Red

Wpisy zawierające słowo kluczowe red.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

ferrari f40 lego-chatka

To moja ostatnia praca. Małe, eleganckie ferrari f40 ze świetną sylwetką. Kolejny raz użyłem wrotki tym razem jako wydech.

Zobacz cały wpis na blogu »
Refleksji cd. ;-) My Mandriva

Co do wspólnego pakiety na Linuksie myślałem o RPM - preferowany przez Linux Standard Base. Wzorcem dla innych dystrybucji miałby być Red Hat Enterprise Linux. Od razu jednak nasuwa się myśl, że to rozwiazanie było by nie do przyjęcia przez uzytkowników dystrybucji Debianowych (raczej ze względu przyzwyczajenia a nie ze wzlędów technologicznych). Trudne też było by przekonać developerów dystrybucji tj. Mandriva, PCLinuxOSa czy openSUSE do słuszności moich racji. Pomysł raczej nie realny. Potem pomyślałem o tym ażeby namawiać twórców oprogramowania do wydawania pakietów dla Debiana, RHELa i Slackware'a. Jednak to chyba też nie skłoniło by np. Mandrivy do kompatybilności z RHEL/CentOSem. Wpadłem więc na inny pomysł. Chciałbym w najbliższej przyszłości reaktywować moją stronę http://www.linux.ocom.pl. Zbudować dział z oprogramowaniem. Tam umieścić pakiety dla róznych dystrybucji. Chciałbym znaleźć "packerów" dla różnych dystrybucji, nawiąza (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kompatybilność dystrybucji w Linuksie. My Mandriva

W ostatnim czasie w świecie pingwina pojawił się temat przyszłości Linuksa na desktopach. Niektórzy wątpią w tą możliwość - ja nie. Pojawiają się słowa krytyki i w wielu przypadkach nie są one bezpodstawne. W poszczególnych dystrybucjach mamy doczynienia z repozytoriami - mniej lub bardziej obszernymi. Znajdują się w nich najbardziej popularne programy. Ale co gdy potrzebujemy programu, którego nie ma w oficjalnym repozytorium. Sam miałem taką sytuację nie raz. Sytacja pierwsza to menedżer profili dla Kadu - Qaduzer. Był mi potrzebny przy wdrażaniu Linuksa w mojej rodzinie (udało się ;-) ). Niestety na stronie była paczka dla Ubuntu i źródła, w repozytorium Mandrivy niestety tego programu nie było. Nie dałem rady skompilować (teraz wiem dlaczego, lecz wczesniej nie wiedziałem :-/ ). Skończyło by się nie fajnie, gdyby nie Alien. W tym przypadku nawet się spisał i wyszło oki. Drugi przypadek to wtyczka AQQ dla Pidgina. Sytuacja taka jak wyżej. Alien przerobił paczke deb. Zainstalo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Marzenie o Wolności Alcatraz zwycięzcą 4. Konkursu Lotów Red Bull! Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

  Triumf kreatywności i pozytywnej energii pomnożony przez 43! Tyle genialnych ekip z całej Polski rywalizowało na poznańskiej Malcie podczas 4. Konkursu Lotów Red Bull.   W glorii sławy wyjechała drużyna Marzenie o Wolności Alcatraz, miejsce drugie wywalczyła ekipa Latający Holender. Na trzecim stopniu podium stanęli lotnicy, którzy startowali na Latającym Patafianie. Zmaganiom konstruktorów kibicowało na terenie imprezy 60 tys. fanów wysokich lotów. Przez czas trwania konkursu na terenie Malty pojawiło się aż 200 tys. osób!   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niech nasi polecą najdalej! Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

  Przyjedź i kibicuj drużynom ze swojego regionu. Rywalizacja kreatywnych konstruktorów w ramach 4. Konkursu Lotów Red Bull już 1 czerwca na poznańskiej Malcie. Wstęp wolny!   4. Konkurs Lotów Red Bull odbędzie się w najbliższą niedzielę, ale od kilku tygodni wiadomo, że impreza będzie rekordowa. Po raz pierwszy w historii ilość zgłoszeń przekroczyła tysiąc! Z całej Polski nadesłano 414 kreatywnych projektów machin latających, spośród których wybrano 46 najoryginalniejszych projektów.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »