Promienniki ciepła

Wpisy zawierające słowo kluczowe promienniki ciepła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ogrzewanie kościoła - ekologiczne, niedrogie i z gwarancją Bloguje ogólnie

Kościoły oraz obiekty sakralne nie należą do budynków, które łatwo ogrzać. Między innymi z tego powodu, zazwyczaj panuje w nich chłód i wilgoć. Grube mury sprawiają, że latem panuje w nich przyjemny chłód, niestety – to samo dotyczy jesieni i zimy, gdy chłód nie jest już zaletą. ROZWIĄZANIE PROBLEMU – PROMIENNIK CIEPŁA Tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne jest obecne w wielu kościołach. Możemy zobaczyć w nich niekiedy naprawdę wysokie, ozdobne kaloryfery. Rzadko kiedy są jednak w użyciu. Wynika to z kilku czynników. 1. Po pierwsze, tradycyjnie ogrzewanie kościoła byłoby bardzo drogie! Zazwyczaj są to budynki o dużej kubaturze. Ogrzanie wnętrza generować może wprost ogromne koszty, a w dodatku trudno tego dokonać. 2. Po drugie, trudno jest ogrzać duży kościół. Ogrzewanie kościoła to spore wyzwanie. Przeszkadza w tym przede wszystkim jego kubatura. Kolejnym aspektem jest fakt, że drzwi do świąty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy ogrzewanie altanki jest możliwe? Ja to wiem

Każdy posiadacz domu, doskonale wie jakim komfortem jest własny ogród. To miejsce, w którym można odpocząć, cieszyć się spokojem i świeżym powietrzem. Niektórzy poza tarasem, posiadają również altanę, w której siadają z kubkiem herbaty, czytają książki, rozmawiają z przyjaciółmi. Co jednak zrobić, gdy na dworze robi się coraz chłodniej? Czy można w jakiś sposób ogrzać taką altankę? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W tym roku wiosna nadejdzie szybciej BLOG jakich mało

Chyba każdy z nas tęskni za wiosną i ciepłymi, letnimi nocami. Pogoda nas nie rozpieszcza, choć już ukazuje swoje łagodniejsze oblicze. Właściciele domów z ogrodem słoneczne dni z pewnością spędzają na tarasie lub w ogrodowej altanie. Czy można jednak coś zrobić, aby nie opuszczać jej po kilkunastu minutach?   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »