Pogoda

Wpisy zawierające słowo kluczowe pogoda.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

W morzu osiągnięć Haken W Obłokach Trzeźwości

Tydzień pełen sukcesów   Bardzo optymistycznie podchodzę do podsumowania tygodnia. Byłem na mityngu, wystawie psów, terapii, dużo ćwiczyłem siłowo oraz aerobowo i zdobyłem punkt widokowy Pachołek! A poza tym obejrzałem kilka dobrych w moim odczuciu filmów i jestem w trakcie czytania wartościowych książek. Jasne, były trudniejsze momenty, a w tym trochę głodów, ale ze wszystkim udało mi się uporać. Cieszy mnie również stan mojego pupila, że pomimo ciężkich, upalnych dni jest w całkiem niezłej formie, a i sierści mniej gubi, być może powrót do pierwotnej karmy i odpowiednia suplementacja zaczęły działać. W każdym razie jest poprawa i to najważniejsze.   I trochę smutku..   Było też coś niecoś smutku, że na terapii (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Minimum Landscheidta biologia i ochrona przyrody

Cykle Milankovicia decydują o występowaniu glacjałów i interglacjałów, ale w czasie trwania glacjału zdarzają się cieplejsze okresy, a w czasach interglacjału chłodniejsze. W samym holocenie były okresy cieplejsze niż teraz, jak optimum rzymskie w czasach Cesarstwa Rzymskiego i średniowieczne optimum klimatyczne oraz zimniejsze jak mała epoka lodowcowa. Za te wahania temperatur odpowiada aktywność słoneczna, która zmienia się cykliczne co pewien czas. Wyróżniamy cykle 11 letnie, zwane Schwabe, 90 letnie cykle Gleisberga (wahają się od 60 do 120 lat), cykle de Vries (cykle Suessa) trwające co 205-210 lat, cykle milenijne trwające ok. 1000 lat i cykle Halstatt trwające 2400 lat. Chodzi o to, że co 2400 lat aktywność sło (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obiektywnie o klimacie biologia i ochrona przyrody

Wiadomo, że klimat zmienia się od początku istnienia Ziemi. Zmieniał się przed pojawieniem sie ludzi, będzie zmieniał po nas. Jest wiele źródeł orędujących tzw. ocieplenie jako Prawdę Objawioną, a każdego kto ma inne zdanie źródła te starają się osmieszyć. Zastosowano nawet formę cenzury, jak niezapraszanie na ważne konferencje naukowców, którzy zauważają odwrotny kierunek zmian.Wystarczy znać historię na poziomie szkoły średniej by wiedzieć, że podobne metody są stosowane do zarania dziejów np. Konsensus na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
dlaczego nie boję się suszy biologia i ochrona przyrody

Nie boję się kryzysu wodnego,ani w niego nie wierzę,dlatego, że w Polsce okresowo występują lata suche i mokre, zdarzają się co kilka lat,zależnie od regionu jest po 3, 5, 10 lat suchych i mokrych. Suche lata maja mało opadów, mokre dużo. W latach 90 były po 2 lata suche i mokre. Rok 2001 był suchy, podobnie 2002 (co prawda na przełomie grudnia 2001 i stycznia 2002 śniegu napadało na kilkumetrowe zaspy, ale lato przyszło w kwietniu i trwało do końca października). Suchy był też 2003. Lata 2004, 2005 były mokre, 2006 pół na pół, 2007 i 2008 mokre, 2009 i 2010 pół na pół, 2011 mokry, 2012 pół na pół, 2013 do połowy lipca mokry w sierpniu susza, 2014 mokry, 2015 pół na pół,2016 mokry, 2017 pół (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Geoinżynieria jako największe zagrożenie dla ludzkości biologia i ochrona przyrody

Obecnie największym zagrożeniem dla świata jest tzw. geoinżynieria. Niestety są ludzie,którzy pomimo najzimniejszego maja od 28 lat oraz jednego z najzimniejszych wrześniów wierzą w to, że klimat się ociepla. Wiem, że wiara nie kieruje się rozumem, wiara jako uczucie podlega układowi limbicznemu,a rozum płatom czołowym, ale oni chcą jeszcze bardziej obniżyć temperaturę. Ludzie ci dopatrują jakichś zagrożeń w rzekomym ociepleniu. Co na to realne życie? Długie ostre zimy to krótki okres wegetacji, słabe plony, późne przymrozki to przemarzanie pąków kwiatowych i klęski nieurodzaju. Grube ubrania i zachmurzenie to niedobory witaminy D, mniej owoców i warzyw to niedobory innych witamin z C na czele. Krótkie zimy i dł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pogoda - powtórzenie słownictwa Repeta z angielskiego

Pogoda - oto kilka słowek do powtórzenia przed egzaminem! air – powietrze avalnache - lawina bad weather – kiepska pogoda baking weather – upalna pogoda beautiful weather – piękna pogoda black ice – gołoledź chill - chłód clear sky – czyste niebo climate – klimat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koniec lata Świat moimi oczami

Miesiąc minął odkąd tutaj się pojawiłam. Wielokrotnie myslałam, wrócić! Napisać! Być! Ale za każdym razem to, co w głowie- nie dało się przelać na słowa, choćby takie elektroniczne. Jak co roku koniec lata zmusza mnie do wspominek, nostalgii i sprawia, że zmęczenie bierze górę nad wszystkim. Szkoła. Już do niej wróciłam. Mielismy być od wtorku, ale ja już w poniedziałek przyszłam zdrobić swoje, bo wiedziałam, że tydzień cięzki będzie. I rzeczywiście jest ciężko, trudno, niełatwo. Jak wrócić do skoły w TEJ nowej zamaseczkowanej rzeczywistości? Chcę normalności. Chcę lekcji z uczniami przed sobą, ale jak to będzie? Ilu z nas przetrwa?

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaką mamy pogodę? Przedszkole w Kisielicach

Jaką mamy pogodę?   Burza – zagadka. R. zaprasza dziecko do wysłuchania zagadki Marcina Przewoźniaka.   Burza   Co się dzieje tam u góry? Wielką wojnę toczą chmury? Wciąż na siebie nacierają I strzelają, i błyskają? Co się tam na górze dzieje? Że się nam na głowy leje? Od błyskawic niebo trzeszczy, A nam w butach chlupie deszczyk. Ciemne niebo dudni, świeci… Co się dzieje tam na górze? Wiedzą to na pewno dzieci: Oglądamy groźną… (burzę).   Po przeczytaniu zagadki R. prosi dziecko, aby nazwało dźwięki, które w niej opisano. Następnie prowadzi rozmowę: Jak należy się zachować w czasie burzy? Dziecko formułuje swoje przypuszczenia lub dzieli się swoją wiedzą. Następnie R. podsumowuje zdobyte informacje. Podczas burzy: – należy unikać wysokich (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najpiękniejszą trasa w Norwegii w strumieniach deszczu Sznaucerki w podrozach

Po przespaniu około 10 h nonstop, co dla Emmy i Rarego nie lada wyczyn jest, wstajemy strasznie obolali, z zakwasami po wczorajszej wędrówce.  Kemping kosztował 280 nok, bez prądu. Warunki dosyc dobre. Dużo miejsca na wybieg dla piesków. Dzisiaj zaplanowana jest droga turystyczna E 13 przez Hjemland, Sand do Roldal. W Sand miał być prom, niestety zlikwidowali. Jedziemy dalej inną droga, też E 13 i nie jesteśmy rozczarowani. Widoków nie da sie opisać, nawet w deszczu. Tunel za tunelem, fjord za fjordem, wodospad za wodospadem. Trasa jest bardzo trudna, zakręty podkręcone i we mgle. W Roldal oglądamy kościółek i wyskakujemy na krotki spacerek w deszczu. Emma i Rary niechętnie spacerują. Mokro i zimno...ale po kilku godzinach w cieplutkim samochodzie, gdzie całą kanapę ma się dla siebie, trzeba sie przewietrzyć. Niestety to chyba tylko zdanie pańci.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Intensywne opady deszczu Codzienne Newsy

Pogoda w najbliższych dniach może stwarzać zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Obowiązują również alerty hydrologiczne i prognoza zagrożeń. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szalona pogoda. Po majówce nadchodzą zmiany Polska i Świat

Szalona pogoda. Po majówce nadchodzą zmianyPogoda w Polsce ostatnio trochę szaleje. Wygląda na to, że kolejne dni upłyną pod znakiem wyższej temperatury, jednak nad Polskę wrócą opady, a pod koniec tygodnia także burze. Większe ocieplenie przyjdzie do nas dopiero w przyszłym tygodniu. Wtedy na termometrach pojawi się nawet 25 stopni.Trzeba przyznać, że długi majowy weekend pod względem pogody przypominał nieco koszulę w kratę. Początek majówki to piękna, ciepła i nieco wietrzna pogoda. Koniec to z kolei opady oraz nocne przymrozki. W górach spadło kolejne 20 cm śniegu. Najwięcej opadów ostatniej doby zanotowano we wsi Wisłok Wielki (podkarpackie), gdzie spadło 98 litrów wody na metr kwadratowy - pisze dla Wirtualnej Polski bloger pogodowy Jarosław Turała.Dodatkowo tej nocy w niektórych miejscach w Polsce z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
POGODA pzhgp andrychów sekcja wieprz

. . .

Zobacz cały wpis na blogu »
Pogoda Wszystko o niczym

Szaro. Pogoda jest straszna, chcę się przenieść do ciepłych krajów. Czy biała dziewczyna ma tam wstęp bez turbanu na głowie i zakrytego całego ciała? Gdy byłam w NL widziałam takie kobiety i widziałam też ich krzywe spojrzenia na moje rozpuszczone włosy i odkryte nogi. Było ciepło, krótkie spodenki to logika. Ale czy te nieme zarzuty były słuszne? Nie sądzę, żebym zrobiła coś dziwnego. Kobieto to Twoja niezrozumiała decyzja spowodowała tą zazdrość o moją wolność ubioru. Zanim znowu obrzucisz mnie takim spojrzeniem zastanów się czy dobrze wyprałaś dywanik swojego pana (czyt. męża).

Zobacz cały wpis na blogu »
Wodospad Moje wiersze

        Wodospad   Pogoda, do zachwytów nie nastraja. Jest zimno, drobny deszczyk pada.. Pozostało:przeniesienie się w świat marzeń, gdzie wszystko się zdarza..   Myślami, błądzę gdzieś nad górski potok, gdzie znajdę wodospad, co ucieszy oko.. Srebrne krople wody, w kotle wodospadu, pienią się i szaleją - spadając ze skały..   Mgła, nad nimi unosi się w przestrzeni, co w promieniach słońca tysiącem barw się mieni.Tu znajdziesz odpoczynek- zapomnisz o wszystkim..   Nie dotrą do Ciebie informacje, które Ci się wciska..! Zieleń, kwiaty i śpiew ptaków, pozwoli przetrwać trudny czas..   Wszystko- zniknie wraz z deszczem.. Za kilka godzin, znów  słońce zaświeci, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Marzy Ci się lato 2016? Pogoda na...

Nie wiem czy wiesz, ale nawet teraz, podczas pełni jesieni możesz mieć namiastkę nadchodzącego lata. Wystarczy, że włączysz komputer i odwiedzisz strony pogodowe pogoda na oraz pogoda-na. Nie słyszałeś o nich? Nic dziwnego. Są to nowatorskie portale, które niedawno powstały i dopiero zdobywają sobie stałych czytelników. Na szczęście wartości merytoryczne postów zachęcają ludzi do poszukiwania dalszych prognoz i powracania na witryny. Polecam Ci wszystkie posty pogodowe, jakie tu znajdziesz. Aby dać Ci namiastkę treści prezentowanych na portalu, zapraszam do odwiedzin podstron: Pogoda na luty 2016 w Gdyni, warto też zajrzeć na: Lato 2016 prognoza długoterminowa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »