Rehabilitacja po złamaniach

Wpisy zawierające słowo kluczowe rehabilitacja po złamaniach.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Leczenie złamań kręgosłupa 01-Rehabilitacja po wypadkach

  Najczęstszym powodem powstania urazów piersiowego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa są wypadki samochodowe, potrącenia pieszych i upadki z dużych wysokości. Najliczniejszą grupę osób cierpiących na dolegliwości związane ze urazami i złamaniem kręgosłupa stanowią osoby, które nie ukończyły 40-stego roku życia. Konsekwencją złamań kręgosłupa jest bardzo często uraz rdzenia kręgowego, który w wielu przypadkach prowadzi do zaburzeń neurologicznych. Leczenie urazów kręgosłupa składa sie zazwyczaj z trzech podstawowych etapów obejmują one leczenie ortopedyczne i neurologiczne, farmakologiczne oraz działania rehabilitacyjne mające na celu poprawę sprawności poszkodowanego. Urazom kręgosłupa i rdzenia kręgowego towarzyszą silne bóle konieczne jest więc leczenie pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Masaż leczniczy i Jonoforeza 1-Rechabilitacja po wypadkach

Najbardziej popularnym powszechnym sposobem na rehabilitację układu ruchowego jest masaż leczniczy. Po wszelkiego typy urazach i złamaniach pacjenta spotykają różnego rodzaju powikłania i trudności. Bóle po złamaniu kończyn, złamaniu kręgosłupa, obojczyka lub miednicy często są nie do wytrzymania. Masaż jest to najstarszy zabieg fizjoterapeutyczny poprawia nie tylko stan fizyczny, ale i psychiczny. Masaż leczniczy jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, głównie pod postacią ucisku na tkanki, ma zawsze na celu wywołanie odpowiednich impulsów w ciele poszkodowanego. Rehabilitacja masażem leczniczym może być wykonywana: ręcznie, przy użyciu odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego, lub w połączeniu obydwu technik. Jak masaż leczniczy pomaga w urazach kręgosłup (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O rehabilitaci ogólnie 1-Rechabilitacja po wypadkach

Według Prawa polskiego:„Rehabilitacja osób niepełnosprawnych oznacza zespół działań, w szczególności organizacyjnych, leczniczych, psychologicznych, technicznych, szkoleniowych, edukacyjnych i społecznych zmierzających do osiągnięcia, przy aktywnym udziale tych osób, możliwie najwyższego poziomu ich funkcjonowania, jakości życia i integracji społecznej”. (Dz.U. art. 7 z 27 sierpnia 1997r.). Rehabilitacja ma również na celu zapewnienie normalnego funkcjonowania osobom, które doznały różnego typu urazów w wypadkach. Wszelkie złamania kończyn, złamania kręgosłupa lub żeber są najpowszechniejszą konsekwencją wypadków. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że nawet w w razie złamania ręki w wielu przypadkach konieczna jest rehabilitacja lub fizjoterapia. Pierwsza pomoc przy złamaniach polega na unieruchomieniu złamanej kości oraz dwóch s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »