Poradnik

Wpisy zawierające słowo kluczowe poradnik.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

O pisaniu - I draft Belja słowa wykreowane

Po spłodzeniu opowieści przychodzi jego tworzenie: Pierwszy draft. Pora spisywania myśli. Palce tańczą po klawiaturze, uderzają w klawisze jak deszcz o parapet. Pierwszy draft to gra na fortepianie, tworzenie muzyki zgodnej z wewnętrznym rytmem. To świeże pisanie, z którego w całym pomieszczeniu, czuć wibracje, nuty prosto z głębi duszy. Taki jest pierwszy draft. Wyjątkowy. Jedyny. Absolutnie niemożliwy dla kontynuacji, dla innych, ale niezbędny, żeby się zaczęło budować ciało twórcze.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Fenomen Poranka" Hal Elrod Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 35/100 "Fenomen Poranka" Hal Elrod                 Jeśli ktoś zapytałby mnie ile kosztuje klucz do sukcesu, to odpowiedziałabym mu, że jakieś 30 zł. Bo właśnie tyle kosztuje ta książka. Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy warto ją kupić, to już dłużej nie musicie się zastanawiać, tylko lećcie do księgarni ją nabyć.           Autor zaczyna od opowiedzenia nam swojej historii, gdzie jako młody chłopak uległ wypadkowi samochodowemu, z winy pijanego kierowcy i t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Potęga osobistego uroku" Brian Tracy, Ron Arden Recenzje przeczytanych książek

  Postanowienie Noworoczne 17/100 "Potęga osobistego uroku" Brian Tracy, Ron Arden            Jest to kolejna książka z serii rozwój osobisty. Tym razem dotyczy osiągania sukcesu poprzez urok osobisty. Autor zauważa, że aż 85% naszych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, zależy od efektywnej komunikacji z innymi ludźmi. Twoja reputacja, to, jak ludzie myślą i mówią o Tobie, gdy nie ma Cię w pobliżu, to najbardziej wartościowa rzecz w Twoim życiu zawodowym i osobistym. Szkieletem osobowości każdego człowieka jest poczucie własnej wartości. Twoja samoocena jest łączną sumą tego, jak ważny i wartości (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Pocałuj tę żabę" Brian Tracy Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 61/100  "Pocałuj tę żabę" Brian Tracy       Jest to pozycja z serii książek rozwojowych. Autor używając metaforycznej „żaby” odnosi się do naszych celów, marzeń. I aby je osiągnąć musimy się odważyć, zrobić krok, tak jak księżniczka podjęła decyzję, by pocałować obślizgłą żabę. A jak się przełamać i to zrobić Brian Tracy przedstawia nam w 12 rozdziałach, zwracając się do nas bezpośrednio. Podkreśla, że to co myślimy o sobie w dużym stopniu determinuje jakość naszego życia. W momencie, w którym zmienimy myślenie o sobie, zmieni się również nasze życie. W rozdziale 1 autor zauważa, że jeśli jesteśmy nieszczęśliwi lub niezadowoleni z jakiejś strefy naszego życia, to oznacza, że w naszych myślach, uczuciach lub (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Nawyki Warte Miliony" Brian Tracy Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 57/100  "Nawyki Warte Miliony" Brian Tracy     Chyba nie znam nikogo, kto interesując się rozwojem osobistym, czy też rozwijającym własną firmę nie spotkałby się z nazwiskiem Briana Tracy. Niewątpliwie jest to najbardziej znany mówca, konsultant ds. rozwoju osobistego. W swojej bibliotece mam wiele jego książek, jednak zawsze brakowało mi czasu, by do nich przysiąść. Nie sztuką jest bowiem przeczytać książkę, ale jak najwięcej z niej czerpać. Zwłaszcza, gdy są to książki rozwojowe. Powieść można przeczytać w jeden dzień, jednak po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Magia działania. Zawalcz o siebie" Jakub Czarodziej Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 56/100  "Magia działania. Zawalcz o siebie" Jakub Czarodziej   Po pierwszym, bestsellerowym poradniku Jakuba Czarodzieja czas na kolejną książkę. Autor daje swoim czytelnikom bezcenne wskazówki – wprowadzone w życie sprawią, że praca nad sobą będzie emocjonującym etapem, który da szybkie i trwałe rezultaty. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"10 sekretów ludzi bogatych" Arek Klekociuk Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 37/100  "10 sekretów ludzi bogatych" Arek Klekociuk Prawdopodobnie zastanawiasz się dlaczego BOGACI się bogacą, zaś biedni nadal są BIEDNI. Być może istnieją określone zasady, SEKRETY, które stosują lodzie zamożni, przedsiębiorcy, a TY po prostu o tym nie wiesz! Postanowiłem przeprowadzić 30 wywiadów z przedsiębiorcami, milionerami oraz przeczytać wiele książek z zakresu biznesu, aby dowiedzieć się jakie SEKRETY, stosują ludzie BOGACI. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę" Brian Tracy, Sebastian Kotow Recenzje przeczytanych książek

  Postanowienie Noworoczne 29/100  "Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę" Brian Tracy, Sebastian Kotow ebook     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Magia zmiany" Jakub Czarodziej Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 24/100  "Magia zmiany" Jakub Czarodziej Wydawnictwo Flowbooks, Kraków 2019     Zostań życiowym fighterem! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Angelika Śniegocka "Rozmowa kwalifikacyjna..." Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 27/100  "Rozmowa kwalifikacyjna" Angelika Śniegocka e-book   Czy wiesz, że według jednego z raportów co drugi Polak deklaruje, że odejdzie z obecnej pracy w ciągu 12 miesięcy? Jeśli więc coraz częściej myślisz o zmianie, bo nie odczuwasz zadowolenia ze swojej zawodowej sytuacji... wiedz, że nie tylko Ty. I że można coś z tym zrobić! Najpierw jednak przyjrzyjmy się, w jakim miejscu jesteś teraz. Chodzę na rozmowy kwalifikacyjne, ale bez powodzenia. Boję się, że mogą mnie zwolnić - m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Migrena. Dlaczego boli głowa? Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Migrenowe bóle głowy to chorobą na tle neurologicznym. Cechuje się nawrotowymi epizodami bólów głowy, gdzie mogą towarzyszyć nudności, wymioty i światłowstręt. Szacuje się  że choroba dotyka na ok. 6 proc. w przypadku mężczyzn i 15 -18 proc. kobiet. Najwięcej nowych zachorowań pojawia się w okolicach 40. roku życia. Najbardziej uciążliwa jest migrena przewlekła, gdzie napady ból głowy trwa więcej niż 15 dni w miesiącu przez okres przynajmniej 3 miesięcy.   Dlaczego boli głowa ?   Pochodzenie migreny nie jest do końca wyjaśnione, jednakże nową koncepcję pochodzenia migreny przedstawił na łamach czasopisma „Headache” amerykański badacz dr Jonathan Borkum z University of Maine . Według teorii naukowca, migrena jest mechanizmem obronny mózgu w walce ze stresem oksydacyjnym. Czyli, jest to sposób autonaprawy. Wcześniejsze badania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psy aktywne - wyrywacze smyczy Inu znaczy pies

Hej! Dzisiaj opowiem wam o psach, które nie zawahają się przed żadną aktywnością. To urodzeni sportowcy. Nie wy będziecie je wyprowadząć, ale one was. Dodatkowo, chciałam wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, zapomniałam o gończym polskim. A po drugie nie mogłam jakoś przyporządkować akity do żadnej z tych grup. Napiszę, więc o niej osobny artykuł. To tyle. Nie przedłużając: Zaczynajmy! Jack Russel Terier To mały, ale za to długo żyjący (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psy dla osób starszych - urocze kanapowce Inu znaczy pies

Hej! Przepraszam za długą przerwę. Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o tych rasach psów, które przydieliłam do kategorii "Dla osób starszych". I teraz muszę wam coś wyjaśnić. Po pierwsze, to, że jesteś osoba starszą nie znaczy, że nie możesz posiadać Mastifa. Tak samo, jeśli nie jesteś osobą starszą, a chcesz mieć mopsika, to wcale nie znaczy, że jesteś gorszy. Po drugie, kanapowce nie są gorsze. Są po prostu bardziej przytulaśne, słodsze i troszkę bardziej leniwe.😴 Gotowi na opis tych ras? No to zaczynamy!!!!! Mops (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świnka morska- w co ją wyposażyć? Zwierzaki grzeczniaki

Jeśli chcecie mieć świnkę morską po przeczytaniu moich dwóch artykułów to gratulacje! Ale, ale mam do was dwie prośby. Weźcie dwie świnki morskie z tej samej hodowli. Jeśli tak nie srobicie wasza świnka może mieć depresję. Po drugie, dwie świnki trzeba odpowiednio zaopatrzyć. Po piersze trzeba im kupić klatkę. I to nie żadną małą klateczkę. Wydaje mi się, że optymalne rozmiary to 119 x 59 x 47 cm, ale oczywiście może być ciut większa lub ciut mniejsza.  Kolejna rzecz to podłoże. Najlepsze są wiórki jednak w rogi warto podsypać słomianych peletów. Perfekcjonistów od razu ostrzegam kupcie wet beda. Wtedy utrzymacie perfekcyjną czystość. Dalej trzeba kupić poidełko. Tu już wybór pozostawiam wam. Tak samo jest w przypadku paśnika. Acha, zapomniałam wspomnieć, że klatka NIE MOŻE być wielo poziomowa. Dla (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Chcę psa- i co dalej? Inu znaczy pies

Jak już wspominałam psy to wyjątkowe stworzenia. Należy też wziąć odpowiedniego psa. Inaczej będzie się czuł u nas nieszczęśliwy. Jak go wybrać? Zaraz opowiem. Po pierwsze musimy się zastanowić czy mamy w domu takie ograniczenia jak małe dzieci, inne zwierzęta itp. Jeśli nie warto rozejrzeć się po stonach schronisk. Narawde, jest tam mnóstwo wspaniałych psów. jeśli macie odpowiednie warunki, ale chcielibyście wziąć psa rasowego to zajrzyjcie na strony fundacji takich jak akity.pl .  Jeśli jednak jesteście w trudnym położeniu to podzieliłam psy na parę grup . Oto one: Psy dla osób starszych To psy z którymi nie trzeba tak dużo wychodzić na spacery. To typowi kanapowcy. Do takich psów zaliczyłam mopsy, buldogi angielskie, chow chowy, shih tsu, buldo francuski, pekińczyk, chin japoński i chavalier. Idealne dla emerytów. Wystar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »