Projekty domów

Wpisy zawierające słowo kluczowe projekty domów.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Dom przyjazny niepełnosprawnym Blog budowniczego

Według najnowszych danych, w Polsce mieszka ponad pięć milionów osób niepełnosprawnych, a znaczna część z nich porusza się na wózkach inwalidzkich. Problemy z narządami ruchu dotykają coraz młodsze osoby, jednak w większości są to ludzie zaawansowani wiekiem. Planując budowę domu, którego osoba niepełnosprawna będzie mieszkańcem lub częstym gościem należy wziąć pod uwagę jej wygodę i bezpieczeństwo. W większości przypadków nie jest konieczne zamówienie projektu indywidualnego. Na rynku dostępny jest duży wybór projektów domów parterowych; np: http://www.kbprojekt.pl/projekty-domow-parterowych-kolekcja, które są w stanie sprostać oczekiwaniom osó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy opłaca się kupować tanie projekty domów? Nowatorskie rozwiązania w projektach domów

 Nie od dzisiaj wiadomo, że w budownictwie liczy się ekonomia. Pierwszym krokiem jest zakup projektu domu. Czy warto kupować gotowe projekty domów ? Biuro projektowe uArchitektow.pl, które zajmuje się sprzedażą projektów domów przybliżyło nam problem na przykładzie. Nie każdego stać na architekta jeżeli stoimy przed wyborem projektu domu gotowego czy indywidualnego. Poniżej przedstawiamy przykład między indywidualnym projektem a projektem typowym. Średni koszt indywidualnego projektu domu sięga w granicach od 50zł za m2 ceny netto w górę. Czyli rachunek jest prosty. Przyjmijmy, że projekt ma 100m2 powierzchni netto ( czyli w rzeczywistości ok. 90m2 pow. użytkowej) x 50,00zł = 5.000,00zł w górę. Projekty domów jednorodzinnych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Projekty domów nowoczesnych nie tylko z nazwy - poradnik dla poszukujących Ciekawe projekty domów - blog architektoniczny

Liczba firm, które są nam w stanie zaproponować projekty domów jedno- i wielorodzinnych rośnie systematycznie. Rosną również wydatki na promocję własnej działalności ponoszone przez ich właścicieli. W rezultacie, nie ma już podmiotu, który nie promowałby się jako ten w największym stopniu godny zaufania. Jak jednak jest w rzeczywistości.   Po pierwsze – oferta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Projekt i jego wykonawca, czyli o sztuce mądrego wyboru Ciekawe projekty domów - blog architektoniczny

Wybierając projekt domu jednorodzinnego nie mamy powodów do narzekania, okazuje się bowiem, że jego twórcy otwierają przed nami szereg możliwości. Możemy liczyć nie tylko na projekty wyjątkowo nowoczesne, ale i takie, które są utrzymane w stylu retro, rozwiązania klasyczne konkurują przy tym o naszą uwagę z tymi, które charakteryzuje niekonwencjonalna bryła i nietypowa forma. Jak zatem znaleźć rozwiązanie bliskie ideałowi? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tanie projekty domów piętrowych Świat Wnętrz

Pierwszą ważną decyzją, którą podjąć musi każda osoba planująca wybudować dom jednorodzinny jest ta o typie jego konstrukcji. Jednym do gustu przypadną bardziej domy parterowe, inni zaś, potrzebujący więcej przestrzeni, wybiorą domy piętrowe. To rozwiązanie korzystne, gdy mamy działkę o mniejszych wymiarach, a sami potrzebujemy sporo miejsca do pracy oraz wypoczynku. A jeśli zdecydujemy się na to, że nasz dom będzie miał co najmniej dwa piętra, możemy zacząć szukać odpowiedniego projektu. Tanie projekty domów piętrowych można znaleźć przede wszystkim, poszukując między gotowymi projektami. Gotowy projekt, z uwagi na to, że w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wybór projektu - krok ku realizacji marzeń Świat Wnętrz

Własne lokum to marzenie każdego człowieka. Marzenie, którego realizacja niejednokrotnie spędza sen z powiek. Marzenie, do którego spełnienia należy się odpowiednio przygotować. W celu zapewnienia sobie bezproblemowej budowy, ale również odpowiedniego komfortu późniejszego użytkowania należy przede wszystkim wybrać projekt domu, który w jak największej liczbie szczegółów spełni nasze oczekiwania. Nie warto się spieszyć z wyborem. Projekty domków jednorodzinnych znajdziemy w ogromnej liczbie na stronach internetu - przeanalizujmy, pooglądajmy, przemyślmy... Może to właśnie któryś z nich jest idealny dla nas? A może skłonią nas one do podjęcia decyzji o zakupie projektu indywidualnego? Warto r& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Walka z wilgocią Blog budowniczego

Gdy kupujemy projekt domu, warto pomyśleć o tym jakie rozwiązania konstrukcyjne zastosował projektant w celu właściwego odprowadzenia wilgoci z domu. Pamiętajmy, że wilgoć w domu to rzecz naturalna, nie da się jej uniknąć. Wynika ona z codziennej działalności człowieka. Problem powstaje wtedy gdy wilgoci w domu jest zbyt dużo i zaczyna ona oddziaływać w sposób negatywny na domowników i sam dom. Nadmiar wilgoci może być przyczyną powstawania bardzo niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni, oraz mikroorganizmów. Są one bardzo niebezpieczne dla człowieka i należy za wszelką cenę zwlaczać przyczyny ich powstawania. Ponadto wilgoć może szkodzić samej konstrukcji domu, zwłaszcza gdy przedostaje się do kontrukcji dachu oraz termoizolacji.  Dużą rolę odgrywa to właściwa wentylacja pomieszczeń i zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Abt chronić konstrukcję (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Projekty domów xavieer

Dom rodzinny zajmuje w życiu każdego człowieka ważne miejsce, zwłaszcza we wspomnieniach. Nasz dom ze wspomnień jest symbolem spokoju, bezpieczeństwa, naszego miejsca na Ziemi. Nasze domy ze wspomnień są zwyczajnie wyidealizowane, bo chcemy żeby takie zostały w naszej pamięci. Nie wszędzie jednak tak było, bo różne są koleje ludzkiego losu. Dla wielu z nas domy jednorodzinne to przykre wspomnienie. Zapamiętaliśmy takie odczucia, jakie życie zapamiętaliśmy z własnego domu. W naszym dorosłym życiu pragniemy budować domy, które takie będą, chociaż nie jest to proste zadanie. Dlatego budowa domu to musi być wspólna rodzinna decyzja, bo to duży wydatek, pochłania też dużo czasu i własnej pracy. Przeważnie budujemy dom tylko raz w swoim życiu, więc potraktujmy to priorytetowo. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Planując przeprowadzkę do nowego Projekty Domów a ich realizacja

Planując przeprowadzkę do nowego, świeżo wybudowanego mieszkania, mamy kilka możliwości do wyboru. Warto zadbać o to, aby inwestycja w nowe lokum była jak najbardziej opłacalna. Można kupić gotowy już budynek i od razu zacząć w nim mieszkać. Niestety, ceny mieszkań w Polsce na obecną chwilę, niejednego przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Najłatwiej jest oczywiście kupić od razu świeżo wybudowane nowe domy, na jednym z lepszych osiedli w centrum miasta, ale stać na to tylko naprawdę nielicznych. Młodzi ludzie kończąc studia i zaczynając nową pracę, mogą tylko pomarzyć o natychmiastowym zakupie nowego mieszkania. Jeśli osoby te mają zamożnych rodziców, problem zakupu mieszkania jest tylko błahostką. Gorzej, gdy mogą liczyć tylko na siebie. Kredyt staje się w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Inną alternatywą są projekty domów. Planując nowe domy, mamy szeroką ofertę gotowych projektów do wyboru. Należy poszukać wśród propozycji taki model domu, który najbar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Projekty domów S & S Travel - wiemy czego pragniesz

Gotowe projekty domów jednorodzinnych i garaży. Gotowe projekty umożliwiają dokładne zweryfikowanie swoich oczekiwań, co do projektu, jak również szczegółową analizę naszego budżetu. Wybierz projekt z katalogu. Prezentowane na stronie projekty to rozwiązania gotowe do natychmiastowej realizacji.

Zobacz cały wpis na blogu »