Prawda

Wpisy zawierające słowo kluczowe prawda.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Chęć poznania prawdy. opowiadania kryminalne

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
oszukując samego siebie Mój Bóg

Internet to potęga, a na pewno jeśli mowa o przekazie internetowym, o jego wpływie na człowieka, to jest on potęgą. Jeśli głębiej się zastanowić, to wiele osób, chociaż się zarzeka, jest pod wpływem treści zawartych w sieci. Nawet czasem po prostu nie zdajemy sobie z tego faktu sprawy. Jednakże nie chcę tutaj pisać o wpływie internetu na człowieka. O czym zatem mowa? O oszukiwaniu samego siebie. Pewnym paradoksem jest to, że trwa pewna nagonka na sprawców wypadków po pijaku, trwa nagonka na księży dopuszczających się czynów pedofilskich, trwa nagonka na osoby dopuszczające się przemocy pod wpływem alkoholu, trwa nagonka na tych, którzy powszechnie dopuszczają się zła. Oczywiście negacja tego co złe, wydaje się i jest słuszna, gdyż tak naprawdę to wszystko nie powinno mieć miejsca. Z drugiej strony jeśli przyjrzymy się pewnemu przekazowi medialnemu, to tu i ówdzie ci sami, którzy wylewają morze krytyki na pedofili i innych zło czyniących, zgadzają się chociaż (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda jest tylko jedna happy me

Prawda jest tylko jedna. To energia w wiecznym ruchu. Energia jest życiem. Materia jest jego hologramem, iluzją, fatamorganą. Materia kopiuje Prawdę, a nasz umysł jest tego odbiciem. Gdy w tym wiecznym tańcu energii umysł nie nadąża za jej płynnością, wpada w panikę. Jednak rzeczywistość nigdy nie jest tym, czym myślimy, że jest. Nie jest też tym, co nazywamy swą przeszłością czy przyszłością.   Dążymy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uzależnienie od niewygody happy me

Każdy z nas ma swoje uzależnienia. W języku 3P: jesteśmy uzależnieni od myśli. Myśli, która mniej lub bardziej świadomie powraca. Moimi "ulubionymi" i niemal nieświadomymi były długo "Nie jestem wystarczająco dobra." i "Gdy będę TAM/ gdy osiągnę TO, będę szczęśliwa." To pokutujące w nas przekonanie, że gdy już TAM będziemy, lub gdy TO osiągniemy - będziemy szczęśliwi. I że tak już zostanie. (Ja naprawdę wierzyłam, że jeśli tylko wystarczająco się postaram, życie zawsze będzie idealne, wg moich standardów oczywiście.) Przykładowo: Spotykasz księcia, który na zawsze ma pozostać księciem (lub księżniczkę, w zależności od preferencji), czyli takim, jakim go sobie wymyśliłaś. Gdy twoja koncepcja księcia ulega zmianie, on również powinien się zmienić. Inny przykład: ustalasz sobi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świat zewnętrzny happy me

Wszyscy mamy preferencje tego, w co wierzymy: Bóg, Uniwersum, Natura. Bez względu na to, w czym lokujemy swą wiarę, istnieje przekonanie, że jest coś poza nami, co tworzy i sprawuje opiekę, co daje lub odbiera. Wtedy jest też bardzo istotne, by żyć z tym w zgodzie. Podążamy w pewnych kierunkach lub czynimy pewne kroki, by zdobyć sobie przychylność naszej Siły Wyższej. W większości przypadków nacisk jest kładziony na coś poza nami. Musisz być współpracującym komponentem lub twoje myśli i czyny muszą być w zgodzie z tą siłą lub poddać się jej. Jest zatem coś, co działa na twoją korzyść lub przeciw tobie.   Taka koncepcja implikuje, że jest coś poza nami, co jest do osiągnięcia lub do poprawienia, czyli niekończąca się praca. Czy to obietnica raju na koniec ziem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przekonania happy me

"Przekonanie to stan umysłu, wierzenie. Prawdziwa MĄDROŚĆ to spokojny umysł. To umysł nie uwięziony przez myśli, które go kontrolują i sprawiają, że widzi Co-Nie Jest, zamiast Co-Jest." Linda Quiring

Zobacz cały wpis na blogu »
Co jest prawdziwe? happy me

Gdy tylko nauczymy się weryfikować swoje historie, zyskamy rozeznanie, kim jesteśmy. Co jest rzeczywiste. Umysł odbija prawdę na swój własny, wyuczony sposób, poprzez filtr znanych mu idei i poglądów. A my identyfikujemy się z umysłem. A co by było, gdybyś zdał sobie sprawę, że nigdy nie należało identyfikować się z myślami i przekonaniami, i nawet z tym kimś, kogo nazywasz JA?

Zobacz cały wpis na blogu »
NASZE PRAWDY I OPINIE Blog Antoniusza

  Zastanawiam się czego się boją ludzie, którzy po wygłoszeniu opinii na jakiś temat piszą: „koniec dyskusji” „dajcie spokój”. Że ktoś ich prawdę zakwestionuje? Że się z nimi nie zgodzi? Że wykpi? Pewnie, że zawsze należy się tego obawiać, ale z drugiej strony ileż warte są owe prawdy jeśli ich głosiciel obawia się ich bronić?   Często zarzucają mi, że kategorycznie głoszę swoje prawdy. (Niektórzy dodatkowo twierdzą, że narzucam mój światopogląd innym, ale tak uważać może t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
#329_2: Przykłady prawd jakie "smart" TV pozwoli ci odszukać w internecie i przeglądnąć (część 2) Totalizm i Koncept Dipolarnej Grawitacji (Kodig)

(Kontynuacja poprzedniej "części 1" tego wpisu #329)   #329_2: Przykłady prawd jakie "smart" TV pozwoli ci odszukać w internecie i przeglądnąć (część 2)   - Klasa (II) "średnia". Jest to najbardziej skonfudowana z klas biorących udział w odwiecznej walce "zła" z "dobrem". Tymczasem to od niej zależy, czy obecną bitwę wygra "zło" czy też "dobro" - przykładowo rewolucję październikową w Rosji robotnicy wygrali tylko dlatego i tylko kiedy po ich stronie stanęła także spora część rozumowo działającej "klasy średniej" & (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niesienie prawdy.... Milioner z przypadku

Obecnie obserwujemy bardzo duże zainteresowanie wiadomościami....to dzięki dostępowi do Internetu .....każdy może uzyskiwać jakie tylko chce wiadomości i uczyć się tego co jest przedmiotem jego zainteresowania...nie wszystkie jednak wiadomości są prawdziwe.....należy unikać spekulacji i teorii spiskowych......Możemy oczywiście dla relaksu słuchać teorii spiskowych , ale nie powinniśmy traktować ich na poważnie......Nie każdy kto pisze w internecie niesie prawdę.....mamy do czynienia z dużą ilością dezinformacji i nieprawdziwych rewelacji....Ucząc się motywacji.....uczymy się postępowania zgodnie z prawdą i z własnym sumieniem.....ta nasza praca ma mieć efekt w przyszłości.....tej bliskiej i tej dalekiej.....słuchając jednak fałszywych doradców....cofamy się i nic nie daje nam to pożytecznego.....Sprawdzajmy podawane nam wiadomości , analizujmy na zdrowy rozsądek i stosujmy dla naszych potrzeb......z czasem będziemy wiedzieć kto nas informuje zgodnie z faktami a kto.....snuje własne wywody i zamęt... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda a prawda II... (Japanese version) Literatura Filozoficzna

真理そして真理 - Ⅱ 副題「概念と概念とイデア」   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda a prawda... (Japanese version) Literatura Filozoficzna

アンジェイ・テンチャル ポズナン、1991年8 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda Róg barana

Każdy chce prawdy. Nie każdy ma prawdę. Ci, którzy nie mają jej - szukają. Lub czekają na nią. Dobrze by też było, żeby było łatwo. Łatwa prawda. Nic nie robię, a prawdę mam. To by było!  Żeby posiąść prawdę, należy chodzić, dużo chodzić. Każda z dróg prowadzi do prawdy. Można jej jednak nie znaleźć, jeśli zmienia się drogi, lub cofa, lub stoi. Krzyk nie pomoże. Każda droga prowadzi do prawdy, ale nie każdy chodzi po drodze. Bo skąd ma wiedzieć, że to nie jest droga? Żeby chodzić, trzeba żyć. Jeśli ktoś nie żyje, nie może iść. Jeśli natomiast żyje, i idzie po drodze - dotrze do prawdy. Prawda do niego przybiegnie. Ale skąd wiedzieć, że się żyje? O życiu mówi szczęście lub nieszczęście. Radość lub cierpienie. Żeby poznać radość, trzeba cierpieć. Cierpienie natomiast jest dane. Czemu tak? Bo radości pozbyli się Adam i Ewa. A jakoś jednak trzeba nas doprowadzić do Ogrodu. Prawda zaś jest taka, że istnieje tylko Ogród i tylko prawda. Reszta to tło. Trzeba wyjść (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawdziwa siostra Chce być kimś!

PRAWDZIWA SIOSTRA To taka która jest z tobą wtedy kiedy jej potrzebujesz, ale i wtedy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 28, 1-10 bierziczytaj

Prawda o zmartwychwstaniu wnosi w życie nadzieję zmartwychwstania. ...   Doświadczaj Jezusowego zmartwychwstania w sobie. ...   Podejmuj dzieła ascezy. Ćwicz siłę woli. Wyrażaj ofiarną miłość do Boga. Trwaj w postanowieniach. Nie powracaj do słabości i zniewoleń. Dobra jest radość i potrzebne wesele. Wiodą do Boga. Wyzwoliciel zmartwychwstał. Nie wracaj do zniewoleń prowadzących do duchowej śmierci. ...

Zobacz cały wpis na blogu »