Przylaszczka

Wpisy zawierające słowo kluczowe przylaszczka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

oznaki wiosny, idzie ku dobremu biologia i ochrona przyrody

W weekend były 2 kępki przebiśniegów, a dzisiaj było 5 Jeszcze jest bardzo zimno, ptaki stołują się na rozsypanych ziarnach i rozłupanych orzechach, przylatują sójki, raniuszki, sikorki, wróble, kosy, które wchodzą pod dom po jedzenie, bażanty wyjadają ziarnka z jabłek, których ludzie nie zebrali, a które opadły. Przed pogorszeniem pogody podchodzą pod sam dom i śpią na gałęziach drzewek owocowych. Dzięcioły żerują na gałęziach. Sroki żerują na odpadkach. Z krzaków widać rogi daniela. Wiewiórka podbiera orzechy. Lis biega po działce sąsiada szukając żeru. Sarny przebiegają przez pola za domami. Orzech (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kto pierwszy kwitnie biologia i ochrona przyrody

Przez zimę kwitnie ciemiernik, który ma zielone kwiaty oraz stokrotki i przetaczniki perskie, jeśli im pogoda pozwoli. Potem wychodzą wiosenne kwiaty. Najpierw jeszcze spod śniegu, czasem już w styczniu wychodzą przebiśniegi, najpierw jak zapałeczki, potem coraz większe, obok nich w lasach wychodzą śnieżyce, zakwita oczar, zanim wypuści liście pojawiają się kwiaty. Na wierzbach już w lutym pojawiają się pierwsze szare kotki, które w marcu i kwietniu przechodzą w żółte bazie, kiedy pojawiają się szare kotki zakwita leszczyna, wypuszcza męskie żółte lub czerwone gąsieniczki, w tym czasie kwitnie. W lutym kwitnie tez magnolia, której kwiaty są takie jak u pierwszych kwiatowych. W marcu pojawiają się kwiaty przylaszczki i złoć, w kwietniu ziarnopłon, fiołki, bratki, szafirki, krokusy, śnieżniki, cebulice, sasanki, puszkinie, ranniki. Krokusy i sasanki tworzą w górach i na skwerach dywany. Ziarnopłon rośnie na podwórkac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiosenne roślinki biologia i ochrona przyrody

W tym roku wegetacja i sezon ogrodniczy przyszły wcześniej, cebulki co kilka lat wykopujemy i suszymy w niezbyt ciepłym, ciemnym,przewiewnym miejscu ziarnopłon wiosenny lubi słońce,cień i półcień, gleby wilgotne,obojętne lub lekko zasadowe, żyzne, wilgotne, rozmnażamy przez bulwki korzeniowe,oddzielamy bulwki z częściami zielonymi od macierzystej rośliny i zakopujemyn w ziemi, roślina okrywowa, bulwki są w kątach liści, kwiaty talerzykowate,zamykaja się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Leśne kwiaty biologia i ochrona przyrody

Lasy strefy umiarkowanej w środkowej Europie są wyjątkowe za względu na zielne rosliny kwitnące przed pojawieniem się liści na drzewach, które potem odcinają im dopływ światła słonecznego. Są to pieknie kwitnące kwiaty, wiele z nich ma właściwości lecznicze, rosliny te nie mają nigdzie na świecie swoich odpowiedników. Są to:Konwalia majowa Convallaria majalis cienkie, podziemne, pełzające kłącze, z międzywęźli wyrastają korzenie, są zeszłoroczne liście, kłącza są cienkie, poziome, o międzywęźlach wydłużonych i grubsze, wznoszące się, o pędach skróconych, cienkie korzenie wyrastają z kłączy, łodygi kwiatonośne, liście wyrastają z kłączy parami, są otoczone głąbikiem, całobrzegie, zaostrzone, krótkoogonkowe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »