Sąd

Wpisy zawierające słowo kluczowe sąd.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

7... AKT II "Chciwość" Gawędy me.

-Jak się Pani nazywa? - zapytał męski niski głos. -A... Avi, znaczy Avilla – z niepewnością odpowiedzia młoda kobieta. -Co masz na swoją obronę? -Ja, nie wiem naprawdę...- z płaczem w oczach odparła Avi.   Ale zacznijmy od początku... -Jest piękna! Cała mama – z miłością w oczach rzekł Joe. -Jakby nie patrzeć ma po tobie oczy. - zmęczona odparła Mia -Jak damy jej na imię?- zapytał mężczyzna z ciekawością w głosie. -Avi... Avilla... - gasnącym głosem rzekła kobieta której oczy zaczęły się zamykać. -Kochanie?! Skarbie?! Halo! Lekarz! Coś się dzieje z moją żona! Do sali wbiegły dwie pielęgniarki i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 13, 47-53 bierziczytaj

Sąd nad złowionymi.  Dobrzy złożeni w naczynia mieszkań niebieskich. ...    Bóg zaprasza cię do życia z sobą, które nie ma końca.  Boża łaska wspiera cię w codzienności.  Zawsze odpowiadaj na Boże zaproszenie. ...    Każdy będzie sądzony na podstawie swych czynów.  Słuchaj Jezusa i ufaj Jego Ewangelii. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozwód cywilny Rozwody

W poniższym artykule znajdują się wskazówki odnośnie rozwodu cywilnego.   Pierwszym krokiem jest oczywiście sformułowanie i wniesienie do sądu pozwu o rozwód. Pozew o rozwód należy skierować do właściwego sądu, czyli do Sądu Okręgowego. Sprawę rozpatrywać będzie jeden sędzia i dwóch ławników. Należy też wiedzieć, że od pozwu pobierana jest opłata w wysokości 600 złotych.   Jeśli już złożymy wniosek w odpowiedniej instancji to potrzebne będą jeszcze następujące dokumenty: odpis skrócony aktu małżeństwa, odpis skrócony aktu urodzenia dzieci (jeśli powódka i pozwany mają dzieci). Do pozwu należy też dołączyć wszelkie dowody, które mogą wnieść coś do rozprawy, należy też wskazać świadków i okoliczności, o których będą zeznawać. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Porady prawne - warto z nich korzystać Porady prawne

Problemy prawne mogą spotkać każdego z nas. Oczywiście w większości przypadków nie chodzi o problemy z prawem karnym, oprócz niego istnieje również prawo rodzinne, cywilne, handlowe. Bez względu na to, jakiego rodzaju problemy prawne będziemy mieć, warto rozwiązywać je szybko i skutecznie. Aby tak się stało, nie warto decydować się tylko na samodzielne działania. Jeśli ktoś nie miał z prawem do czynienia wcześniej, najprawdopodobniej nie poradzi sobie z przepisami prawnymi i procedurami. Między innymi dlatego, warto korzystać z porad prawnych. Porady prawne udzielane są najczęściej odpłatnie, warto jednak zapłacić i uzyskać informacje o sposobie rozwiązania naszego problemu, od profesjonalisty. Podsumowując. Jeśli mamy problemy natury prawnej, nie szukajmy na siłę oszczędności - udajmy się do dobrego prawnika. Opłata za poradę nie będzie zaporowa, nie będzie też znacznym uszczupleniem budżetu domowego. Warto więc się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tak jest Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Jezus Chrystus

 Tak jest 28. Tak jest, tak było i tak będzie, gdy odpadnie wszystko od ducha i zabłyśnie jak znicz ognisty, wtedy będzie czysty, a teraz dąży do tego. Nowe wartości się liczą, stare przegniły, we wzlocie przeszkadzały. W używkach; alkoholu, narkotykach, związkach rodzinnych czy pętach małżeńskich znajdziecie stare graty wasze z życia poprzedniego. Aby do nowego zmierzać, strych i piwnicę, cały dom czas odświeżać, pozbyć się bagażu śnieżnym kurzem zawianego, leżą już tam od wieków i jak choroby bez leczenia niczym rany ropieją, dając odór wielki, że przyciąga ciemnych, jak bagno. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PISZĘ O LUDZKICH DĄŻENIACH, KTÓRE DOPROWADZĄ WAS DO ZGUBY Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

PISZĘ O LUDZKICH DĄŻENIACH, KTÓRE DOPROWADZĄ WAS DO ZGUBY 257. I nic wam nie pomoże, gdyż nie posiadacie zdolności do korzystania z łaski podawanych wam objawień nowych ze Światła. Dopiero, gdy wszystko się zestarzeje i zatraci przypominacie sobie o wszystkim, lecz już jest za późno, stoicie już na krawędzi przepaści. Swoim nierozważnym życiem ziemskim, swoimi wyborami chę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JAKI JESTEŚ? Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

JAKI JESTEŚ? 85. Takie pytanie; jaki jestem? powinien zadawać każdego dnia sobie ludzki twór. Powinno mu to pomagać w odnalezieniu Prawdy i podążaniu tą drogą. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CZAS WRACAĆ Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

CZAS WRACAĆ 203. Do gry staje najważniejsza figura: sługa Boży, nowe rozdanie i nadanie nowego tempa, pulsu! Kto na szachownicy zajmie odpowiednie pole i opowie się po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ŚMIERĆ DOOKOŁA WOŁA Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

ŚMIERĆ DOOKOŁA WOŁA 195. Gdy ktoś z ziemskich ludzi na Światło się nie otworzy, Śmierć, wierny sługa Boży, mu pomoże, otrze się o niego lub kosą go wspomoże. Śmierć mieszka w Polsce przy mnie Synu Bożym, skrzętnie korzysta z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CZASY OSTATECZNE Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

CZASY OSTATECZNE 193. Obecnie dobiegają końca, to jak wiecie naturalny proces rozkładu wszystkiego, co w materii osiągnęło najwyższą dojrzałość. Oprócz materii rozkłada się również wszystko, c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
COKOLWIEK SIĘ WYDARZA... Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

COKOLWIEK SIĘ WYDARZA... 75. Cokolwiek się wydarza jest zawarte w Słowie Pana, w Prawie się zawiera, obdarowuje lub obciąża ziemskiego człowieka. Każdy, bez wyjątku narastającemu ciśnieniu Światła jest poddawany, albo przyjmie zwiększoną siłę i ją przetworzy, albo się rozłoży. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NADCHODZĄCE WYDARZENIA Jezus Chrystus, Syn Boży, Graal na Ziemi

NADCHODZĄCE WYDARZENIA 6. Przeorają wam świadomość dzienną, a wasz duch wstrząśnięty będzie, rozedrgany trząsł się pod naporem przeżyć. Przecież jesteście już tak długo zamknięci, że Bożego zawołania Świętego Graala już nie chcecie słuchać. Wy świadomie, rozumowo się zamykacie na duchowy przekaz. To takie oczywiste, że to wasz wina, więc nie zdziwicie się pewnie, że w przeżyciach wewnętrznych opartych na wydarzeniach ziemskich zostaniecie celnie i skutecznie poruszeni. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DOOKOŁA WSZYSTKO O POMSTĘ WOŁA! Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

DOOKOŁA WSZYSTKO O POMSTĘ WOŁA! 68. Zahamuj człowieku i zobacz życie swoje, co w nim słychać, gdzie sens i logika oraz twoja konsekwencja!? Rozwój człowieka zanika, na ziemi śmierć cię tylko czeka, żadne wieczne życie, brak takiego pojęcia, wykreślono takie pojęcie z twojego słownika! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »