Poradnik

Wpisy zawierające słowo kluczowe poradnik.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

"10 sekretów ludzi bogatych" Arek Klekociuk Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 37/100  "10 sekretów ludzi bogatych" Arek Klekociuk Prawdopodobnie zastanawiasz się dlaczego BOGACI się bogacą, zaś biedni nadal są BIEDNI. Być może istnieją określone zasady, SEKRETY, które stosują lodzie zamożni, przedsiębiorcy, a TY po prostu o tym nie wiesz! Postanowiłem przeprowadzić 30 wywiadów z przedsiębiorcami, milionerami oraz przeczytać wiele książek z zakresu biznesu, aby dowiedzieć się jakie SEKRETY, stosują ludzie BOGACI. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę" Brian Tracy, Sebastian Kotow Recenzje przeczytanych książek

  Postanowienie Noworoczne 29/100  "Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę" Brian Tracy, Sebastian Kotow ebook     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Magia zmiany" Jakub Czarodziej Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 24/100  "Magia zmiany" Jakub Czarodziej Wydawnictwo Flowbooks, Kraków 2019     Zostań życiowym fighterem! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Angelika Śniegocka "Rozmowa kwalifikacyjna..." Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 27/100  "Rozmowa kwalifikacyjna" Angelika Śniegocka e-book   Czy wiesz, że według jednego z raportów co drugi Polak deklaruje, że odejdzie z obecnej pracy w ciągu 12 miesięcy? Jeśli więc coraz częściej myślisz o zmianie, bo nie odczuwasz zadowolenia ze swojej zawodowej sytuacji... wiedz, że nie tylko Ty. I że można coś z tym zrobić! Najpierw jednak przyjrzyjmy się, w jakim miejscu jesteś teraz. Chodzę na rozmowy kwalifikacyjne, ale bez powodzenia. Boję się, że mogą mnie zwolnić - m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Migrena. Dlaczego boli głowa? Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Migrenowe bóle głowy to chorobą na tle neurologicznym. Cechuje się nawrotowymi epizodami bólów głowy, gdzie mogą towarzyszyć nudności, wymioty i światłowstręt. Szacuje się  że choroba dotyka na ok. 6 proc. w przypadku mężczyzn i 15 -18 proc. kobiet. Najwięcej nowych zachorowań pojawia się w okolicach 40. roku życia. Najbardziej uciążliwa jest migrena przewlekła, gdzie napady ból głowy trwa więcej niż 15 dni w miesiącu przez okres przynajmniej 3 miesięcy.   Dlaczego boli głowa ?   Pochodzenie migreny nie jest do końca wyjaśnione, jednakże nową koncepcję pochodzenia migreny przedstawił na łamach czasopisma „Headache” amerykański badacz dr Jonathan Borkum z University of Maine . Według teorii naukowca, migrena jest mechanizmem obronny mózgu w walce ze stresem oksydacyjnym. Czyli, jest to sposób autonaprawy. Wcześniejsze badania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psy aktywne - wyrywacze smyczy Inu znaczy pies

Hej! Dzisiaj opowiem wam o psach, które nie zawahają się przed żadną aktywnością. To urodzeni sportowcy. Nie wy będziecie je wyprowadząć, ale one was. Dodatkowo, chciałam wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, zapomniałam o gończym polskim. A po drugie nie mogłam jakoś przyporządkować akity do żadnej z tych grup. Napiszę, więc o niej osobny artykuł. To tyle. Nie przedłużając: Zaczynajmy! Jack Russel Terier To mały, ale za to długo żyjący (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psy dla osób starszych - urocze kanapowce Inu znaczy pies

Hej! Przepraszam za długą przerwę. Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o tych rasach psów, które przydieliłam do kategorii "Dla osób starszych". I teraz muszę wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, to, że jesteś osoba starszą nie znaczy, że nie możesz posiadać Mastifa. Tak samo, jeśli nie jesteś osobą starszą, a chcesz mieć mopsika, to wcale nie znaczy, że jesteś gorszy. Po drugie, kanapowce nie są gorsze. Są po prostu bardziej przytulaśne, słodsze i troszkę bardziej leniwe.😴 Gotowi na opis tych ras? No to zaczynamy!!!!! Mops (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świnka morska- w co ją wyposażyć? Zwierzaki grzeczniaki

Jeśli chcecie mieć świnkę morską po przeczytaniu moich dwóch artykułów to gratulacje! Ale, ale mam do was dwie prośby. Weźcie dwie świnki morskie z tej samej hodowli. Jeśli tak nie srobicie wasza świnka może mieć depresję. Po drugie, dwie świnki trzeba odpowiednio zaopatrzyć. Po piersze trzeba im kupić klatkę. I to nie żadną małą klateczkę. Wydaje mi się, że optymalne rozmiary to 119 x 59 x 47 cm, ale oczywiście może być ciut większa lub ciut mniejsza.  Kolejna rzecz to podłoże. Najlepsze są wiórki jednak w rogi warto podsypać słomianych peletów. Perfekcjonistów od razu ostrzegam kupcie wet beda. Wtedy utrzymacie perfekcyjną czystość. Dalej trzeba kupić poidełko. Tu już wybór pozostawiam wam. Tak samo jest w przypadku paśnika. Acha, zapomniałam wspomnieć, że klatka NIE MOŻE być wielo poziomowa. Dla (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chcę psa- i co dalej? Inu znaczy pies

Jak już wspominałam psy to wyjątkowe stworzenia. Należy też wziąć odpowiedniego psa. Inaczej będzie się czuł u nas nieszczęśliwy. Jak go wybrać? Zaraz opowiem. Po pierwsze musimy się zastanowić czy mamy w domu takie ograniczenia jak małe dzieci, inne zwierzęta itp. Jeśli nie warto rozejrzeć się po stonach schronisk. Narawde, jest tam mnóstwo wspaniałych psów. jeśli macie odpowiednie warunki, ale chcielibyście wziąć psa rasowego to zajrzyjcie na strony fundacji takich jak akity.pl .  Jeśli jednak jesteście w trudnym położeniu to podzieliłam psy na parę grup . Oto one: Psy dla osób starszych To psy z którymi nie trzeba tak dużo wychodzić na spacery. To typowi kanapowcy. Do takich psów zaliczyłam mopsy, buldogi angielskie, chow chowy, shih tsu, buldo francuski, pekińczyk, chin japoński i chavalier. Idealne dla emerytów. Wystar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chcę świnkę morską- którą wybrać? Zwierzaki grzeczniaki

W tym artykule miałam wam trochę opowiedzieć o rasach świnek i ich hodowcach. Zaczynamy! Hodowcy dzielą się na prawdziwych i pseudohodowców. Prawdziwy hodowca dobierze każdej śwince dobry dom. Pseudohodowca kupi świnkę w sklepie zoologicznym postawi klatkę, posprząta raz na jakiś czas i nakarmi karma z żabki. Świnki się rozmnażają oddaje małe w wieku dwóch tygodni, a jak młode zachoruje w swoim nowym domku i umrze to co go to obchodzi? Dla niego przecież ważna jest tylko kasa. Najlepiej znaleźć hodowle w Caviec Club of Poland http://www.ccpklub.pl/ . Odradzam też kupowanie w sklepie zoologicznym. Byliście tam kiedyś? Pukaliście w szybkę? Napewno Każdy choć raz w życiu to robił. Ja też. Myślałam, że to nic takiego. Zmieniło sie to dopiero jak trochę poczytalam. Wyobrażcie sobie taką sytuacje. Mieszkacie w ogroooomnym sklepie w maciupkim terrarium. Co pięć minut podchodzi jakiś olbrzym i w nie puka. Niewiadomo co może wam zrobić. W dodatku nie możecie wogóle wyjśc na dwó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pies- czyli co to jest? Inu znaczy pies

Tak samo jak w przypadku świnnek morskich pies dla każdego znaczy coś innego. Oto kilka przykładów: 1. Dla mnie pies jest najlepszym przyjacielem i rozrabiaką. Trochę takim jak małe dziecko. Takie 3-4 letnie. 2. Dla innych jest paskudnym pchlarzem i roznosicielem wirusów. 3. Pseudohodowcy traktują psa jako przedmiot, źródło zysku. O nich więcej w kolejnej części. 4. Dla niektórych jest cennym źródłem pożywienie. Wyorażacie to sobie?! Jeść psa?! Ale dla nich jest to tak samo normalne jak dla nas jedzenie świni. Ten artykuł jest wyjątkowo krótki. Służy jedynie jako wprowadzenie. Mam jednak nadzieję, że wam się spodobał i wrócicie tu jeszcze. W kolejnej części będzie trochę o pseudohodowcach i o tym co robimy jak chcemy psa.🐶 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kawia domowa- czyli co to właściwie jest? Zwierzaki grzeczniaki

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule. Po pierwsze dlatego, że nie wiemy jak je zadać. Kto czy co? Oto jest pytanie. Po drugie, kawia domowa, czyli świnka morska dla różnych osób znaczy różne rzeczy. Oto kilka przykładów: 1. Dla mnie, jest to kochające, bardzo inteligentne zwierzątko o nieprzeciętnej skłonności do przytulania się. 2. Dla niektórych jest to tylko i wyłącznie źródło zysku. To tak zwani pseudohodowcy.  3. Dla jeszcze innych jest to ceniony przysmak. W Peru podanie świnki morskiej to symbol szacunku i przyjaźni. Natrafiłam nawet na obrazek Jezusa z Apostołami. Nie był wybitnym dziełem sztuki. Moją uwagę przy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kreator/Konfigurator sprzętu komputerowego Michał Narzędzia Informatyki 2020

Kreator/Konfigurator sprzętu komputerowego dzisiejszym Naszym tematem.   Jest ich wiele do wyboru, natomiast ten porusza wszystkie aspekty sprzętu komputerowego. Nie tylko samą sprawę sprzętową, lecz także programową (antywirus, system operacyjny itd.).   Możemy wybrać czy bazujemy na sprzęcie Intela czy Amd. Jaki mamy budżet, do czego będzie służyć komputer. Czy potrzebujemy jakiś akcesorii. Wybór monitora. Kwestie gwarancji i usług montażowych.   PCSPECIALIST - Konfigurator PC i konstruktor PC

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaką płytę główną wybrać? Michał Narzędzia Informatyki 2020

Nadszedł czas na wybór płyty głównej! W artykule bardzo skrupulatnie jest wyjaśnione jaką płytę główną powinniśmy wybrać.   Są wymienione rodzaję płyt głównych. Jakie sockety zawierają. Chipsety Intela i AMD. Parametry na które trzeba zwracać uwagę przy każdej płycie.   Do tego polecane płyty główne.   Wszystko w jednym miejscu. Jak wybrać płytę główną do komputera? - x-kom (x-kom.pl)  

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaka pamięć RAM? Michał Narzędzia Informatyki 2020

Czas na pamięć RAM zwaną "ulotną".   Mamy tu omówioną jaką pamięć wybrać. Jakie są rodzaje RAMu. Jaki RAM do płyty głównej, procesora. Najważniejsze parametry RAMu. Jaki RAM dla kogo i za ile.   Poradnik w pigułce.   Jak wybrać pamieć RAM do komputera? Jaki rodzaj pamięci wybrać? - wiadomości w Morele.net    

Zobacz cały wpis na blogu »