Psychoterapia

Wpisy zawierające słowo kluczowe psychoterapia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

wizyta u psychologa/psychoterapeuty aktywny blog pro-mia

nw bylam dzisiaj u nowej psycholog-psychoterapetyki (pierwszy raz) i dowiedzialam sie ze jej zdaniem jestem taka bardziej bulimiczna, na co jej odpowiedzialam, ze nie wydaje mi sie zebym miala zaburzenia odzywiania, a ona na to, ze ludzie z ed tak maja.

Zobacz cały wpis na blogu »
Stefanie Stahl "Kochaj najlepiej jak potrafisz " Być swoją najlepszą przyjaciółką

Czytam tę książkę, jedną z inspiracji Daniela i mam mieszane uczucia. No bo jest tam jakaś wiedza - może nie odkrywcza, ale przecież i oczywistości dobrze czasami sobie przypomnieć. A wśród nich zdarzyć się może czasem jakaś perła. Jest tam opis osoby narcystycznej. Kurczę, albo to tylko pułapka mojego mózgu, albo to wypisz wymaluj ja:   "Osoby narcystyczne charakteryzują się niestabilną samooceną, co kompensują przez dążenie do perfekcji i wspaniałości, dlatego często zachowują się tak, że sprawiają wrażenie nadzwyczaj pewnych siebie. Partnerzy osób narcystycznych są przedłużeniem ich wizerunku i są wystawieni na ogień krytyki, kiedy - w oczach narcyza - zawiodą. Aktywni narcyzi nie szczędzą krytyki swoim partnerom, ani innym osobom..." - choć w sumie, to akurat nie ja. Ja zdecydowanie częściej uderzam w siebie... :) No ale jestem nadwrażliwa na krytykę i mam lękowo - unikowy styl więzi: jeśli uznam, że on kocha za słabo wywołuję kłótnie, albo zrywam. A pot (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego psychoterapia jest taka droga? Feelharmonia - psycholog online

      Postanowiłam wypowiedzieć się na ten temat, gdyż zauważyłam, że osoby poszukujące psychoterapeuty w grupach na FB, poszukują niekiedy psychoterapii nisko płatnej (w granicach 50 zł) lub tzw. usługi psychoterapeutycznej świadczonej "pro publico bono". Motywowane jest to głównie długim oczekiwaniem na psychoterapię w ramach NFZ. Jak podaje PWN "pro publico bono" to świadczenie usługi dla tzw. "dobra publicznego”,  czyli dobrowolnie, za darmo. Taki wolontariat. Argumentują to utratą pracy, sytuacją związaną z COBID-19 itd. Zastanawiam się, co my psychoterapeuci mielibyśmy z tym zrobić? Też jesteśmy ludźmi, a bycie psychoterapeutą jest naszym zawodem.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
psychoterapia Maciej Gołąb Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb

  Na sesje terapeutyczne umawiam się wyłącznie po osobistej rozmowie (po wcześniejszej wizycie lekarskiej - pierwszorazowej i diagnostycznej). Z tego wynika, że pacjenci chcący podjąć psychoterapię muszą się sami na taką wizytę zapisać. Bezpośrednio na sesję terapeutyczną Pacjenci nie mogą się zapisać, robi to zawsze psychoterapeuta. Pierwsze dwa spotkania po diagnostycznej wizycie lekarskiej poświęcone są takim tematom jak: gotowość osoby zgłaszającej się do podjęcia terapii, jej wyobrażenia dotyczące jej przebiegu, oczekiwań wobec terapii (i terapeuty). Spotkania te mają charakter sesji i odbywają się zawsze w gabinecie. Często nastawienie i oczekiwania Pacjentów muszą być skonfrontowane z realnymi możliwościami samej terapii oraz terapeuty. Na spotkaniach tych omawiamy też same zasady terapii oraz cele do której będzie ona zmierzać. Cel (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień pierwszy Z_dziennika_Wariata

Ostatnia sesja przyniosła chwilową poprawę nastroju. Moje pytanie dlaczego? Tym razem emocji było sporo, płacz i chyba pierwszy raz publiczne przyznanie się, że użalam się nad sobą, tak sama sobie to robię, po co? Żeby zwrócić na siebie uwagę... Strach przed odrzuceniem, chceć sprostania oczekiwaniom, strach przed popełnianiem błędów, to wszystko paradoksalnie oddalało mnie od ludzi, których towarzystwa tak potrzebuję. To wszytsko powoduje, że starając się być idealną, a jednocześnie użalając sie nad swoim brakiem perfekcji odstraszam ludzi bo ideałów nie ma...

Zobacz cały wpis na blogu »
To w porządku, aby czuć się źle OKarolina

   Nie ma w tym absolutnie nic złego i zdecydowanie nie jest to powód do wstydu. Wiele jednak osób z różnych przyczyn waha się lub nawet nie zamierza prosić o pomoc, której wyraźnie potrzebuje. Jakie są tego powody? Co robić? Gdzie się zwrócić? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak radzić sobie ze stresem? Psychologia i Psychoterapia

Wbrew pozorom temat radzenia sobie ze stresem wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Istnieją pewne sposoby na poradzenie sobie ze stresem, jednak jeżeli ten męczy nas przez dłuższy czas to najlepszym wyjściem będzie psycholog Londyn. Jednak oczywiście warto również zapoznać się z poniższymi metodami, które mogą pomóc w radzeniu sobie ze stresem. 1. Krótki wysiłek fizyczny - dzięki temu zostaną uwolnione endorfiny, które poprawią Twoje samopoczucie. 2. Regularny sen - jeżeli będziesz kładł się regularnie zawsze o tej samej porze oraz pozwolisz sobie na 7-8 godzin snu to zmniejszysz poziom stresu. Dodatkowo przed zaśnięciem powinieneś odłożyć smartfona na drugi koniec pokoju. Korzystanie z tego urządzenia w przestrzeni, w której śpisz działa rozpraszająco. 3. Odpowiednie jedzenie - wbrew pozorom dieta ma bardzo duży wpływ na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psychoterapia w dzisiejszym świecie Patologie psychologiczne

Miliony kobiet słysząc wyrażenie „psychoterapia” bezpodstawnie integruje ją z wielorakiego wariantu słabościami, jakie egzekwują fachowego łagodzenia zaś dotyczą jednostek z głębokimi niepokojami nieprzewidywalnymi. Stanowi zatem badanie mylne plus niesprawiedliwe, oraz nade wszystko schematyczne. Psychoterapia jest bowiem spersonalizowaną korzyścią, dzięki jakiej przystoi doszkolić się radzić chociażby z niezwykle wielopłaszczyznowymi smutkami. Mieszkamy coraz ogromnie intensywnie – wolno zatem zauważyć krocząc nawet ulicami najliczniejszych krajowych miast. Powszednia nagonka za doskonalszym nauczaniem, niesamowicie kuszącą profesją albo mieniami cielesnymi powoduje, że nosimy na główce potwornie więcej celów, zaś jeszcze ogrom punktów do uwolnienia. Jeszcze powszechnie zsyła się, że w ogromie prostych przygód pojawiają się złe stany, te jak: wycieńczenie, niezadowolenie, bezstronność, neuroza czy psychoza. By sobie z nimi odpowiednio oraz stanowczo zaleci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »