłynie to bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Istnieją jednak takie osoby, które mają całkiem spore problemy z zasypianiem. Powody bezsenności Może to być spowodowane wieloma czynnikami, czego przykładem może być chociażby nadmierny stres. Prawda jest jednak taka, że to my sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Tylko wtedy będziemy mogli bowiem znaleźć rozwiązanie, które okaże się dla nas najbardziej korzystne. Czasami problemy ze snem mogą być (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ja DepresyjnieSzczesliwa

Masz skrzydła, prawie unosisz się nad ziemią … masz nawet wrażenie, więcej … zaczynasz wierzyć, że możesz być szczęśliwa … nie pilnowałam się, nie byłam ostrożna dałam się ponieść. Nie mogę już więcej próbować … nie podniosę się … nie skleję już i tak dziurawej skorupy … rozpadam się każdego dnia …odkąd sięgam pamięcią …. A może? … czy jeszcze się obudzę? Upadek strasznie boli … podcina skrzydła, łamie je …. Gdyby ból był tylko fizyczny …., złamane kości kiedyś się zrosną, rana się zabliźni … moje ciało ma wiele blizn (zazwyczaj pamiątek po leśnych spacerach)  …. ile razów wytrzyma dusza? Ile rozczarowań i porażek zniesie serce? …. Ile może znieść człowiek, ile potrafi wytrzymać, ile razy się podniesie skoro każdego wieczora upada ….. Nie powinnam była … Hurra zakochałam się … czułam motyle w brzuchu, zaczynałam tęsknić kiedy tylko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak ważny jest sen? Zdrowo do celu

Sen to bez wątpienia jeden z najistotniejszych elementów w naszym życiu. Dorosły człowiek powinien spać więc co najmniej osiem godzin każdego dnia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że na następny dzień będziemy wyspani i pełni energii. Jest to więc coś czego nie możemy bagatelizować, ponieważ brak odpowiedniej ilości snu może mieć na dłuższą metę bardzo niekorzystny wpływ na nas samych. Z tego właśnie powodu czasami warto położyć się nieco wcześniej, szczególnie jeśli rano musimy wcześnie wstawać. Bezsenność Nie można zapominać jednak o tym, że niektóre osoby mogą mieć całkiem spore problemy jeśli chodzi o zasypianie. W wielu przypadkach będzie więc dotyczyć to przede wszystkim bezsenności, która może być spowodowana wieloma czynnikami. Jednym z nich może być chociażby nadmierny stres, z którym wiele os&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Noc,zimowa Moje wiersze

              Noc zimowa   Sen nie nadchodzi... Spoglądam na drzewa  i krzewy otulone szronem, Podziwiam krajobraz zimowy, Który roztacza się wokół... Taki cud natury ,oglądać mi dane ..! Zanim znowu los srogi-stawi mnie pod  ścianę..! Nieraz nie widziałam światełka w tunelu.., Jednak jakaś ręka prowadzi do celu..!   mariatalar

Zobacz cały wpis na blogu »
Pisane kiedyś (styczeń 2015), a teraz trochę zmienione Słowotok

To są Twoje paranoje Które są w Twej pustej głowie Myśli ogarnęły Twoje życie Tak jak na nagranej płycie Słyszysz wciąż to samo Jakby Twój dzień łatano Kolorowe sny i marzenia One Ci dają gram upojenia Rozpromienione uczucia Które wydają się nie być do zepsucia Weź ster w ręce kapitanie I zobaczysz co się stanie

Zobacz cały wpis na blogu »
milczac Milcząc

Z myślą o mnie zostałam postawiona przed faktem dokonanym. Tj mój wspaniały Romeo jedzie w delegację...hmmm..... odpoczniemy bynajmniej od tego zawirowania i mam nadzieję, że on sam zrozumie - uświadomi sobie czego tak naprawdę chcę! Nie ukrywam, że nie spodobał mi sie ten pomysł, ale co ja mogę? W końcu od dłuższego czasu piszę, że mam wrażenie, że jestem traktowana przedmiotowo, na zasadzie koła zapasowego!!! Po tej akcji z jego agresorem nie ukrywam, że poważnie się zastanawiam, hmmm.... wiem, tu nie ma się nad czym zastanawiać, tym bardziej, że już to było!! Jak widać historia lubi się powtarzać.... jestem totalnie zmęczona, nie tylko tym co się dzieję wokół mnie ale również z braku snu.... dwa tygodnie  hard core, spałam po niecałe 4h i budzik nielitośnie dzwonił o 3:45 by wstać i zrobić kawę Romeo..... bo on taki nierozgarnięty, niewyróbka na całego...... ale dzisiaj luksus ha....będe spać do 7! Może to nic ale dla mnie wielę.... mam nadzieję, że będę wyspana pełna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »