Panele fotowoltaiczne

Wpisy zawierające słowo kluczowe panele fotowoltaiczne.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Oszczędzanie energii Ekologiczne projektowanie domów

Fotowoltaika   Fajnym sposobem na pomaganie naturze jest oszczędzanie energi nie odnawialnej, którą tak pospolicie używamy i nie myslimy o tym co będzie gdy sie ona skończy. Alternatywą jest energia odnawialna która nie szkodzi środowisku.    Panele słoneczne (fotowoltaiczne)   Energie odnawialną generuje np. słońce, w tym przypadku do pozyskania energii urzywa się paneli fotowoltaicznych. Prąd pozyskany w ten sposub możemy efektownie użutkować do oświetlania domu.   A tytaj moja ulubiona firma z panelami fotowoltaicznymi Ekolokal.

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć! Ekologiczne projektowanie domów

Powitanie   Cześć jestem Janek i tworze ten blog z uwagei na to, że nasze środowisko cierpi razem z nami a my nie wiele robimy żeby to zmienić. Moim celem będzie poprzez tego bloga zainspirować zarówno młodych ekologów jak i wszystkich którzy choć troche chcą pomuc naturze i przy tym wygodnie żyć.   Co robie?   Będe opiswał tutaj różne fajne a przy okazji nie drogie pomysły na upiększanie swoich domów w sposub ekologiczny a tagże moge doradzić przy budowie domu jak sprawić już od podstaw by był piękny i przyjazny naturze.

Zobacz cały wpis na blogu »
Opłacalność instalacji fotowoltaicznej Solartime

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli fotowoltaicznych, inwentera, mocowania oraz okablowania jej zazaniem jest produkcja prądu. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy to się opłaca oraz jaki jest okres zwrotu takiej instalacji?   Na wstępie zacznijmy od tego że jeśli nasze roczne zużycie prądu jest bardzo małe gdzieś w okolicach 1000kWh to czas zwrotu z takiej instalacji będzie dość długi, ponieważ koszt inwentera oraz montażu nie będą tak atracyjne jak przy większych instalacjach.   By obliczyć czas po jakim będziemy mogli cieszyć się darmowym prądem musimy posiadać oriętacyjną informacje ile prądu zużywamy, załóżmy że będzie to 3000kWh.Średnia cena w Polsce w taryfie G11 o 0,62zł dane na 30.03.2020zł. Czyli rocznie za prąd zapłacimy: 3000 x 0,62 = 1860zł (roczny koszt prądu).   Nasza przykładowa instalacja będzie się składać z 12 paneli monokrystalicznych o mocy 310W o łącznej mocy 3720W a łoc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotowoltaika Emiter Inteligentny dom- Emiter

Korytko kablowe to element, który pojawia się w wielu instalacjach elektrycznych. Jego rola jest jednak wyjątkowo ważna w sytuacji przemysłowych instalacji elektrycznych, ponieważ w takich przypadkach jest zwykle w jednym ciągu, w większości wypadków nawet wielowarstwowo prowadzona duża ilość przewodów. Korytko kablowe jest wówczas elementem praktycznym, który w późniejszym czasie nie tylko ułatwia rozbudowanie danej instalacji, niemniej jednak też przepływ przewodów. Istnieje kilka rodzajów korytek kablowych – wyróżniają się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane, wymiarami, ciężarem, a również przeznaczeniem. Korytko kablowe to element, który mocuje się na podporach, ścianach i sufitach. Same przewody natomiast w ich środku nie są na stałe zamocowane. Do korytek kablowych przewody wprowadzane są za radą perforacji umiejscowionych na dnie korytek. Warto dodać, że na chwilę obecn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »