Rehabilitacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe rehabilitacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rodzaje wózków inwalidzkich Powrót do zdrowia

W dzisiejszych czasach wózki inwalidzkie są dużo bardziej zaawansowane niż dawniej, umożliwiają one osobie niepełnosprawnej w pełni samodzielne życie. Są one dostosowywane specjalnie pod styl życia chorego, dzięki czemu nie musi on rezygnować ze swoich zainteresowań. Jakie modele wózków inwalidzkich znajdują się na rynku?   Typy wózków   Pierwszym podziałem wózków jest ich podział ze względy na napęd. Najpopularniejsze w szpitalach wózki standardowe są poruszane siłą rąk osoby niepełnosprawnej lub opiekuna. Drugim typem są wózki elektryczne, które pozwolą na poruszanie wózkiem bez wysiłku pacjenta ani opiekuna. Innym podziałem jest podział ze względu na konstrukcję. Wózki standardowe są spotykane w szpitalach, są ciężkie i są zbudowane ze stali lub aluminium. Modele aktywne są lekkie i mocne, wykonane z aluminium dla osób aktywnych. Wózki stabilizujące są przeznaczon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Od czego tu zacząć.... Dla seniora

Od kilku lat zajmuję się  pracą na rzecz seniorów i osób chorych.   

Zobacz cały wpis na blogu »
Poważne złamania i ich leczenie Żyjemy zdrowo

Sport bez wątpienia może mieć niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie i z pewnością przyzna to każdy, kto ma z nim na co dzień do czynienia. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że podczas wykonywania wszelkich ćwiczeń nie obejdzie się bez konieczności zachowania odpowiedniego poziomu ostrożności. W przeciwnym razie możemy bowiem narażać się na różnego rodzaju urazy i kontuzje, które szczególnie mogą występować podczas różnorakich sportów zespołowych. Długotrwała rehabilitacja W wielu przypadkach urazy te mogą być bardzo poważne i ich leczenie i rehabilitacja mogą trwać przez długie miesiące. Dobrym przykładem są tutaj złamania, które należą do jednych z najtrudniejszych do wyleczenia urazów. To właśnie w ich przypadku będziemy musieli podjąć się też długotrwałego procesu rehabilitacj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zapewnić odpowiednie warunki osobie chorej Żyjemy zdrowo

Rehabilitacja to według wielu osób najważniejszy etap leczenia. Z tego właśnie powodu powinniśmy zadbać o to, by zawsze była ona przeprowadzana w sposób jak najbardziej dokładny, szczególnie jeśli dotyczy to bliskiej nam osoby. Zawsze chcemy bowiem dbać o to, by posiadała ona jak najlepsze warunki. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja może w znaczącym stopniu przyspieszać wszystko i sprawi, że dana osoba będzie mogła powrócić do pełni sił. Łóżko rehabilitacyjne Czasami jednak zdarza się tak, że dana osoba ma bardzo małe szanse na powrót do zdrowia i jest praktycznie przykuta do łóżka. Zwyczajne łóżko nie będzie jednak sprawdzać się w tym przypadku najlepiej i zdecydowanie lepszym pomysłem jest przede wszystkim zadbanie o łózko. Je (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wypadki i rehabilitacja powypadkowa Żyjemy zdrowo

W dzisiejszych czasach bardzo często narażeni jesteśmy na różnego rodzaju niebezpieczeństwa i zagrożenia. Prawda jest jednak taka, że często nie zdajemy sobie z nich całkowicie sprawy. Wszystko staje się jeszcze groźniejsze w momencie, gdy uważamy że nic złego nie może nam się przydarzyć. W takim przypadku tracimy przede wszystkim czujność, co może okazać się czymś niezwykle niebezpiecznym, ponieważ nie będziemy zwracać uwagi na to, co dzieje się wokół nas. Konsekwencje wypadków Wypadki i inne zdarzenia mogące powodować spore problemy ze zdrowiem to obecnie coś, co dzieje się niemalże każdego dnia. Nigdy nie możemy mieć pewności, że akurat w danym dniu nic nam się nie przydarzy, więc zawsze powinniśmy zachowywać odpowiednią ostrożność. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre wypadki mogą mieć ogromne (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kontuzje i ich rehabilitacja Powrót do zdrowia

Różnego rodzaju urazy i kontuzje to w dzisiejszych czasach naprawdę spory problem, który dotyczy nie tylko osób uprawiających regularnie sport. W wielu przypadkach może bowiem zdarzyć się tak, że dana osoba dozna urazu podczas zwyczajnego schodzenia ze schodów. Sytuacji tego typu jest naprawdę wiele, więc z tego powodu w każdym przypadku powinniśmy przede wszystkim zachować szczególną ostrożność. W przeciwnym razie może okazać się, że doznamy jakiegoś urazu, który będzie bardzo utrudniał nasze codzienne życie. Złamania Leczenie wszelkiego rodzaju złamań to coś, co stanowi zdecydowanie najwięcej problemów. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, że w wielu przypadkach będziemy musieli liczyć się z bardzo długim procesem leczenia i rehabilitacji. Szczególnie ten drugi etap jest niezwykle ważny, ponieważ to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak polepszyć stan zdrowia starszej osoby? Trochę informacji na temat opieki seniora

Starsi ludzie często potrzebują troski i pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności. Odrębną sprawą są wciąż nawracające kłopoty ze zdrowiem, które objawiają się w jesieni życia. W jaki sposób pomóc naszej bliskiej osobie w zaawansowanym wieku walczyć z uporczywymi przypadłościami? Bóle pleców, bóle kończyn dolnych i górnych, bóle głowy i szyi, problemy z koordynacją ruchową – to najczęstsze przypadłości, które pojawiają się u osób będących w późnym wieku. Przyjmowanie lekarstw okazuje się w wielu przypadkach niewystarczające, konieczne są specjalistyczne zabiegi, takie jak ćwiczenia rehabilitacyjne wykonywane w asyście wykwalifikowanej osoby czy też lecznicze masaże. Radom ma na swojej mapie doświadczone firmy, które zajmują się szeroko pojętą rehabilitacją osób starszych, w tym przeprowadzaniem masaży. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ryzyko kontuzji w sporcie Powrót do zdrowia

Sport w wielu przypadkach bez wątpienia może mieć niesamowicie korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest to coś, na co warto poświęcać co najmniej kilka godzin w tygodniu, ponieważ dzięki temu możemy mieć pewność, że po jakimś czasie nasz organizm z pewnością będzie funkcjonował o wiele lepiej. Należy jednak pamiętać, że przy niemalże każdej aktywności fizycznej musimy zachować odpowiednią ostrożność. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że praktycznie zawsze narażeni możemy być na wszelkiego rodzaju kontuzje i problemy mięśniowe. Rehabilitacja Złamania, problemy ze stawami oraz mięśniami mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie i w każdym przypadku powinniśmy unikać ich za wszelką cenę. Niektóre z tego typu problemów mogą bowiem spowodować, że już nigdy nie powrócimy do danego sportu, a jest to sytuacja, której każdy z nas chce bez wątpienia uniknąć. Nie można zapominać też o tym, że leczenie tego typu problemu może być niezwykle trudn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Istota rehabilitacji chorego Powrót do zdrowia

Wszelkiego rodzaju choroby oraz wypadki mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia. Wówczas bardzo ważne jest leczenie, ponieważ w skrajnych sytuacjach może ono stanowić o życiu lub śmierci danej osoby. Podjęcie takich zadań odpowiednio szybko jest również konieczne, by uchronić poszkodowanego od wielu powikłań i konsekwencji związanych z chorobą czy też uszkodzeniem danej kończyny lub organu podczas wypadku. Ważny etap leczenia Leczenie jest niezwykle istotne i pozwala na ustabilizowanie stanu danej osoby, lecz tak naprawdę najważniejszym jego etapem jest proces rehabilitacji. To właśnie ona jest bowiem w stanie sprawić, że pacjent powróci do zdrowia całkowicie lub chociaż częściowo. Ważny jest w tym przypadku również czas w którym rehabilitacja zostaje podjęta. Należy zadbać o to, by odbyła się ona jak najszybciej, bowiem zwlekanie może być bardzo niekorzystne w tym przypadku. Dodatkową korzyścią będzie, jeśli może odbywać (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Materace przeciwodleżynowe Powrót do zdrowia

  p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; } Dzisiejszy rozwój technologii powoduje, że choroby które niegdyś były nieuleczalne, możemy obecnie pokonać, a nawet najcięższy wypadek nie musi oznaczać spędzenia reszty życia na wózku. To coś co zdecydowanie jest ogromnym plusem, ponieważ daje nadzieje wielu ludziom. Leczenie to jeden z najważniejszych elementów, lecz czasem zdarza się tak, że i to może nie wystarczyć. Wówczas niezbędna będzie odpowiednia rehabilitacja. Odleżyny Osoby które są w śpiączce, często mogą cierpieć z powodu odleżyn powstających na skutek długotrwałego leżenia w jednej pozycji. Materac przeciwodleżynowy to coś co świetnie sprawdzi się w takim przypadku. Pozwoli on zapobiegać wszelkim odleżynom, któ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rehabilitacja chorego Powrót do zdrowia

  p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }   Leczenie osób, które przeżyły wypadek lub odbyły ciężką chorobę może być bardzo długotrwałe i skomplikowane. Ciało długo powraca do swojego poprzedniego stanu, a całkowity powrót do normy, w wielu przypadkach jest niemożliwy. Z tego względu, jednym z najważniejszych etapów leczenia jest rehabilitacja. Ważne by odbywała się ona jak najszybciej, ponieważ zwlekanie z leczeniem może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie. Odpowiednie leczenie w połączeniu z rehabilitacją może znacznie pomóc danej osobie powrócić jej do dobrej formy. Warunki domowe Długotrwałe spędzanie czasu w szpitalu może być dla wielu osób przytłaczające. To z pewnością nie jest najlepszy sposób na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niemal każdego dnia jesteśmy świadkami dodatkowych ludzkich tragedii. Ośrodek leczenia uzależnień

W pewnej mierze na co dzień jesteśmy świadkami następnych ludzkich tragedii, których przyczyną był alkohol. Każdy długi weekend, świąteczne wyjazdy zbierają na drogach mordercze żniwo. Setki rannych, dziesiątki zabitych - to tragedie wywoływane przez pijanych kierowców. Familie patologiczne, gdzie trunek rządzi w domu - nieszczęśliwe dzieci rodzicieli alkoholików, pozostawione same sobie. Uzależnienie od alkoholu przychodzi bardzo błyskawicznie, co potwierdza ośrodek terapii uzależnień. Zaczyna się od jednego kieliszka, później są następne. Każdy posiada własną tolerancję na alkohol. U jednego problem pojawia się prędzej, u innego następnie, ale nie ma od niego ucieczki. Pojawiają się życiowe problemy, kłopoty, a ich rozwiązanie zauważane jest z nadzieją w następnej butelce. Nic o wiele bardziej złudnego. O ile alkoholik otoczony jest kochającą rodziną widzącą problem, sprawa może mieć szczę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Materac zamiast kolejnej tabletki wszystko o materacu

Z bólem kręgosłupa obecnie borykają się coraz to młodsze osoby. Wpływ na to ma wiele czynników, począwszy już od najmłodszych lat kiedy to dzieci maszerują do szkoły z plecaka większymi i cięższymi od nich samych. W pracy, szczególnie biurowej przy monitorze czy przy kasie w markecie nie możemy zwykle przyjąć pozycji wygodnej dla kręgosłupa i przez kilka godzin narażamy go na zbyt duże i niewłaściwie rozłożone obciążenia. Osoby w wieku podeszłym to już praktycznie norma, iż skarżą się na bóle kręgosłupa. Może to nie wynikać nie tylko z różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa ale i z fizjologii czy anatomii, która z wiekiem nieubłagalnie ulega zmienia i to wcale nie na naszą korzyść. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rehabilitacja ortopedia i rehabilitacja

Wraz z rozwojem medycyny i techniki rozwija się rynek sprzętu medycznego. Za pomocą różnych urządzeń lekarze w sposób łatwiejszy i dogodniejszy potrafią zdiagnozować pacjenta czy też zapobiec groźnej chorobie robiąc badania okresowe takie jak na przykład EKG, tomografia oraz okresowa morfologia. Nikt z nas nie wyobraża sobie dziś leczenia pacjenta po wypadku samochodowym bez zrobienia mu w pierwszej kolejności prześwietlenia rentgenowskiego i podstawowych badań krwi z rozmazem. Już w 1973 roku pojawił się pierwszy aparat do tomografii całego ciała, dzięki któremu można oglądać poszczególne ludzkie organy bez chirurgicznej ingerencji w ciało człowieka. Sprzęt medyczny możemy podzielić na kilka głównych grup. Przede wszystkim jest to sprzęt diagnostyczny m.in. ciśnieniomierze, termometry, stetoskopy, aparaty EKG, USG ale również sprzęt rehabilitacyjny, w skład którego wchodzą stoły do masażu, ku (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez tytułu

Rehabilitacja, pojęcie i definicja. Rehabilitacja (łac. re - znów, na nowo, przeciw; habilis - sprawny, należyty, stosowny) stała się nieodzowną składową rozwoju socjalnego każdego nowoczesnego kraju. Medyczny aspekt tego zagadnienia wysunął się na plan pierwszy. Rozwój metod diagnostycznych i leczniczych powoduje ratowanie życia i zdrowia w przypadkach bardzo trudnych, które jeszcze niedawno kończyły się śmiertelnie. Jednak nie zawsze udaje się w pełni przywrócić wszystkie funkcje człowieka do stanu wyjściowego. Coraz to większe grupy osób czasowo lub stale niepełnosprawnych stały się motorem dla rozwoju nowocześnie rozumianej rehabilitacji. Twórcami współczesnego, polskiego modelu rehabilitacji byli Profesorowie Wiktor Dega i Marian Weiss. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »