Php

Wpisy zawierające słowo kluczowe php.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wszystko o PHP Blog cz 1 - Wprowadzenie, zmienne, stałe, instrukcja echo

1.     1.  Historia PHP   PHP wymyślił jesienią 1994 Rasmus Lerdorf. Wczesne niepublikowane wersje były używane na jego stronie do śledzenia kto czyta jego CV on-line. Pierwsza wersja używana przez innych była dostępna na początku r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PHP w wersji 7.3.4 Oficjalny blog Grupy Pino

Od dzisiaj w ramach naszego darmowego hostingu dostępna jest najnowsza wersja PHP serii 7.x.x czyli 7.3.4.    Ponieważ jednak wiele stron korzysta wciąż ze skryptów, które mogą nie działać poprawnie z najnowszymi wersjami PHP, to z myślą o nich równolegle wspieramy istnienie PHP serii 5.2.x. Dzięki temu każdy użytkownik hostingu PRV.PL może w dowolnym momencie wybrać, czy jego strona powinna opierać się na PHP serii 5 czy też PHP serii 7.   Oczywiście możliwość wyboru wersji PHP jest bezpłatna.   Przypominamy również, że PRV.PL jest pierwszym darmowym hostingiem, który udostępnił swoim użytkownikom PHP w wersji 7.    

Zobacz cały wpis na blogu »
xcache, eaccelerator, Zend optimizer, ion cube i apc Porównanie modułów cache dla PHP 5 i PHP 6

Spośród dostępnych systemów do cache'owania możemy wyróznić 4, 5 czołowych modułów. Są nimi: ACP - alternative cache for PHP eAccelerator IonCube PHP Accelerator Xcache Zend Optimizer 1. ACP jest szybkim modułem przechowującym skompilowany kod PHP w pamięci dzielonej. Zyskał sobie zdecydowanie największą rzeszę fanów i będzie wbudowany w rdzeń wersji 6 PHP. 2. eAccelerator , mimo , że wywodzi się z innego projektu to przez ostatnie 5 lat rynek cachów w PHP należał do niego, zasada działania bardzo podobna do tej co ACP. Jednak jak się okazuje jest mniej wydajny i ludzie przesiadają się na ACP. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstawy: zmienne. PHP

Zmienne w PHP.Co to właściwie  są zmienne. Ogólnie w programowaniu zmienna to obszar w pamięci komputera, w którym można przechowywać dane : liczby, dane tekstowe. Czyli, jeżeli zdeklarowałem zmienną ( tak ja kto pokazałem niżej ), to w pamięci operacyjnej komputera stworzyłem obszar, w którym mogę umieścić wartość na.: 1. W php zmienne w większości przypadków służą do przechowywania danych z pól formularzy na stronach www. Przypominam, choć to raczej oczywiste, że kod php wykonuje się na serwerze, a nam przesyła gotowe dane za pomocą znaczników XHTML.       Zmienne w PHP deklarujemy w następujący sposób: $zmienna;Można jej od razu przypisać wartość :$zmienna=1;Zmienne w php są bardzo wygodne do stosowania, gdyż nie trzeba deklarować ich typu. Parser sam ustala typ zmiennej na podstawie przypisanej do niej wartości. Pam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzenie PHP

Dlaczego właśnie PHP?Odpowiedź jest prosta tan język jest jednym z lepiej nadających się do programowania na potrzeby internetu, a poza tym jest stosunkowo łatwy do opanowania. Doskonale także współpracuje z bazami danych MySql - czyli jednym z najbardziej popularnych systemów na świecie. MySql zdobył ogromną popularność, choć nie jest to najwydajniejszy i najbezpieczniejszy system bazodanowy. Postaram się przekazywać wszystkim w tym blogu wszystkie nowinki nowinki związane z językiem PHP. Zakładam tutaj, że osoby czytające bloga mają już jakieś doświadczenie w używaniu XHTML, oraz orientują się w Kaskadowych Arkuszach stylów. Do prowadzenia ćwiczeń polecam zestaw narzędzi  XAMPP. Jest to  serwer  APACHE +  MySql +  PHP, czyli wszystko  czego nam potrzeba. Serwer Apache posiada również inne wartościowe zestawy narzędzi ale nie będziemy o nich tutaj mówić. Edytor tekstowy pozostawiam do wyboru ćwiczącemu. Ja używam Note (...)

Zobacz cały wpis na blogu »