Słowa

Wpisy zawierające słowo kluczowe słowa.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mt 8, 5-17 bierziczytaj

Słowa Jezusa niosą zdrowie tym, którzy wierzą. ...   W kruchości wiary proś. Nie jesteś godny. Jezus mówi słowo. ...   Słowem, które wypędza złe duchy i uzdrawia relacje, wprowadzaj Boga do domu, rodziny i grona bliskich osób. Dbaj o serdeczność języka, wolność słów od uszczypliwości i zbędnej ironii. Bóg pośród nas mieszka. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
,,Muszę..." Co ma Bóg do aktywności?

  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
J 16, 16-20 bierziczytaj

Słowa Jezusa dodają siły i odwagi. Tchną wielką i niezachwianą nadzieją. ...   Ilekroć dotyka cię cierpienie, pamiętaj, że to tylko chwila w porównaniu z radością wieczności z Jezusem. ...   Chrześcijanin musi być człowiekiem nadziei. Jeśli nim nie jest, jego wiara jest bardzo ułomna. Smutek przejmujący do głębi nie może cię pozbawić graniczącej z pewnością nadziei na ostateczne zwycięstwo dobra. Smutek wyznawców Chrystusa przemieni się w radość. Dbaj o radość płytką i doczesną, bo płytka i doczesna nie oznacza złej, co najwyżej niepełną. Ta w doczesności jest ważna. Dbaj o to, byś niósł bliźnim radość i uśmiech. Kiedy bliźnich przepełnia ból i smutek, trwaj przy nich, by twa obecność niosła im ukojenie. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Litera Opisy - jeszcze więcej!

"Pisz do mnie często Błahe słowa, Choćby o niczym, Albo o niczym ważnym. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moje czytanie O Sobie I nie tylko

Pierwsza ksiazka o ktorej napisze jest "Rusz dupe" Pana Jacka Wisniowskiego Przypadkiem trafłlam na YT na Pana Jacka Wisniowskiego i zaczęłam ogładać jego filmiki. W wielu kwestiach sie z Nim nie zgadzałam na poczatku,ale wiele rzeczy o których On mówi zapadają w pamieci,dają do myslenia I tak zaintrygowana jego osobą kupłlam ksiazke "Rusz dupe".  Ksiażke bardzo fajnie sie czyta, jest napisana w przystepnej formie, tematy sa bardzo ciekawe. Nawet kilka rad zaczełam stosować w moim życiu, nie wszystko jeszcze udalo mi sie zmienic, ale nie poddaje sie . Najważniejsze jest dla mnie pozytywne myślenie, większa pewność siebie i żeby nie odkładać wszystkiego na jutro. Trzeba działać teraz, bo jutra moze nie być  

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 8, 16-18 bierziczytaj

Słowa, którymi karmi cię Jezus, pomagają w stawaniu się człowiekiem radosnym, hojnym w stawaniu się uczniem Chrystusa. ...   Pan jest twym światłem. Bez Niego pogrążasz się w ciemności. Wskazuje ci Bożą wolę. Słysz Boży głos. Idź za Panem. ...   Słuchanie jest właściwą postawą wewnętrznego otwarcia. W pojęciu słuchania zawarte jest posłuszeństwo. Bez posłuszeństwa Bogu nie usłuszysz siebie ani drugiego. Dać posłuch Bogu oznacza nawrócenie, przemianę postawy wobec bliźniego i siebie, dotarcie do Boga w głębi siebie i w drugim. Zdolność usłyszenia drugiego zaczyna się w chwili, gdy zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz rady, pomocy, czyjegoś wejrzenia w życie. Bóg ucziela swych darów tym, którzy o to proszą. Prosi tylko ten, kto uznaje, że potrzebuje pomocy. Głupota jest pychą nieszukania rady u inn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Stabilna niestabilność Pronto! I have a BPD

Osoby z BPD ciężko jest znieść, ale im samym jest ze sobą jeszcze trudniej. To tysiąc porozrzucanych puzzli; myśli, uczuć, emocji, zachowań, które jakoś musimy w sobie ułożyć. Po woli, małymi kroczkami. To labirynt, z którego - moim zdaniem - samemu nie da się wyjść. Najbardziej uciążliwe jest to, że nigdy sam/sama do końca nie wiesz, czy to co robisz lub myślisz jest prawidłowe względem ogólnie przyjętych norm, czy jest prawidłowe względem siebie? Ostatnio spotkałam się z krytyką, kiedy opowiedziałam o tym co mam w głowie ( borderline ). To ogromnie dołujące, gdy próbujesz komuś uzmysłowić i pokazać kawałek świata widziany Twoimi oczami a słyszysz, że to coś, co sobie wkręcasz, że jesteś "miękka". Cóż, z tym też trzeba się liczyć. Coś, co jest dla Nas obce zazwyczaj wydaje Nam się straszne, niepewne, niechciane. Szkoda, że nadal tak mało ludzi wie, że z tym zaburzeniem przede wszystkim można NORMALNIE żyć. Wychodzę z założenia, że wole być człowiekiem z wykrytym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
smutne wody Kreślenie po umyśle

Stawiam cichutkie kroki spływających łez,  Czas, aby morze słonych myśli zastąpił ich kres. Kręcą sie wokół rozmytej postaci, A człowiek, jak utopiec dech traci zderza się rozsądek z sercem falami, złożonych, niepowołanych do życia słów chce wywołać sztorm, zatopić statki zdań, nadać im bieg i kierunek.  Jak pstruknięnie Posejdona, burza ustaje Wystarczyło tylko stanąć wyżej i spojrzeć jak marne rzeki liter układających się w wartki nurt, mogą zatopić i siebie.      

Zobacz cały wpis na blogu »
J 14, 27-31 bierziczytaj

Słowa Jezusa zostawiają światło w tobie. ...   Jezus jest stale z tobą obecny. Sercem bądź wdzięczny za dar Bożego pokoju. Duch Święty utwierdza cię w pewności udziału w Bożym zwycięstwie nad władcą świata. ...   Pokój wewnętrzny, pokój w sobie osiąga się dzięki autentyczności, prawdzie, posłuszeństwo wobec Boga, aktywnej realizacji powołania i wytrwałemu dążeniu do celu. Daje zadowolenie, pogodę ducha i umiejętność wznoszenia się ponad codzienność, nawet w sprawach trudnych. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
J 8, 21-30 bierziczytaj

Słowa Jezusa wpływają na życie. Wierz w Niego. ...   Otwieraj oczy. Patrz na Jezusa wywyższonego na Krzyżu. Przebijaj się przez śmiertelność ludzkiej natury. Dostrzegaj, że Jezus jest Bogiem, Zbawcą. ...   Dokonuj dzieła Bożego w absolutnej jedności z Ojcem. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez tytułu Rwandakigalibantu, czyli przepływ mojego umysłu.

Właśnie okazało się, że coś co pisałem przez dłuższy czas się nie zapisało/zniknęło/odeszło w niebyt...  nie wiem, nie ma tego w każdym razie streszczając: Pamiętaj, że... no to gratuluję, zapomniałeś   wystarczy żebyś tu więcej nie zaglądał?

Zobacz cały wpis na blogu »
wypowiedź Między rozumem a sercem

Każdy powinien mieć coś do powiedzenia . Nie ważne czy umie to obrać w słowa. Czy może wstydzi się i gubi w swojej wypowiedzi. Ważne ,że próbuje przekazać innym swoje zdanie. Nie dostosowuje się do większości i ich pustych przekazów. Najgorzej jest jednak gdy umiemy i nie wstydzimy się wypowiedzieć,  jednak nie mamy nic do powiedzenia.  Tak więc za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
gaduła

Działa, więc piszę:) Da dam, wstążka nadcięta. Wielkimi nożycami. Odnośnie kaczek to w Naszym pięknym kraju to porównanie niestety ma złe konotacje. A tyle fajnych kaczek było w moim dzieciństwie : cały Kaczogród, Kaczor Duffy... ech... Ale żarty żartami a tu już wieczór, a to oznacza, że jeszcze tylko parę godzin i magiczna liczba się pojawi. dwa razy jedenaście. osiemnaście plus cztery. czterdzieści cztery podzielone na dwa. trochę strach. trochę bojś. Dziś już wiem, że to tak naprawdę bez znaczenia. Ale i tak punkty takie graniczne jednak do wyobraźni przemawiają. Nie mogę uwierzy, ze to już rok minął! Ale patrząc z perspektywy listopadowej. Pomimo i dzięki. Był to dobry rok. Uczuciowy i emocjonalny co prawda, ale pełen wrażeń;) ileż dobrych filmów, a ileż wspaniałej muzyki, że głowa mała. Więc tak a pro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kocham - ile to słowo jest warte ?? Głębia Dnia

Dziś krótko, ale chciałem napisać to co myślę o dzisiejszym znaczeniu słowa KOCHAM.(Nie potrafię się dziś skoncentrować, może dlatego tak krótko i bez większych wniosków, ale kiedyś wrócę do tego tematu i rozwinę go bardziej)-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Słowo KOCHAM w różnych kulturach ma różną wartość, ale w każdej to samo znaczenie. Począwszy od Kocham, które jest równoznaczne z oświadczynami, kończąc na zdeptaniu znaczenia tego słowa... Kiedyś w Europie słowo to miało wielkie znaczenie, dziś jest często nadużywane - słowo jak każde inne. Wręcz czasem w związku nie wypada powiedzieć Bardzo Cię Lubię, bo druga strona mogła by się obrazić. Dziś bardzo często słowo KOCHAM jest równoważne z "Bardzo Cię Lubię". A wszystko to przez dzisiejszy tryb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
słowa - czyny - konsekwencje nowy

Praktycznie nie spałem całą noc. Od rana sporo pracy. Najpierw przejrzeliśmy jeszcze raz wyjaśnienia zamówień z grudnia i napisaliśmy mail. Wreszcie rozłożyliśmy zwroty. Mase faktur dziś do roboty - skończyliśmy o 16:00. Inwentaryzacja. Wróciłem do domu o 18:30 Spytałem Rafała dlaczego jest ze mną. Przeciez nie mam kasy , nie jestem misiowaty i mam f..., który nie pasuje do d.... Odpowiedział , że mnie kocha i , że to nie było o mnie. Mariusz też tak powiedział. Powiedziałem , że ma się spakować i jeszce dziś o 22:44 lub jutro rano jechać. Czuję się głupio i źle mi z tym. Nie wiem co mam robić. chciałbym mu dać tzw. 2gą szansę , ale boję się , że mnie wykorzystuje. Że wcześniej czy później i tak zostawi.

Zobacz cały wpis na blogu »