Radca prawny

Wpisy zawierające słowo kluczowe radca prawny.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Powód, dla którego wahasz się przed uzyskaniem wymaganej pomocy prawnej dlafinansow

Wiele osób skorzystałoby z pomocy prawnej mniej więcej raz w roku. Niestety, większość ludzi nie szuka porady prawnej, gdy takie sytuacje się pojawiają.   W latach 2001-2002 American Bar Association zleciło przeprowadzenie przez Leo J. Shapior & Associates badania opinii publicznej na temat prawników. Badanie to zawierało kilka interesujących wniosków, które mogą pomóc nam zrozumieć przyczyny niechęci typowej osoby do skorzystania z pomocy prawnej.   Badanie wykazało, że większość Amerykanów uważa, że ​​prawnicy są w stanie poruszać się po złożonym systemie prawnym, a większość osób, które miały doświadczenie z prawnikami, była zadowolona z otrzymanej usługi. Niemniej jednak wielu Amerykanów uważa, że ​​prawnicy mogą być materialistyczni, a nawet nieuczciwi. Amerykanie nie czują się swobodnie ze skojarzeniami prawników z politykami, sądami i wielkim biznesem. Uważają również, że zaw&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Radca prawny wyjaśnia koszty sprawy o zadośćuczynienie z tytułu błędu medycznego Odszkodowanie dlaczego warto skorzystać z usług radcy prawnego

W przypadku dochodzenia roszczeń z tytułu szkody doznanej w skutek błędu medycznego na drodze sądowej, należy liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów sądowych. Poszkodowany będzie zobowiązany zapłacić opłatę sądową, a także ponieść wydatki postępowania, w szczególności zaliczkę na biegłego.  Radca prawny wyjasnia jaka jest wysokość opłaty Składając pozew o odszkodowanie lub zadośćuczynienie z tytułu szkody doznanej na skutek błędu medycznego należy uiścić od niego opłatę. Dotychczas opłata sądowa wynosiła 5% wartości przedmiotu sporu, jednak nie mniej niż 30 zł i nie więcej niż 100.000 zł wartości dochodzonej kwoty. Przykładowo dochodząc odszkodowania i zadośćuczynienia za błąd medyczny na łączną kwotę 50.000 zł, należało wnieść opłatę o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny za granicą Odszkodowanie dlaczego warto skorzystać z usług radcy prawnego

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny za granicą Z roku na rok obserwujemy wzrost liczby spraw o odszkodowanie w wypadkach komunikacyjnych, które miały miejsce za granicę. Czy wypadek na wakacjach w odległym kraju uniemożliwi mi uzyskanie odszkodowania? – takie pytanie pojawia się w głowach wielu zainteresowanych. Likwidacja szkody z ubezpieczenia obowiązkowego OC sprawcy wypadku, do którego doszło za granicą, nie powinna być problemem, jeżeli sprawa zostanie powierzona profesjonalistom.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Radcowie prawni mogą informować w internecie o swojej dzialalności radca-prawny-warszawa

Dzisiejszy wpis będzie dotyczył nieco innego tematu, pośrednio związanego ze stosowaniem prawa, a mianowicie możliwości informowania przez radców prawnych o swojej działalności. Kodeks etyki radców prawnych zabrania reklamowania swoich usług. Zapewne ma to na celu zapobiegnięcie skakaniu sobie do gardeł przez osoby wykonujące tą profesję lub zapobiegnięciu pojawianiu się milionów kolorowych spotów reklamowych. Jest w tym sporo racji. Zawód ten opiera się głównie na zaufaniu klienta do radcy prawnego lub kancelarii. Takie zaufanie czasami budowane jest latami.   Patrząc z tej strony widać, że takie reklamy dużo i tak by nie dały. Z drugiej jednak strony jest cała rzesza klientów niezrzeszonych czyli takich, które nie wybrały jeszcze kancelarii czy radcy prawnego na swo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Działamy sami, czy idziemy do kanclearii radca prawny

Odpowiedź na powyższe pytanie zależy z pewnością od wielu okoliczności. Podając przykładem może to być skomplikowanie sprawy, istotność sprawy, wiedza i kompetencje zainteresowanego, zamożność zainteresowanego, dostępność prawnik itp. itd. Z pewnością większość osób zadając sobie takie pytanie rozważy w szczególności aspekt ekonomiczny skorzystania z usług kancelarii prawnej, w tym w szczególności, czy wydatek na pomoc przełoży się na stosowną korzyść. Istotną kwestią wydaje się sama świadomość prawna osoby zainteresowanej, gdyż sprawa błaha dla jednej osoby może oznaczać sprawę całkiem skomplikowaną dla innej. W naszej rzeczywistości prawnej możliwe, że osoba poszukującą pomocy prawnej będzie zastanawiała się, czy zaufać adwokatowi, radcy prawnemu, czy innemu doradcy posiadającemu punkt porad prawnych. Wybór spośród dwóch pierwszych zaw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak poradzić sobie z problemem prawnym!? radca prawny

Życie czasem potrafi nas zaskoczyć różnymi problemami. Częśc z nich rozwiązujemy sami, część z pomocą rodziny lub przyjaciół. Zdarza się jednak, że jesteśmy besilni i nie możemy odnaleźć odpowiedniego rozwiązania. Poszukiwania w internecie również zawodzą, gdyż opinie innych w żaden sposób nie są w stanie nam pomóc. Nie do końca też ufamy osobom, których nie znamy i nie do końca jesteśmy przekonani, czy znają się na rzeczy. Po namyśle zaczynamy się zastanawiać, czy warto inwestować czas i nerwy, aby wyjśnić sytuację samemu. Zastanawiamy się, czy w ogóle jesteśmy w stanie sobie poradzić z naszym problemem. Ostatecznie zaczynamy rozważać, czy nie warto byłoby się udać do dobrego prawnika, kancelarii adwokackiej, czy kancelarii radcy prawnego. Zanim się tam jednak wybierzemy rozważamy wszytkie za i przeciw, a w szcególnosci to, czy bedziemy sobie w stanie poradzić z taka wyprawą w sensie finan (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak znaleźć dobrego prawnika? BLOG jakich mało

Polskie prawo codziennie się zmienia. Aby za nim nadążać należałoby się temu poświęcić niemal w całości, a to i tak przy założeniu posiadania pamięci absolutnej. W większości przypadków kierujemy się zatem intuicją, naszym wewnętrznym systemem moralności i liczymy na to, że pokrywa się on z aktualnym prawem. Często jednak tak nie jest, a my wpadamy w kłopoty. Prawo nie jest pisane pod nas, a pod ogół - do tego dochodzi cała ta polityczna gra, co daje nam mieszankę trudną do przewidzenia. Gdy odnajdziemy się w sytuacji podbramkowej, warto skorzystać z pomocy, czyli odpowiedzieć sobie na jedno pytanie. Jak odnaleźć właściwego prawnika? Taka osoba powinna przede wszystkim znać się na tym, co robi. Dobrze jednak, aby przy okazji potrafiła zachować dobrą komunikację z nami, jako jej konsumentami. Liczmy się z tym, że za usługi dobrego pra (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jakie problemy pomoże nam rozwiązać prawnik? Bloguje ogólnie

Prawnik Zakopane czy radca prawny pomogą odnaleźć się w zawiłości przepisów prawnych oraz regulacjach i procedurach postępowania. W związku z tym do nich warto się zwrócić w przypadku problemów w obrębie usług prawnych, dotyczących prawa pracy, prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, administracyjnego, ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego. Usługi prawne to szereg czynności, przy których o pomoc możemy się zwrócić do prawnika, adwokata czy radcy prawnego. Należą do nich między innymi informowanie o przepisach prawnych, udzielanie porad, przygotowywanie opinii, pomoc w przygotowaniu pism, opracowanie projektów aktów prawnych oraz występowanie przed sądem w charakterze pełnomocnika czy obrońcy. Zadbaj o profesjonalną ochronę własnych interesów i skorzystaj z pomocy wykwalifikowanych ekspertów, posiadających fachową wiedzę i zapewniających profesjonalizm rea (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czarter mieszkanka przy obecności filii nieruchomości Prawnik Gdansk

Jeżeli jesteśmy właścicielem mieszkania i pragniemy na nim zarobić poprzez wynajem, to bardzo zacnie jest korzystać z inicjatywy filii nieruchomości. Wtedy nie trzeba się przejmować dociekaniem odbiorców, nie trzeba ronić czasu na nadmierne przewodzenie dokumentacji, rozliczenia finansowe. Wszystko na głowie takiej agencji. Lecz zanim cokolwiek zrobimy w tym nurcie warto posiadać bazy prawnicze działania, warto przeanalizować kilka faktów.   Sprawy płatności prowizji, ich wysokość. Wiadomo że filia pragnie zapracować na takich właśnie służbach i szczegółowo stwierdza prowizję od stwierdzenia wynajmujących. Naszym w celu jest jednak to aby prowizje odprowadzić jedynie od zainteresowanych których sami znajdują (kiedy naturalnie nie ma wyłączności). Kancelaria Gdansk Wiele filii nieruchomości stosuje zasadę wyłączności z czego wynika to, że kiedy zechcemy osobiście też szukać odbiorc&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Majątek w małżeństwie – spraw fundamentalnych kilkanaście do zrecenzowania Prawnik Gdansk

Prowadząc działalność ekonomiczną w większości wypadków okazuje się, że nieodzownym jest skorzystanie z nieswoich barów. Wszak mało który kontrachent może sobie pozwolić na własny lokal, w szczególności kiedy mowa o miejscach prestiżowych, miejscach w jakich jest pokaźny obieg. Zanim jednakże dotrze do najmu konkretnego lokalu utylitarnego warto sprawdzić kilkanaście faktów, zainteresować się konkretnymi kwestiami od strony prawniczej.   Umowa to elementarna rzecz i w niej powinno być detalicznie włączone na jaki okres będzie najem, jakiego typu czynsz będzie płacony, kwestie płatności, terminy. Umowa naturalnie zawiera liczne uprawnienia i obowiązki obu stron. Nim taka ugoda pozostanie podpisana powinniśmy w pierwotnej kolejności, jako przyszli dzierżawcy, obadać wiele danych.   Jakich grzywien można się spodziewać w momencie kiedy nie wynagradzamy czynszu, jak się prezentuje ta istota od strony prawnej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakres pracy radcy prawnego Adwokat pisze bloga

Co należy do obowiązków radcy prawnego? Jakie działania podejmuje w obrębie swoich obowiązków? To ustawa o radcach prawnych prezentuje zasady, według których radca wykonuje zawód. Aby nim zostać potrzebne jest zakończenie studiów wyższych na kierunku prawo tudzież zrobienie aplikacji radcowskiej. Po tych wszystkich krokach czy też zaleczeniu testu radcowskiego można dopiero określać siebie prawnikiem.   Każdy profesjonalny radca prawny powinien ciągle zwiększać własne kwalifikacje. Jak najbardziej dzięki wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu interesanci radcy prawnego mogą czuć się pewnie. Profesjonalista potrafi oszczędzić klientowi dodatkowo całego szeregu nieprzyjemnych sytuacji w czasie sprawy sądowej.   Koniecznie trzeba wiedzieć, że radca prawny nie jest adwokatem. Chociaż te dwa wyobrażenia nagminnie są wykorzystywane przemiennie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Radca prawny – kim on jest? Porady dobrego adwokata

Co należy do obowiązków radcy prawnego? Jakie działania podejmuje w obrębie swoich obowiązków? To ustawa o radcach prawnych opisuje zasady, wedle których radca wykonuje zawód. Żeby nim zostać ważne jest ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo oraz odbycie aplikacji radcowskiej. Po tych wszystkich krokach oraz zaleczeniu testu radcowskiego można wówczas określać siebie prawnikiem.   Każdy profesjonalny radca prawny winien ciągle zwiększać własne kwalifikacje. Naturalnie dzięki wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu klienci radcy prawnego mogą czuć się bezpiecznie. Profesjonalista umie oszczędzić klientowi także wielu nieprzyjemnych sytuacji w ciągu sprawy prawniczej.   Koniecznie trzeba wiedzieć, że radca prawny nie jest adwokatem. Bodaj te dwa wyobrażenia nieraz są użytkowane przemiennie nie należy tego robić. Istnieje wiele (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakres pracy radcy prawnego Profesjonalny prawnik

Co należy do obowiązków radcy prawnego? Jakie działania podejmuje w zakresie swoich obowiązków? To ustawa o radcach prawnych prezentuje reguły, według których radca wykonuje zawód. Ażeby nim zostać nieodzowne jest ukończenie studiów wyższych na kierunku prawo a także odbycie aplikacji radcowskiej. Po tych wszystkich krokach czy też zaleczeniu testu radcowskiego można dopiero określać siebie prawnikiem.   Każdy dobry radca prawny powinien ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Oczywiście dzięki wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu petenci radcy prawnego mogą czuć się pewnie. Profesjonalista umie oszczędzić petentowi również wielu nieprzyjemnych sytuacji w trakcie sprawy prawniczej.   Koniecznie trzeba wiedzieć, że radca prawny nie jest adwokatem. Chociaż te dwa wyobrażenia często są używane przemiennie nie należy tego robić. Istnieje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawnik broni, prawnik radzi, prawnik nigdy was nie zdradzi Radca prawny, Adwokat, Prawnik

  Prawnik czym jest, każdy wie. Prawnik reprezentuje w sądzie, prawnik doradza, prawnik pomaga, prawnik przeszkadza, gdy jest prawnikiem naszego przeciwnika. Na pytanie, czy można żyć bez pomocy prawnej, jaką świadczą prawnicy, odpowiedź musi być raczej negatywna. Szczególnie, jeśli ktoś prowadzi firmę, pomoc prawna jest zwyczajnie niezbędna. Przejawiać się to może w różnych sferach. Prawnik może być potrzebny w wielkim mieście, ale nawet w takim mieście jak Legnica prawnik może być pomocny.   Radca prawny to ktoś, kto ukończył studia prawnicze i aplikację radcowską. Jest przygotowany do tego, aby profesjonalnie świadczyć pomoc prawną zarówno firmom, jak i osobom fizycznym. Krótkiego omówienia wymaga zakres usług, jakich wykonania możemy oczekiwać od radców prawnych. Pierwsze skojarzenie to sprawy sądowe. Radca prawny może reprezentować nas przed sąde (...)

Zobacz cały wpis na blogu »