Przepisy podatkowe

Wpisy zawierające słowo kluczowe przepisy podatkowe.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Będzie trudniej unikać podatków korporacjom w UE Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Korporacjom w Unii Europejskiej będzie trudniej unikać podatków, ponieważ Ministrowie Finansów państw UE zatwierdzili w tym celu stosowne przepisy. Nowe prawo ma zlikwidować niektóre luki wynikające z różnić między poszczególnymi systemami podatkowymi w krajach unijnych. Kraje należące do Unii Europejskiej będą miały czas do końca 2018 roku na wprowadzenie istotnej części nowych przepisów do swojego prawa. Przepisy stanowią odpowiedź na wykorzystywane przez międzynarodowe firmy rozbieżności w regulacjach podatkowych między krajami UE. Korporacje wykorzystują zgodne z prawem sposoby, by wyprowadzić zysk z jednego państwa do innego, w którym podatki są mniejsze. Jeden z przepisów mówi o ograniczeniu kwoty, którą może odliczyć od podatku dana firma w ciągu roku. Komisja Europejska zaproponowała, aby ograniczenie kwoty odsetek, które mogą być odliczone wynosiło nie więcej niż 30 proc. zysku lub 1 mln euro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rada Podatkowa Szukasz porady? Napisz na: ekspert.doradztwo-podatkowe@gazeta.pl

Powołana została Rada Podatkowa przy Ministerstwie Finansów, w skład której wchodzi 25 ekspertów. Zadaniem tego organu jest opiniowanie propozycji resortu finansów w zakresie zmian w przepisach podatkowych. Zakłada się, że dzięki powołaniu Rady Podatkowej prawo podatkowe ma stawać się coraz prostsze oraz przyjaźniejsze dla podatników.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Indywidualna interpretacja Szukasz porady? Napisz na: ekspert.doradztwo-podatkowe@gazeta.pl

                          Prawo podatkowe to szereg skomplikowanych zagadnień, które bardzo często nie są zrozumiałe dla podatników. Co zrobić jeśli nie jesteśmy pewni naszej interpretacji danego przepisu, a nie zastosowanie się do regulacji spowoduje nieprzyjemne konsekwencję? Rozwiązaniem takiego problemu jest wykorzystanie prawa podatnika do indywidualnej interpretacji. Wydawana jest w imieniu Ministra Finansów i ma na celu nakierowanie i wyjaśnienie podatnikowi wątpliwych przepisów. Prawo do takiej interpretacji ma każdy zainteresowany, nawet jednostki, które nie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »