Pidgin

Wpisy zawierające słowo kluczowe pidgin.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pidgin & Tlen My Mandriva

Ostatnio pisałem o wtyczce AQQ do Pidgina. Teraz czas na Tlen. Przez tlena może gadać każdy kto ma konto na o2.pl , potrzeba jedynie jakiegos programu obsługującego Tlen. Serwis o2.pl wypuścił odpowiedni komunikator do tego o nazwie Tlen, no ale niestety tylko na platformę Windows. Na szczęście świat open source nie zostaje na to obojętny i mamy kilka aplikacji do obsługi tlena pod Linuksem tj. TleenX2 czy GnuGadu2. Ale po co instalować nowy program jak możemy mieć wszystko w jednym? Pidgin nie ma standardowo obsługi Tlena, ale istnieje plugin, który dodaje nam ten protokół do komunikatora. Instalacja jest tu banalnie prosta dlatego podam tylko link:   RPM dla Mandrivy pidgin-tlen-0.0-0.20070524.2mdv2008.1.i586.rpm   Mój login tlen to Energize (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pidgin & AQQ My Mandriva

We wcześniejszej notce pisałem o komunikatorach. Wśród nich szczególnie polecam Pidgina. Posiada on możliwość obsługi gg, msn, google talk, jabera i jeszcze paru innych sieci. Wśrod nich standardowo nie ma niestety sieci AQQ (nie mylic z QQ). Na szczęście istnieje biblioteka umożliwiająca komunikację w sieci AQQ przez Pidgina. Pod Mandrivą wygląda to tak: Ściągamy bibliotekę stąd: libaqqprotocol.so   Przenosimy plik libaqqprotocol.so do katalogu /usr/lib/purple-2/ Potem uruchamiamy Pidgina i dodajemy nowe konto AQQ. Teraz możemy normalnie już sobie gadać, wapstery będą nabijanę (choć licznik pokazuje cały czas 0), dzwonki i tapetki będa co tydzień nam przychodzić, ranga użytkownika będzie się podnosić i gra gitara :) Niestety nie znajdziemy użytkowników w katalogu, ani nie wyeksportujemy/zimportujemy kontaktów na/z serwer(a), wiec radzę sobie gd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Komunikatory My Mandriva

Komunikator to nieodzowne narzędzie internauty ;-)Najpopularniejszym protokołem w Polsce jest gg. Co prawda nie jest on najlepszy, ale cóż poradzić?Do korzystania z niego pod windowsem możemy używać oryginalnego klienta gg ze strony producenta, ale niestety nie ma wersji na Linuksa ;-(Na szczęście są inne komunikatory. Jednym z nich jest Pigdin. Dostępny jest na wszystkie platformy, obsługuje wiele protokołów w tym gg.Instalacja jest dosyć prosta. Biblioteka GTK+ instaluje się automatycznie. Po uruchomieniu dodajemy konto gg. Następnie wybieramy menu Konta->Gadu-Gadu->Pobierz listę kontaktów z serwera (jeżeli mamy już kontakty na serwerze, jeżeli nie należy je wcześniej wyeksportować). Aby zobaczyć osoby nieobecne osoby postępujemy tak jak na poniższym screenie. Potem możemy jeszcze wybrać menu Znajomi->Sortowanie listy->Wg statusu. Program obsługuje jeszcze dużo innych protokołów. Ja korzystam jeszcze z Google Talk.Downloadhtt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »