Ptaki

Wpisy zawierające słowo kluczowe ptaki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mowa zwierząt biologia i ochrona przyrody

Każdy organizm porozumiewa się ze sobą, podstawowy język wszystkich organzimów to język chemiczny, każdy organizm wydziela substancje zmieniające ekspresje genów, wpływające na emocje. Jednak zwierzęta mają system dźwieków określające ich uczucia i chęci, kot wydaje ok. 100 dźwieków, pies 10, język zwierząt jest porównywany do języka niemowląt, każdy dźwiek oznacza inny komunikat,chęć zabawy, spokoju, głód,pragnienie, potrzeby fizjologiczne, radośc, smutek, przywiązanie, sympatię, ostrzeżenie, u zwierząt rolę gra mowa ciała, pozy okreslające nastrój zwierzęcia. Najlepiej rozwinięty język maja delfiny, które mają również swoje imiona, wołając się używają dźwięków przypisanych danemu delfinowi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wpływ pół elektromagnetycznych na organizmy żywe biologia i ochrona przyrody

Pole elektromagnetyczne to fragment przestrzeni, gdzie na ciało o ładunku elektrycznym działają siły magnetyczne, pole jest układem dwóch pól elektrycznego i magnetycznego. Pole elektromagnetyczne dzielimy na naturalne i sztuczne. Stałe pole elektryczne Ziemi wynika z różnicy potencjałów pomiędzy powierzchnią Ziemi a jonosferą. Podczas ładnej pogody wynosi 100-150 V/m podczas silnych burz dochodzi do 20 kV/m. Pole zmienne zależy od słońca. Pole magnetyczne zależy od budowy geologicznej, ruchu jądra stałego, wynosi 0 mikroteśli na biegunie magnetycznym i 67 mikroteśli na równiku magnetycznym, w Polsce ok. 48 mikroT. Pole magnetyczne zostaje zaburzane przez wiatr słoneczny, czyli strumień naładowanych cząstek docierających do g (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiatraki na życzenie biologia i ochrona przyrody

Postaram się napisać obiektywnie, nie jestem stroną w sprawie budowy wiatraków w podanym mi miejscu. Elektrownie wiatrowe to jedne z tańszych (koszt stanowi tylko budowa elektrowni) i bardziej ekologicznych źródeł energii, wykorzystuje siłę działającą w przyrodzie jaką jest wiatr, czyli ruch powietrza. Wiatr porusza ramionami wiatraka generując prąd. Nie ma chemicznych zanieczyszczeń, jednak wadą jest potrzeba odpowiedniej prędkości wiatru, optymalna to 2 km/h. Mniejsze predkości są słabe by wiatraki były wydajne, zbyt silny wiatr może zniszczyć ko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia roślin 13 biologia i ochrona przyrody

 Ornitogamia to zapylaniem przez ptaki, zapylanie biotyczne, to zoogamia-zapylanie przez zwierzeta, odmiana mutualizmu, przystosowania fizjologicznego i morfologicznego obu partnerów, zal od zapylacza, biotyczne zapylanie to entomogamia (entomofilia), przez owady, chrząszcze careoofilia, pszczoły mellitofilia, mezomellitofila przez pszczolinki, necrocareofilia-chrząszcze padlinożerne, muchy-myofilia, sapromyofilia-padlinożerne muchy, myrmekofilia-mrówki,psuchofilia-motyle, spirgofilia-ćmy, ornitofilia-ptaki, malakofilia-ślimaki, ssaki: nietoperze-chiropterofilia, torbacze-teriofilia, ludzie antropofilia. Są różne przystosowania do ornitogamii, w strefie umiarkowanej, w tropikach ptaki maja stały dostęp do pokarmu, w Polsce jest przy wylęgu młodych, zima trudno o pokarm. Zapylanie od rana do nocy, w tropikach najwieksza prod. nektaru jest ok. 7 rano. 50 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tukan wielki Świat zwierząt

Czy wiedziałeś, że tukan: - nie lata wysoko lub bardzo daleko od domu- woli od tego przebywać na drzewach z pysznymi owocami ;) - ma jasnopomarańczowy dziób, który osiąga ok. 19 cm długości – to jedna trzecia całkowitej długości ptaka - je głównie owoce, ale czasami żeruje na owadach i małych jaszczurkach - jest symbolem zabawy i inteligencji.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach - ptaki Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Drodzy Czytelnicy!!! Włączyliśmy się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
RADOŚĆ Z DOKARMIANIA PTAKÓW I ZWIERZĄT SZCZĘŚLIWE KLIMATY

RADOŚĆ Z DOKARMIANIA PTAKÓW I ZWIERZĄT          Nie wiem jak Wy, ale ja postanowiłam rozpocząć dokarmianie ptaków, tym bardziej, że myśliwi z Kół Łowieckich zatroszczyli się już w grudniu o uzupełnienie paśników w wiązki siana i dodatkowo w zboże, aby zwierzyna w sezonie zimowym miała co jeść i przy okazji ptaki mogły coś skubnąć  Podczas spaceru po lesie spotkałam paśnik z drewnianymi korytkami wypełniony jęczmieniem i kukurydzą, które z apetytem jedzą zarówno sarny jak i dziki, ale zauważyłam też nasypane zboże z którego na pewno najbardziej cieszą się sikorki  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bielik Fotoalbum

Ten drapieżny ptak zrobił na mnie duże wrażenie

Zobacz cały wpis na blogu »
Odejście osoby bliskiej.. Moje wiersze

   Odejście osoby bliskiej..   Ptaki kwilą, szumi ogród.. Kroplami deszczu wyraża swój  żal natura.. Odszedł człowiek, a duch Jego błądzi gdzieś wysoko w chmurach...   Swe marzenia i pragnienia , zamknął w jednym tchnieniu! Dla najbliższych- został  żal, nikt ich nie ukoi w bólu !   Może Stwórca litościwy, ześle im ukojenie.. Łzy osuszy, zwróci uśmiech, ześle zapomnienie..!   Panie, daj im siłę do przetrwania, czasu złego..Wlej nadzieję w serca ich.. Wszystko mija, każda chwila.. Oni muszą dalej  żyć..!   mariatalar

Zobacz cały wpis na blogu »
Ptaki Ptaki

Ptaki Ptaki to gromada stałocieplnych zwierząt z podtypu kręgowców. Jest najbardziej zróżnicowaną spośród gromad kręgowców lądowych     Warto wiedzie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kury domowe farma kurcząt

Kura domowa - ptak hodowlany z rodziny kurowatych, hodowany na całym świecie. W środowisku naturalnym nie występuje. Uważa się, że stanowi formę udomowioną kura bankiwa (Gallus gallus), lecz nie wyklucza się domieszki innych gatunków południowoazjatyckich kuraków (zarówno żyjących, jak i wymarłych). Udomowienie miało prawdopodobnie miejsce w III tysiącleciu p.n.e. w Indiach. Około 1000 p.n.e. kury hodowano już w Chinach, a ok. 500 p.n.e. w Egipcie i Europie, w tym w Polsce (odnaleziono kości kur podczas wykopalisk w Biskupinie). W tym okresie w Chinach prowadzono już sztuczne wylęganie. Jak wykazały badania, ówczesne kury przypominały dzisiejsze kury bezrasowe, lecz miały lepiej rozwinięte skrzydła. Badania dowodzą, że kury potrafiły kiedyś latać (20 mln lat temu), lecz w wyniku ewolucji i zwężenia kości lędźwiowo-prostych, oraz udomowienia straciły tę możliwość. Kury mogą żyć nawet do 40 lat, zaś samce zazwyczaj nie dożywają 15 roku życia. (źr&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ptaki Życie jak cukierek gorzkie jest czasami

Ptaki na tych rekolekcjach przejawiały się wciąż i na okrągło. Przez połowę czasu mojego pobytu pod moim łóżkiem spał snem wiecznym ptak. Był uschnięty na wiór dlatego nie śmierdziało. Teraz jak ktoś się licytuje na to co on gdzie ma to ja to zazwyczaj kończę że miałam ptaka pod łóżkiem i śmieję si z tego od rozpuku.

Zobacz cały wpis na blogu »