Przetarg

Wpisy zawierające słowo kluczowe przetarg.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kontrakty budowlane i przetargi w Wielkiej Brytanii: fakty, liczby budujznami

Kontrakty budowlane   Każdego roku kontrakty sektora publicznego stanowią blisko 40% dostępnych robót budowlanych. Prowizje te mają łączną wartość ponad 33 miliardów. Aby uzyskać część budżetu budowlanego, firmy muszą zabezpieczyć przetargi. Proces przetargowy jest metodą, którą przedsiębiorstwa muszą stosować, aby złożyć ofertę na kontrakty budowlane. Możliwości przetargowe różnią się w zależności od potrzeb sektora publicznego i prywatnego.   Sektory, w których przetargi budowlane są liczne, to szkoły, szpitale, budownictwo socjalne i drogi. Sam sektor mieszkaniowy odpowiadał za ponad 1,7 mld w budownictwie we wszystkich działach. Przetargi zazwyczaj dotyczą maszyn budowlanych, sprzętu budowlanego, robót dekarskich, robót budowlanych w handlu specjalistycznym, napraw instalacji budowlanych, serwisu technicznego instalacji budowlanych, kontraktów architektonicznych i innych powiązanych usług.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Postępowanie przetargowe – informacje dla oferenta Ludzkie podejście do prawnych aspektów

Każda z zainteresowanych firm przystępująca do przetargu musi mieć świadomość potencjalnego ryzyka w prawnym zakresie, które może w bezpośredni sposób wynikać z zbyt niskiej znajomości przepisów prawa bądź niemożności w zakresie dotrzymywania warunków szczegółowo opisanych w ramach przetargowej umowy. Poza gruntowną wiedzą w obszarze prawnym warto się przygotować na wysłanie zapytań i wszystkich wymaganych dokumentów wnioskowych do odpowiadającego organizacyjnie za proces postępowania przetargowego. Sama ofertowa propozycja powinna być przygotowana wyczerpująco w aspekcie formalnym – nawet zupełnie drobne nieścisłości będą mogły stanowić przyczynę odrzucenia jej. Istotne znaczenie ma zapoznanie się z ofertami konkurencyjnych podmiotów. Po wygranym przetargu konieczne jest stworzenie stosownych umów; możliwe również jest negocjowanie warunk&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Postępowanie przetargowe – ważne informacje Ludzkie podejście do prawnych aspektów

Podmiot przygotowujący i prowadzący postępowanie odnośnie przetargu musi spełniać licznie występujące wymogi określone precyzyjnie przepisami prawa zamówień publicznych. Przed ruszeniem całej procedury przetargowej wypada stworzyć stosowną dokumentację, która powinna być poddana opiniowaniu. Dokumentacja przetargowa bezwzględnie musi obejmować regulaminy, wzorcowe egzemplarze pism, formularzy, oświadczeń i planów zakupów. W pracy komisji przetargowej niezwykle istotna jest analiza aplikowanych wniosków pod kątem ewentualnego ryzyka prawnego. W procesie rozpatrywania wniosków oferentów naprawdę istotne znaczenie ma analiza pod kątem formalnoprawnym poprawności ofert, które są zgłaszane. W przypadku każdego zamówienia publicznego należy uwzględniać możliwość wykorzystywania odwołań od tych podmiotów, których oferta nie została zaakceptow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Śmierdzący przetarg Kłodzko jest OK!

W dniu 30 kwietnia br. Urząd Miasta puścił przetarg na „Wzmocnienie identyfikacji marki FortFan poprzez wynajem powierzchni reklamowych na terenie całego kraju”. Moje drobne wątpliwości budzi: 1.    Zgrzyt między „terenem całego kraju” a czterema konkretnymi miastami wojewódzkimi podanymi w SIWZ. 2.    Zawężenie reklamy do tramwajów szynowych i to do bardzo konkretnych tramwajów (wagon Typ T6A2 2) 3.    Stawianie na promocję „marki” FortFan, a nie Twierdzy i Kłodzka Moje poważne wątpliwości budzą: 1.    Bardzo krótki czas składania ofert – do 7 kwietnia. Jaka firma zdąży w 5 dni (roboczych) przygotować całość dokumentacji, projekty i inne wymogi? No chyba, że firma „już wie”. 2.    Bardzo krótki czas wystartowania z reklamą. Już 15 kwietnia mają być reklamy na tramwajach. I znowu py (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy serial w TVP Info - "Jak liderzy PO ustawili przetarg..."

Wygląda na to, że mamy kolejną aferę przetargową w roli głównej z bohaterami jeszcze nie zapomnianej afery hazardowej. Tym razem główną rolę otrzymali b. minister sportu Mirosław Drzewiecki i b. szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Mają oni wypełniać zadania, jakie stawia im znany ze sprawy hazardowej biznesmen Ryszard Sobiesiak, którego wspiera jedna z najbogatszych Podhalan Andrzej Stoch. Aktywny też jest szef gabinetu politycznego ministra sportu Marcin Rosół. A rzecz idzie o przetarg w Czorsztynie na dzierżawę wyciągu narciarskiego wraz z infrastrukturą zlokalizowanego na Polanie Sosny w Niedzicy.   Zapraszamy serdecznie na kolejne odcinki p.t. "Kolejna afera Po"... ;) Na jednym zapewne się nie skończy.

Zobacz cały wpis na blogu »