Prawo pracy

Wpisy zawierające słowo kluczowe prawo pracy.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Prawo pracy - przyda się jego znajomość Ja to wiem

Gdy po beztroskim okresie szkolnym zaczynamy naszą pierwszą pracę, możemy zostać przytłoczeni ilością i typem dokumentów jakie będziemy musieli napisać, podpisać lub zaznajomić się. I choć kusi podpisanie wszystkiego co nam pracodawca lub jego dział kadr podtyka "jak leci" to należałoby wcześniej zaznajomić się z tym co mamy do podpisania. Pamiętajmy, że to my jesteśmy nowi na rynku pracy, po drugiej stronie mamy pracodawcę, który zna ten rynek niesłychanie dobrze i jeśli źle trafimy to może tą wiedzę wykorzystać przeciwko nam. Na szczęście nie jesteśmy bezbronni. Większość kłopotliwych przypadków opisuje nam prawo pracy, oraz specjaliści z dziedziny tego prawa którzy mogą nam w razie potrzeby zaoferować usługi prawne. Jednak tak naprawdę jakich usług traktuje prawo pracy? Pomoże nam jeśli będziemy się w pracy cz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powszechnie znane wady prawa pracy Blog z poradami dotyczącymi prawa

Mimo licznych kontroli i akcji edukacyjnych w mediach prawo pracy jest nadal łamane w Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Na szczęście coś innego się zmieniło, a mianowicie świadomość pracowników o ich prawach i możliwościach.Coraz to częściej pokrzywdzeni pracownicy poszukują i korzystają z pomocy specjalistów w tym zakresie, na ogół zgłaszając się do kancelarii prawniczych. Jak znaleźć dobrą tego typu kancelarię? Oczywiście najlepiej jest polegać na rekomendacjach i poleceniach, ale nie zawsze jest z tym prosto. Nie każdy pragnie się przyznać, że miał tego typu przygody.Na szczęście jest też inny powód trudności z otrzymaniem rekomendacji, coraz rzadziej mają miejsce takie sytuacje. Co zrobić w sytuacji braku szans zdobycia polecenia? Najprostszym i wbrew pozorom najskuteczniejszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową, np. zdania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawo pracy w praktyce Prawo pracy

Prawo pracy zdaje się być najważniejszą gałęzią prawa dla ludzi, którzy pracują, dla ich pracodawców, no i oczywiście tych osób, które pozostając absolwentami szkół będą się starać o swoją pierwszą w życiu pracę. Bardziej wewnętrznie gałąź prawa zajmuje się szczególnie stosunkami pracy konkretnego pracownika i jego pracodawcy, skupiając się szczególnie nad tym, by więź ich łącząca przebiegała w jak najlepszej korelacji. Prawo pracy zajmuje się także regulacjami dotyczącymi organizacji pracodawców i pracowników, układów i sporów zbiorowych, a także partycypacji pracowniczej i dialogu w zbiorowych stosunkach pracy. W Polsce obowiązują różne źródła tego prawa, a najważniejsze to: kodeks pracy i akty wydane na jego podstawie, inne ustawy i akty wydane na ich podstawie określające prawa i obowiązki pracowników i pracodawców oraz regulaminy, statuty określających prawa i obowiązki stron stosunk& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »